Jump to content
Dogomania

Orijen vs. Biomill


Equus

Recommended Posts

Nie ma co porównywać bo Biomil nadal ma masę węgli z roślinnych składników, a Orijen to ZERO wypełniaczy roślinnych. Gdyby tylko moja niunia mogła bez problemu jeść Orijena... Ona nawet jak przejdzie koło jedzenia to tyje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

a ja karmię Dakara Orijenem właśnie na zmianę z Biomillem ( zależy jaki worek mamy kupiony ) ..a wieczorem dostaje surowe porcje rosołowe lub szyje indycze ..ale nigdy nie dostałam miarki do worków Orijena!! one niby gdzie miałyby być???
a co do ceny Orijena ( bo o nim temat )-fakt,że jest drogi,ale on dużo taniej wychodzi patrząc na ilość jaką się daje w dawce dziennej..dużo mniej jak inne karmy!
i jeszcze jedno..Dakar wcale nie tyje na Orijenie..co prawda mniej mu smakuje jak Biomill..a do tego pięknie się mięśnie budują ..tylko nie wiem,czy akurat to zbieg okoliczności,ale zawsze jak zjada worek Orijena,to zaczyna intensywniej sierść gubić..ale na prawde nie wiem,czy to od tego właśnie..patrząc na to,że labradory praktycznie cały czas gubią sierść( jak jest na Biomillu,to wcale nie gubi!! )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Próbowaliśmy Orijen, jakiś czas temu, wersję dla szczeniaków, ale smakowitość i przyswajalność (bączki!!) oceniam na 3+. Zaznaczam, że jest to bardzo subiektywna opinia właścicielki Wielkiego Niejadka Z Wrażliwym Żołądkiem. Skład najbardziej przemawiał do pańci i zazdroszczę właścicielom, których psiaki lubią tę karmę i dobrze ją przyswajają.
Na Acanie to samo. Pro Plan jagnięcina z ryżem - przyswajalność bardzo ok, smakowitość 2 - bez dosmaczania nie wchodziło. Pod koniec 15 kg worka bunt - nawet z dodatkiem pies nie je. Można przegłodzić, owszem. Ale może zaufać psu? Końcówki worków NIE WCHODZĄ. Staram się przechowywać odpowiednio, ale to już standard, że zostają nam resztki na dnie worka. Kolejna próba - Biomill Junior Sensible. Smakowitość na 6+ ! Zaskoczył mnie wygląd karmy, dość duże, ciemne i tłustawe kulki. Pies zjada ze smakiem, rozgryza, a nie połyka, delektuje się posiłkiem, dopomina się. Za krótko ją je, żeby ocenić przyswajalność, ale pokładam w tej karmie wielką nadzieję. No i kupiłam mniejszy worek - zobaczymy, jak to będzie pod koniec...

Link to comment
Share on other sites

Próbowaliśmy Orijen, jakiś czas temu, wersję dla szczeniaków, ale smakowitość i przyswajalność (bączki!!) oceniam na 3+. Zaznaczam, że jest to bardzo subiektywna opinia właścicielki Wielkiego Niejadka Z Wrażliwym Żołądkiem. Skład najbardziej przemawiał do pańci i zazdroszczę właścicielom, których psiaki lubią tę karmę i dobrze ją przyswajają.
Na Acanie to samo. Pro Plan jagnięcina z ryżem - przyswajalność bardzo ok, smakowitość 2 - bez dosmaczania nie wchodziło. Pod koniec 15 kg worka bunt - nawet z dodatkiem pies nie je. Można przegłodzić, owszem. Ale może zaufać psu? Końcówki worków NIE WCHODZĄ. Staram się przechowywać odpowiednio, ale to już standard, że zostają nam resztki na dnie worka. Kolejna próba - Biomill Junior Sensible. Smakowitość na 6+ ! Zaskoczył mnie wygląd karmy, dość duże, ciemne i tłustawe kulki. Pies zjada ze smakiem, rozgryza, a nie połyka, delektuje się posiłkiem, dopomina się. Za krótko ją je, żeby ocenić przyswajalność, ale pokładam w tej karmie wielką nadzieję. No i kupiłam mniejszy worek - zobaczymy, jak to będzie pod koniec...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Bura']Nie ma co porównywać bo Biomil nadal ma masę węgli z roślinnych składników, a Orijen to ZERO wypełniaczy roślinnych. Gdyby tylko moja niunia mogła bez problemu jeść Orijena... Ona nawet jak przejdzie koło jedzenia to tyje :diabloti:[/QUOTE]

99% racji :cool3: Orijen zamienił wypełniacze zbożowe na ziemniaki - co jest lepsze czas pokaże...

ale jeśli chodzi o wybór spośród tych dwóch marek to stawiam na Orijen, to znacznie wyższa klasa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...