Jump to content
Dogomania

Hodowle Cocker spaniela Angielskiego


sfetsacek

Recommended Posts

Ivy wiesz wogole cos o spanielach?Wiesz jakie bylo ich przeznaczenie?
To sa psy -uwaga zle slowo:evil_lol: MYSLIWSKIE...
Ja jestem jak najbardziej za wykorzystwywaniem spanieli zgodnie z ich przeznaczeniem.Jak ktos nie poluje moze przeciez isc na konkursy tropowcow,pobawic sie na sladzie....
Sa mysliwi,byli i beda...
Swiata sie nie zmieni:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magda&Bloom']Ja moge z cala odpowiedzialnoscią polecic hodowle psów rasowych z Radomska i nie dla tego ze mam psa z tej hodowli, ale dlatego ze jestem milosniczka tej rasy![/quote]
Hmm...żaden miłośnik rasy nie powinien propagować łamania Ustawy o Ochronie Zwierząt - a kopiowanie ogonów jest tam ostatnio na porządku dziennym...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Hmm...żaden miłośnik rasy nie powinien propagować łamania Ustawy o Ochronie Zwierząt - a kopiowanie ogonów jest tam ostatnio na porządku dziennym...:angryy:[/quote]

[B]Cały czas jeszcze obcinają ogony w Radomsku ? Myślałam, że już przestali po interwencjach :-([/B]

Link to comment
Share on other sites

Zaznaczam, że moja odpowiedź nie odnosi się do konkretnej hodowli, jedynie do wypowiedzi.


[quote name='Cockermaniaczka'] A to co robi poza hodowla to chyba nie jest wazne...W koncu spaniel to pies mysliwski...
Chodzi Ci o spaniela jednomascistego czy kolorka?
[/quote]

I tu się nie zgodzę. Dla mnie ważny jest również hodowca, od którego kupuję psa, jego mentalność i wrażliwość na cierpienia zwierząt. Na pewno nie kupiłabym zwierzaka, choćby nie wiem jaki był super, od osoby, co do której miałabym tego typu wątpliwości. A uważam, że zabijanie zwierząt i czerpanie z tego korzyści finansowych nie mieści się w kategorii miłośnik zwierząt.



Sama jestem posiadaczką psa myśliwskiego, co nie oznacza, że muszę zabijać. Energię psiaka i jego chęć pracy można skierować w innym kierunku.


[quote name='Magda&Bloom'][B]"\[/B]
[B]ivY[/B]
"Czym się różni ubicie lisa od ubicia spaniela ? "

Ty az taka glupia jestes ze nie wiesz? [/quote]

To ja też głupia jestem.
To znaczy, że mój pies jest super kochany, ale inne zwierze już nie i można je zabić.


[quote name='Magda&Bloom']Wyobraz sobie ze jest cos takiego jak polowanie hehe ktos kto nie ma o tym zielonego pojecia, jest kolejnym przykladem kogos kto liznal czegos i zjadl wszystkie rozumy. Tak tez ja nie zamierzam tłumaczyc komuś takiemu co to takiego i czym rozni sie zabicie lisa od zabicia psa.[/quote]

Wiem, że są polowania, to nie znaczy, że je popieram. Uważam, że zabijanie dla przyjemności jest nieetyczne.


[quote name='Cockermaniaczka']
Swiata sie nie zmieni:eviltong:[/quote]

Na szczęście świat się zmienia, rozwija, zmienia się kultura i mentalność ludzi. Przecież jeszcze stosunkowo nie tak dawno, żeby mieć kolację szło się na polowanie, teraz idzie się do sklepu.:) Liczę, że kiedyś polowania dla zabawy zostaną zakazane.



[quote name='Cockermaniaczka']
To sa psy -uwaga zle slowo:evil_lol: MYSLIWSKIE...
Ja jestem jak najbardziej za wykorzystwywaniem spanieli zgodnie z ich przeznaczeniem.Jak ktos nie poluje moze przeciez isc na konkursy tropowcow,pobawic sie na sladzie....
[/quote]

Tu się zgadzam.
My np. trenujemy agility, co pozwala spożytkować nadmiar energii.
Przyznaję, że na układanie śladów jestem za leniwa.:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda&Bloom']tu juz chyba co niektorzy pojecia zaczeli mylic
polecam zaznajomic sie literaturą o myslistwie a nie paplac glupoty

Bartek

a czym sie rozni kaczka od lisa?


Ja nie zywie sie trawa. Moje psy tez nie.[/quote]


[B]w restauracjach wietnamskich na specjalne życzenie podają psy jakbyś była zainteresowana. Nie ma w menu, ale można poprosić na zapleczu. Smacznego.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Jakto co ? Na pewno kurczaki i indyki jej się znudziły to niech spróbuje psa. Opowie nam potem jaki jest w smaku. A reszte co zostanie można wypchać i powiesić na ścianie. Ciekawe czy umie tak ładnie pozować z trupami do zdjęć jaki pani z Radomska ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Wiem, że są polowania, to nie znaczy, że je popieram. Uważam, że zabijanie dla przyjemności jest nieetyczne.[/quote]
Polowania nie są dla przyjemności. Owszem może niektórym (albo nawet wszystkim) myśliwym sprawia to przyjemność, ale polowania mają za zadanie zmniejszyć populację niektórych gatunków zwierząt, których jest za dużo, które niszczą przez to uprawy, bo nie mają co jeść. Albo przez za dużą populację jednego gatunku zmniejsza się populacja innego gatunku zwierząt. Polowania są po to aby regulować populacje.

Sama nie popieram polowań, ale jakiś cel w tym jest, a nie tylko sama przyjemność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Polowania nie są dla przyjemności. Owszem może niektórym (albo nawet wszystkim) myśliwym sprawia to przyjemność, ale polowania mają za zadanie zmniejszyć populację niektórych gatunków zwierząt, których jest za dużo, które niszczą przez to uprawy, bo nie mają co jeść. Albo przez za dużą populację jednego gatunku zmniejsza się populacja innego gatunku zwierząt. Polowania są po to aby regulować populacje. [/quote]

[B]czy tak samo będziemy "regulować populacje" psów w schroniskach czy psy mają inne prawa tzn są w czymś lepsze ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie,jesli polowanie ma za zadanie zmniejszyc ilosc jakiegos gatunku to ok,pod warunkiem ze ktos to kontroluje a nie jest samowolka.
Zreszta,na polowanie tez trzeba miec zgode...
Ivy ale my mowimy o polowaniu na dzika zwierzyna a nie na psy!!!
Zreszta, w Ameryce reguluje sie ilosc psow w schroniskach i chyba nie jest to takie zle jak na to wyglada.

Link to comment
Share on other sites

[B]No o.k...... skoro zabijanie nawet psów jest w porządku to ja już się tu nie udzielam :crazyeye: I pomyśleć, że wydałam tyle kasy na ratowanie swojego jak mógł zdechnąć po prostu jako słabszy osobnik. Co mi strzeliło do łba, tyle kasy.. A na cholere ratuje szczeniaki po których widać, że i tak nie mają szans ? Tyle kasy ..[/B]

Link to comment
Share on other sites

Twoje wątpliwej mądrości wywody nie trzymają się kupy, poczytaj tylko
swoje poprzednie posty, mielesz ozorem byle bić pianę, byle by było
zamieszanie, sama masz pseudohodowlę nierodowodowych psów , ostatnio sprzedawałaś labradory a jakiś czas temu cocker kupiony przez ciebie z
tej hodowli był na allegro wystawiony jako "reproduktor" ! Hodowczyni
nie pozwoliła ci go rozmnażać w ten sposób to postanowiłaś dobrać jej
się do tyłka, co? Nie pierwsze to już forum, na którym próbujesz w
zemście podważyć wiarygodność tej hodowli, jak się teraz czujesz, kiedy
zostałaś zdemaskowana?

paranoja

Link to comment
Share on other sites

Ta dyskusja nie ma sensu i nie jest nawet na temat.

Polowania były, są i będą, wątpię by dało się coś zmienić. :shake:

Nie jestem zachwycona tym, że zabija się jakiekolwiek zwierzęta, ale mieszkam na wsi, znam realia jak się tu żyje i powiem szczerze, że gdyby dzikie zwierzęta rozmnażały się bez kontroli, to ludzie nie mieliby za co żyć, bo wszystkie uprawy zostałyby zniszczone. Dziki potrafią np. zniszczyć całkowicie ogromne połacie kukurydzy, i kto za to zapłaci?

My mamy np. truskawki, to ogromny przysmak saren. Do ochrony stosujemy pastuchy oraz ogradzamy pola siatką leśną. Ale nie każdego na to stać i nie da się przecież poogradzać wszystkich pól.


Także wróćmy do tematu hodowli, bo niezły tu się off top zrobił. ;)

Link to comment
Share on other sites

ja tam nie wiem, nie mieszam się w to- i nie bede się tlumaczyl z tego co mowię. Z tego tematu wynik jedynie to ze hodowla o ktorej tu mowa warta polecenia nie jest i jeszcze to, ze ludzi konfliktowych mozna znalezc wszędzie- konfliktowych, drwiących i prowokujących, ktorzy szukaja tylko taniej sęsacji brnąc dalej w temat.

Link to comment
Share on other sites

Nie widze odpowiedzi od ivy,tak tez myslalam:angryy:
Łatwo paplac na publicznym forum,oczerniac a teraz głowa w piach.Co z ciebie za człowiek? chociaż trudno takiego kogos nazwac istotą ludzką:shake:
Czy ty mozesz spac spokojnie????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hm... a co dokładniej powiecie 0 "Złotej grocie" . Jakbym kupowała psa to własnie tam, a nie wiem czy to jest dobry wybór hodowli..;)....

Wiem że na tym forum był już podobny temat... Chciałabym się zapytać, którą hodowlę cocker spanieli angielskich najbardziej polecacie. Mam zamiar kupić złotą suczkę. A to moje drugie pytanie: Co sądzicie o "złotej grocie"?? W innych postach ktoś napisał, że słysza , że komuś pies z tamtej hodowli wyrósł na kundla, oczywiście ja w to nie wierzę. A jeszcze jedno chciałabym raczej psa z rodowodem, chyba że macie sprawdzone hodowle(pseudohodowle) sprzedawane bez papierów.

PoZdRaWiAm **:lol:

[COLOR="Green"][B]Skoro wiesz to po co zakładasz drugi identyczny temat? Post przeniesiony - Modeator[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockerfanka']A jeszcze jedno chciałabym raczej psa z rodowodem, chyba że macie sprawdzone hodowle(pseudohodowle) sprzedawane bez papierów.

PoZdRaWiAm **:lol:
[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye: jak pseudohodowla może być sprawdzona i dobra??? Zamiast myśleć o poparciu rozmnażaczy może zastanów się nad adopcją ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...