Jump to content
Dogomania

rozmiar szelek i kaganca


OdLabci

Recommended Posts

witam,
jestem pancia stafficzki od 2 tygodni:)
***chcialabym kupic jej szeleczki bo widze ze wielu wlascicieli tak swoje prowadza, wiec mysle sobie czemu Laba nie ma byc modna:)) tyle ze nie wiem jaka wielkosc bedzie odpowiednia zebym nie musiala za miesiac nastepnym szukac:)) noi jakich szukac, patrzec na cos konkretnego?? SZelki maja spelniac role czysto rekreacyjna, dziekuje za kazdy inf.
***Drugie pytanie dot kaganca, jakie wymiary ma pyszczek doroslego staffika?? Labcia narazie w kagancu chodzi nie musi ale cos mysle ze jeszcze z 2 miesiace i ludzie zaczna ja szerokim lukiem omijac bo to przeciez "napewno niebezpieczny piec". zreszta po co sasiadow draznic?;) zastanawialam sie nad kantarkiem, czy to dobry wybor. nie chce zeby moja psina meczyla sie w zwyklym kagancu tylko dlatego ze wyglada mniej potulnie nic pudelek ( bo to ze tak wyglada nie znaczy ze nie jest potulniejsza;p)))

Link to comment
Share on other sites

moj ma 8 mies i dalej go policjauwaza za 3 mies amstaffa- daj sobie spokoj z kagancem. u mnie w miescie psa wyprowadzam bez smyczy i kaganca chodz jest- pies musi byc wyprowadzany na smyczy lub kagancu:) ale przeciez one malutkie i iegrozne- zawsze mozna powiedziec ze mieszaniec z buldozkiem francuskim:)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi oszelki to najlepiej z kilku centymetrowa regulacja,z mocnego materialu podszytego delikatnym materialem od wewnatrz na klatce i pod brzuchem zeby nie obcieraly.Skorzane lepiej kupic juz doroslemu psu.
Zwroc uwage zeby szelki w zaden sposob nie blokowaly przednich lap/ramion;)

a z kagancem to nie wiem gdyz nigdy nie zakladalam swoim psom:razz:

Link to comment
Share on other sites

na początek polecam red dingo mniejszy rozmiar śliczne wzory i niedrogie są :) a jak chcesz poszaleć to zajrzyj do wątku
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=120451&page=129[/url]

i podpytaj szelkowych maniaczek :)

kaganiec też bym sobie darowała :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OdLabci']no to jak specjalisci kaganiec odradzaja to co ja mam zrobic?:) dzieki za inf[/quote]

poprostu nie kupowac! Staffiki nie sa na liscie psow agresywnych;)
Moj Bullit nie jest agresywny,ale jak go jakis pies bedzie probowal zdominowac lub atakowac ,to sobie nie pozwoli;)wiec w sytuacjach w jakich nie ufam jest poprostu na smyczy;)

Link to comment
Share on other sites

Są w Polsce takie miasta ktore ustaliły iż u nich wszystkie psy będą chodzić w kagańcach. Zawsze jak jade nad morze to to sprawdzam najpierw. Któreś właśnie nadmorskie tak ma, ale nie pamiętam któe, a u mnie w pobliżu mają bodaj Tychy, wprowadzili to jak byłam na studiach, jakieś 4 lata temu... :shake:
Więc o ile Twoje miasto nie ma czegoś takiego to kaganiec jest jedynie potrzebny do przewozu w autobusie lub pociągu. Choć przyznam, że w pociągu to tylko Loona z kagańcem jechała, Cartmanowi jakoś odpuszczano, ale fakt, że był mały i wszyscy go głaskali :D teraz to pies morderca :roll: a powód : bo jest czarny :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...