Jump to content
Dogomania

Dog niemiecki jako terapeuta.


Draza

Recommended Posts

Czy ta rasa nadaje się do tego typu działania? Jest to bardzo ruchliwy, czarny szczeniak(Stiv). A do tego pytania skłoniła mnie pewna sytuacja otóż:
Stiv zwykle nie traktuje w zabawie dzieci ulgowo, a gdy jakies widzi odrazu chce się z nim bawic poprzez np szarpanie go za rękawy.Ostatnio czekałam na kolezanke przed sklepem własnie ze Stivem, a ze sklepu wychodzi dziewczynka z zespołem downa. Podchodzi do pieska, a ja boje się zeby stiv nie zachowywal sie tak brutalnie jak zwykle. A tu szok! Stał spokojnie, zamiast lizac, i skakac z radosci na dziewczynke, stał spokojnie lizał ją po ręku, i dawał się przytulac.... Czy nadaje to nutkę nadzieji iz nadaje sie on na dogeterapeute?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Draza, w dogoterapii chodzi wyłącznie o indywidualne predyspozycje zwierzęcia. Z obserwacji wynika, że najlepszymi psimi terapeutami są labradory i goldeny. Mają łagodny charakter, cierpliwość, pogodę ducha i wielką chęć do zabaw. Psy tych ras uwielbiają nawiązywanie kontaktów z nowymi ludźmi, a w przypadku dogoterapii jest to sprawa kluczowa. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...