Jump to content
Dogomania

Uważajcie na pieski - kleszcze!!!!


Rybka

Recommended Posts

mms://stream.onet.pl/info/200408/kleszcze.wmv

Obejrzyjcie sobie ten film. Trzeba uwazaj na naszcze pociechy bo moze to sie zle skonczyc :( . A one sa najbardziej narazone :-? , bo nie wiedza ze cos w nich siedzi :evil: . Ogladajcie je dokladnie.

Ja wyjezdzam nad Bug w piatek i musze jak najszybciej podjechac do vet i kupic frontline.

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

Fakt, w tym roku kleszczy jest więcej niż mrówek. Na Mierzeii Wiślanej w lasach jest ich całe mnóstwo. Środki na kleszcze średnio pomagają, dlatego faktycznie trzeba się przeglądać no i oczywiście piesiaka. A psy ciemne o długiej sierści najlepiej trzymać krótko przy sobie - zmniejsza to prawdopodobieństwo zakleszczenia.

Zdrówko :fadein:

Link to comment
Share on other sites

A my właśnie byliśmy 3 tygodnie w środku lasu. Psica biegała, tarzała się i nic! Pierwszy raz nie załapała ani jednego kleszcza!!! Kupiliśmy po raz pierwszy Advantix i takie szczęście! Jedyny problem w tym, że po użyciu pies nie może się stykać z kotkami, bo może się to tragicznie skończyć dla nich.

Link to comment
Share on other sites

A co sadzicie o frontline??

Moja sunie od malego tym smarujemy, ale jak w maju pojechalismy na dzialke to pare sie do niej przyssalo. Frontline nie odstrasza tylko jak kleszcze sie wgryza :wink: i napija krwi to odpadaja. A u Suzi nic, nie wypadaly :o , czy to normalne??

Na szczescie zadnego chorobska sie nie nabawilam. I teraz sie wlasciwie zatsanawiam co kupic u weta??

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

Mojej goldence też od małego podawałam frontline i też przynosiła z lasu mnóstwo kleszczy :-? Niektóre się wysuszały( nie odpadały),ale większość sobie żyła na mojej suńce do momentu,aż nie usunełam ich pensetą!

Ostatnio wysmarowałam ją preparatem o nazwie Adwantix i działał rewelacyjnie-nie przyniosła ani jednego kleszcza przez cały miesiąc...tylko niestety po podaniu tego środka Fiona strasznie się drapała przez pierwsze dwa dni :-? A teraz podałam jej Expota(dopiero się wchłania :wink: ),ale jeszcze nie sprawdziłyśmy jak działa :D :wink: Jutro czeka nas wyprawa do lasu i się okarze...

Link to comment
Share on other sites

My z Bilkiem niemalże codziennie jesteśmy w lesie. Do mnie nic się nie "klei", bo staram się iść tylko spacerową drogą. Za to pies biega po krzaczorach, gania wiewióry czy inne wyimaginowane zwierzątka i bez zabezpieczenia potrafi się do niego przyssać naprawdę dużo kleszczy. W tym roku z frontline (niestety, w przypadku kudła niezbyt dobrze spełnił swoją rolę) przerzuciliśmy się na exspot i efekty naprawdę widać! Bilek czerpie przyjemność ze spacerów i NIC (tfu, tfu... :evilbat: ) się go nie czepia!

Link to comment
Share on other sites

Ja aplikowałam mojej suczce frontline ale niestety po wizycie w lesie miała kleszcza. Teraz wypróbowałyśmy advantix i odpukać ani jednego nie było po półtoratygodniowym pobycie na mazurach. Nie zwróciłam uwagi aby po aplikacji się drapała więc chyba się nie drapała... Następnym razem będę ją bacznie obserwować.

Link to comment
Share on other sites

Na mojej Dumie najlepiej sprawuje się Frontline mazidełko+spray (przynosi kleszcze, ale na sierści - szczotka i po sprawie)...Na Pyśkę Frontline nie działał w ogole :evil: - miała kleszcze mocno powręcane w skórze i całkiem żywotne - nieźle machały łapkami jak je wyciągałam) - teraz u mniej stosuje advantix i jest SPOKÓJ - ani jednego pasażera od tej pory. Może trzeba indywidualnie do każdego psiaka dobierać takie preparaty - metodą prób i błędów.

Link to comment
Share on other sites

Ech i teraz to juz nie wiem co mam kupic u weta :-? . Po frontlinie nie bylam zadowolona bo Suzi miala kleszcze i strasznie w tych miejscach napuchla. Ciezko bylo wykrecic te okropne owady :evil: .

Jade w sobote a wiem ze pies przez 24H nie moze sie kapac?? Dobrze mowie czy to tylko po frontlinie??

Moze u goldena lepiej sie sprawdzi Advantix?? On jest drozszy?? Wlasciwie to juz nawet nie pamietam ile kosztuje taka jedna pipetka :-? . Mozecie mi przypomniec??

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi :) ,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

Oj to musze sie spieszyc z tym wyjsciem do weta bo w sobote Suzi juz musi wszystko wchlonic :wink: , zeby mogla plywac. Bo w sumie po to jedziemy :) , zeby mogla plywac do woli :D . Trawka, las, pole i woda -->czego wiecej do szczescia psu potrzeba :lol: .

Pozdrawiam i dzieki za rady :) i porady :wink:

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...