Jump to content
Dogomania

kuweta


Ewunia

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem kuwety dla Pita. Myślę, że to fajna sprawa, szczególnie jak dłużej Pit musi posiedzieć sam w domku, miałby własną toaletę :lol:

York Centrum taka kuweta z podwójnym dnem kosztuje 69 zł - to ogromne pieniądze moim zdaniem jak za taką kuwetę!

Może znacie sklep gdzie można taniej kupić kuwetę dla Pita. Hm, ciekawe czy namówi się aby czasem skorzystać z kuwetki :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mróweczko , dokładnie taką samą toaletę ma Silver, tacka + gazetka. Kuweta z podwójnym dnem okazała się złym rozwiązaniem, kupiłam niedawno nową dla kotów za 68 zł. Są też warianty tańsze np. za 20 zł, ale są wykonane z jakiegoś miękkiego plastiku i gdy zwierzak wszedł do kuwety i zrobił siusiu to po chwili stał w tym co zrobił - górna warstwa toaletki pod ciężarem uginała się.

Link to comment
Share on other sites

Coś jeszcze odnośnie domowej toaletki dla psa...

Otóż ktoś kiedyś odradził mi przyzwyczajanie psa do korzystania z kuwetki... Argumentem "przeciw" była sprawa podnoszenia nóżki przez psa podczas robienia siusiu... Postanowiłam jednak zaryzykować... Zastanawiałam się jednak, jak to będzie, gdy Pufcio zacznie "zadzierać" nóżkę. Na szczęście okazało się, iż niepotrzebnie się tego obawiałam.

Pufik od miesiąca na dworze elegancko podnosi nóżkę i wielokrotnie w ciągu spaceru zaznacza teren, natomiast w domu zawsze kuca jak suczka. :D

Link to comment
Share on other sites

Vikulinka od małego załatwiała się w domu... najpierw na gazetki , potem korzystając z pomysłu Sarah na tackę z gazetkami , potem była kuwetka z podwójnym dnem (kupiona w Karusku za 75zł z kosztami wysyłki :o ) , a od jakiegoś czasu za nic w świecie nie da się namówić na domową toaletę. Wytrzymuje od 22 (ostatni spacer) do 10 - 11 rano i żadne ulewy tudzież inne wichury jej nie przeszkadzają! Ciągnie na dwór i koniec! :lol:

Ale kuwetka cały czas stoi na swoim miejscu... może się przyda jeszcze :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam, bardzo chciałabym nauczyć moja Toyę załatwiania do kuwety. Wydaje mi się, że to jest super sprawa jak suńka zawsze w rezerwie może się załatwić. Kupiłam kuwetę wyłożyłam gazetami i........ moja suńka wyciągnęła wszystkie gazety z kuwety i dokładnie je podarła .... Nie wiem co robić dalej, czy może próbować z piaskiem dla kotów??? Poradźci, dzięki

Link to comment
Share on other sites

Dorocia sz , skąd ja to znam mój Snoopy, także gryzie gazetki które sa w kuwecie, też bym chciała żeby się nauczył tam siusiać ale on chyba woli coraz bardziej wychodzić na zewnątrz. Moja kuzynka która też ma yorka, mieszka w Stanach i kupuje tam takie jak pampersy tylko specjalne na podłogę dla psów, bardzo sobie to chwali jej piesek (Jeronimo) tylko tam się załatwia, Ja też to spróbowałam, kupując zwykłe pampersy dla dzieci, nasączyłam Snoopcia siusiami i wiesz co, to także nie podziałało.

Piasek kota też próbowałam, ale Snoopcio lubiał to jeść, więc szybko z tego zrezygnowałam.

Bazylia Naprawdę Pufcio już podnosi nóżkę, Snoopy jeszcze nie, a od kiedy ją podnosi?

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Bazylia Naprawdę Pufcio już podnosi nóżkę, Snoopy jeszcze nie, a od kiedy ją podnosi?

:oops:

Nóżkę podnosi bodajże od miesiąca. Początkowo nieśmiało próbował, ale kiepsko mu to wychodziło. Chwiał się biedny i wyglądał, jakby miał się przewrócić. Minęło kilka dni i już nie miał z tym żadnych problemów...

Mam wrażenie, że stał się teraz bardziej pewny siebie... Dumnie, z powagą zaznacza teren :lol:

Jedyny minus jest taki, że maluszek obsikuje sobie w ten sposób brzuszek, trzeba więc częściej go myć... :-?

Słyszałam, że kwestia podnoszenia nogi u psa jest instynktowna i każdy osobnik prędzej czy później się tego nauczy 8) Jestem zatem pewna, że Snoopcio niedługo będzie siusiał jak "prawdziwy" pies. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam, bardzo chciałabym nauczyć moja Toyę załatwiania do kuwety. Wydaje mi się, że to jest super sprawa jak suńka zawsze w rezerwie może się załatwić. Kupiłam kuwetę wyłożyłam gazetami i........ moja suńka wyciągnęła wszystkie gazety z kuwety i dokładnie je podarła .... Nie wiem co robić dalej, czy może próbować z piaskiem dla kotów??? Poradźci, dzięki

Ja uczyłam Pufika siusiać na ręczniczki (oczywiście jakieś stare, już nieużywane... :wink: ). Jedyną wadą jest to, że trzeba je później prać.

Link to comment
Share on other sites

A ja Jerrego uczyłam tylko i wyłącznie na gazetę po którą była zwykla reklamówka (i szybko sie nauczył tu załatwiać ok. 2dni i juz wiedział o co chodzi w tym wszystkim :lol: ) i nawet do teraz ma zawsze gazetke i w razie czego moze wyjśc do toaletki :wink: . Ale oczywiście regularnie jest wyprowadzany i żadko z niej korzysta.

Link to comment
Share on other sites

Boże, jak bym chciała żeby moja Toycia nauczyła się załatwiać do kuwety :lol: , niestety gazety służą jej do gryzienia :oops: , a piasek dla kota na przekąskę :evil: . Chociaż kupiłam takie specjalne kropelki, po których ma się załatwiać w skropione miejsce niestety to też nie działa !!!Może spóbuję z ręcznikami??? Chociaż ona wie, że robi żle to robi tak dalej

:P

Link to comment
Share on other sites

Te cudowne kropelki szczerze odradzam... Wyrzucenie ponad 40 zł w błoto :roll: Też się skusiłam i efekt był taki , że maleństwo sikało wszędzie tylko nie w nakropionym miejscu :lol:

Już gdzieś pisałam , że leży u mnie prawie cała butelka , którą chętnie odstąpię jeśli ktoś ma ochotę poeksperymentować... 8) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Snoopy7 i bazylia

Pit też już podnosi nóżkę od jakiegoś czasu - a dopiero 8 września skońćzy pół roczku. Jak jest na dworze to podnosi nóżkę prawie przy każdym krzaczku :) Ale zdarza się, że czasem kuca jak maluszek, szczególnie gdy czasem zrobi siusiu w domu.

Podnoszenie nóżki to chyba indywidualna sprawa każdego psiego pana.

Mój kuzyn ma owczarka niemieckiego. Pies ma już półtora roku i jest wielki- a nóżkę podnosi w wyjątkowych wypadkach.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd macie tak wysokie ceny zwykłych kuwet?

U mnie, w Katowicach, kuweta dla kota z podwójnym dnem (dokładnie taka sama jak w linku od mróweczki), kosztuje 25-26 zł. I to w różnych sklepach. Myślę, że 70 zł za kuwetę to lekka przesada.

Ja nabyła 3 kuwety i sunia korzysta z nich w zalezności od potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje malenstwo jest niesamowicie grzeczny jak nie ma nas w domu. Ma udostepniony duzy przedpokoj gdzie jest jego kojec, lazienke i kuchnie. W kuchni oprocz pelnych miseczek jest przygotowane miejsce, gdzie maluch moze zalatwiac swoje wszelkie potrzeby. I rzeczywiscie - jak nie ma nas w domu to psiak grzecznie korzysta z kuwetki, mieszkanko zawsze zastajemy czyste. Jednak jak jestesmy w domu to maluch jakby zapominal, ze w kuchni jest miejsce na "jego sprawy". Robi kupki i siusiu w naszym lozku i pod nim, kolo telewizorka, slowem wszedzie gdzie tylko mu sie podoba. I robi to tak szybko, ze nie zdaze go powstrzymac...:) Łobuz maly. Co moge z tym zrobic...?

Link to comment
Share on other sites

pyszczek.jpg No wlasnie problem polega na tym, ze mam wrazenie, ze psiak robi to "w biegu". Tzn bawi sie, szaleje, biegnie do innego pokoju, nagle w drodze zatrzymuje sie, robi kupke lub siusiu (bez zadnego przygotowania, takie plum i juz ;) i jakby nigdy nic biegnie sobie dalej. Jak go sobie przyuwaze, ze sie szykuje zeby zrobic kupke to mowie stanowcze "NIE" lub "NIE WOLNO" i szybciutko przenosze do kuwetki. Tam psiak siada sobie i zastanawia sie o co mi chodzi?? Bo kupke w miedzyczasie juz mu sie odechcialo...;) Natomiast jak jest w domu sam to dobrze wie co i gdzie ma robic :)

Link to comment
Share on other sites

Robi kupki i siusiu w naszym lozku i pod nim, kolo telewizorka, slowem wszedzie gdzie tylko mu sie podoba. I robi to tak szybko, ze nie zdaze go powstrzymac...:) Łobuz maly. Co moge z tym zrobic...?

Scadia, powinnaś karcić małego za to, że załatwia się gdzie popadnie. Początkowo mój Mike robił tak samo (może tylko z wyjątkiem tego, że - dzięki Bogu - nie robił nic na dywan, czy kanapę. Zawsze znajdował sobie miejsce na klepce lub terakocie). W momencie, kiedy tylko zauwazyłam, że będzie "coś" robić od razu podbiegałam i przenosiłam go na kuwetkę (nawet jeśli już troszkę poleciało). Jak będzie mu się bardzo chciało, to napewno dokończy to tam, gdzie go przeniesiesz. A jak już zrobi co swoje na kuwetce daj mu nagrodę - pochwal i najlepiej poczęstuj smakołykiem. Jeśli nie zdążyłam zainterweniować, karciłam go znaczącym "fe", albo "nie można". Uwierz mi, że po pewnym czasie mały zapamięta to. Będzie wiedział, ze robiąc siku np. na kanapie będziesz bardzo niezadowolona i skarcisz go. Jeśli natomiast zrobi siusiu na kuwetkę, to nie dość, że dostanie pochwałę od pani (a te pieski są bardzo łase na pochwały), to oprócz tego jeszcze smakołyk.... Mój Majkuś przez pierwsze (niecałe) 2 tygodnie robił gdzie popadło. Później już nauczył się, że jego toaleta jest na gazetkach i nawet w nocy chodzi tam siusiać. :D Wreszcie skończyło się wieczne bieganie ze szmatką i zmywanie jego "niespodzianek".

Ja tę metodę otrzymałam od jednej z forumowiczek na jednym z takich yorkowych forum.

Powodzenia w uczeniu czystości :kciuki:

Buziaczki dla Ciebie i twojego psiunia

Iwona

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo gorąco, chciałam tylko się z wami podzielić wiadomością, iż Snoopy już podnosi nóżkę kiedy siusia :oops: , ciekawa jestem czy moje tuje to wytrzymają czy też zwiędną. Ale co tam, widok jest znakomity( Snoopy ma już 6 i pół miesięcy) :angel:

Pozdrawiam.

Agnieszka i Snoopy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...