Jump to content
Dogomania

Propalin - problem z dostepnoscia?


Agnes

Recommended Posts

Propalin podaje od dawna, ale pierwszy raz mialam problem z zakupem opakowania 100 ml - obdzwonilam kilka lecznic i wszedzie to samo - brak w hurtowni. W jednej lecznicy sie dowiedzialam, ze ten problem jest od jakiegos juz czasu i nie jest pewne czy bedzie w sprzedazy. Dowiedzialam sie tez, ze moze byc problem z zakupem tego leku w PL za jakis czas...ktos cos wie? Bez tego leku moze nie byc ciekawie, a na hormony nie chce przechodzic...A moze to tylko w stolicy takie zawirowania?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odświeżam wątek, ponieważ ja dowiedziałam się własnie, że nie ma i już nie będzie propalinu w opakowaniach 30 ml. A moja sunia waży 11 kg i w ciągu 3 miesięcy, w jakich od chwili otwarcia butelki lek nalezy wykorzystać, moja sunia zuzyje 36 ml, a więc z butelki 100ml wyrzucę 64 ml, nie mówiąc o kosztach. Za 100 ml płacę 80 zł. Trudno mi za każdym razem szukac osoby, która akurat w tym samym czasie bedzie potrzebowała ten lek, aby się z nia podzielić.
Moja prośba do Wszystkich. Jak jest w innych miastach, bo w Krakowie propalin jest tylko w 100ml-opakowaniach i podobno producent wycofał się z małych opakowań. Czy ktoś cos wie na ten tamat?
Pisałam do producenta, ale nie odpowiedział.

Link to comment
Share on other sites

witam serdecznie:lol:
wiesz co ja tez właśnie słyszałam że tego małego opakowania nie będzie,moja suczka dobcia tez zarzywa propalin i równiez jestesmy z Krakowa,wiesz co chętnie moge od Ciebie odkupic połowe leku bo my duże opakowanie mamy na 3 miesiące więc małego to i tak nie kupowałam bo duże było bardziej opłacalne,jeżeli masz tylko do odsprzedania to zastukaj do mnie na gg 7197234 to nie ma problemu bo własnie mam kupowac suńce bo nam sie kończy
pozdrawiam Iza

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziewczyny,
co sadzicie o tym leku? Czy wasze suki nie trzymają moczu w związku ze sterylką czy też nie są sterylizowane? Szukam jakis informacji na temat czegoś w zastępstwie hormonów w przypadku takich dolegliwości... Czy lek mozna stosować okresowo tak jak okresowo zaczyna występować problem moczenia nocnego? I gdzie go kupujecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_S']Dziewczyny,
co sadzicie o tym leku? [/quote]

gdyby nie ten lek, to moja suka by ciagle popuszczala mocz

[quote name='Aga_S']Czy wasze suki nie trzymają moczu w związku ze sterylką czy też nie są sterylizowane? [/quote]

propalin moze byc stosowany tylko u suk po sterylizacji z problemem trzymania moczu wlasnie po tym zabiegu

[quote name='Aga_S']Szukam jakis informacji na temat czegoś w zastępstwie hormonów w przypadku takich dolegliwości... [/quote]

ale dolegliwosci po sterylizacji czy popuszczania moczy nie zwiazanego z zabiegiem??

[quote name='Aga_S']Czy lek mozna stosować okresowo tak jak okresowo zaczyna występować problem moczenia nocnego? [/quote]

nie, propalinu najczesciej nie da sie wycofac i trzeba go podawac do konca - aczkolwiek mozna zmniejszac dawki, jesli wystepuje popuszczanie to znowu zwiekszac i potem stopniowo zmniejszac - ale odstawienie najczesciej konczy sie nasileniem proplemu jakim jest popuszczanie

[quote name='Aga_S']I gdzie go kupujecie?[/quote]

tylko w gabinecie wet i najczesciej u mnie wymagaj recepty od weta prowadzacego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Odświeżam wątek, ponieważ ja dowiedziałam się własnie, że nie ma i już nie będzie propalinu w opakowaniach 30 ml. [/quote]

kto Ci to powiedzial? bzdura - taka sama jak poszla plota przez ktora zalozylam ten watek - propalin nie bedzie wycofany ani w malych ani w duzych opakowaniach. Po prostu Twoj wet nie chce ich zamowic - tak jak u mnie marudza jak chce kupic 100ml, ale ja mam to...w nosie:lol: place, wymagam;)

[quote name='dorota1']Pisałam do producenta, ale nie odpowiedział.[/quote]

pisalas przez strone producenta? Sprobuj moze jeszcze raz, ja do nich pisalam jakis czas temu pytajac o 100 ml i szybko mi odpisali

Link to comment
Share on other sites

Agnes,
tak właśnie po sterylizacji.. moja sunia jest po sterylizacji i zaczął się problem moczenia nocnego... dostała Incurin, ale to jakaś tragedia... Owszem prawie od razu przestała się moczyć, ale co z tego jak psy nie dają jej spokoju- po tygodniu stosowania tak się zaczeło.. i krwawienie przejściowe (tak jak w ulotce) też wystapiło... aha, i oczywiście obnizyłam dawkę zgodnie z zaleceniem po zaprzestaniu moczenia... Dlatego szukam czegoś zastępczego, bo Incurin wywalam od razu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_S']Dlatego szukam czegoś zastępczego, bo Incurin wywalam od razu..[/quote]

dziwne, ze w ogole odrazu pies dostal hormon, przeciez ten lek nie jest obojetny dla organizmu. Propalin to zdecydowanie delikatniejsza wersja, ale i nie zawsze bedzie dzialac. Ja stosuje juz 1,5 roku i teraz znowu udalo mi sie zejsc z dawki. Sprobuj, popytaj weta, zapytaj o dawkowanie - ja od poczatku dawalam mniej niz zaleca producent

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Własnie dostałam odpowiedź od producenta. Propalin jest i będzie dostępny w opakowaniach 30ml. Uff![/quote]

mowilam? tak samo bylo jak poszla plota, ze wycofuja 100 ml, a tak w ogole to nie bedzie w sprzedazy propalin u nas - spac nie moglam przez to!! bo to jedyny lek poki co u nas ktory pomaga i nie ma negatownego wplywu na psa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Izabelko, ja ostatnio nie chodzę do KrakVetu tylko niedaleko mnie na Rusznikarską i będę na początku czerwca brała propalin, to wtedy będę wiedziała, czy jest mały.
Napisz na wątku, czy udało Ci się zdobyć małe opakowanie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Ja mogę się znów z Tobą podzielić, ale gdzieś na poczatku czerwca, bo pewnie też nie dostanę malego opakowania. Chyba wetom się nie opłaca zamawiać:razz:[/quote]

no widzisz a w wawie ciezko jest kupic duze opakowanie:lol: ale to klienci rzadza tutaj - jak oni nie zamawiaja malego/duzego to i wet nie zamowi. Ale nikt mi nie odmowil, zeby zamowic...

Link to comment
Share on other sites

mnie sie tak własnie wydaje że oni specjalnie nie zamawiaja małych opakowań:diabloti: wiadomo większe równa sie większy zarobek,
wiesz co Dorotko jak nie kupie do tego czasu to bardzo chętnie odkupię,a jeżeli kupie duże to spokojnie ja moge sie podzielic bo Dianusia teraz dostaje tylko 0,6ml na dobę więc z opakowania 100ml i tak zostanie

Link to comment
Share on other sites

u nas jak na razie jest super:multi:zaczynałyśmy od 0,8 na jeden raz,teraz dostaje 3x dziennie co 8 h po 0,2,też próbowałam 2 razy dziennie ale jednak lepiej jest tak jak podaje,raz chyba jeden sie jej zdarzyło i popuściła wiec podniosłam dawkę na parę dni i znowu powolutku obniżałam.
Więc jak tylko coś będę wiedziała to napisze na priv,własnie sprawdziłam i na parę dni jeszcze nam wystarczy,ale jak kupie duże opakowanie to potrzebujemy 60ml na 3 miesiące wiec spokojnie 40ml zostaje;) a kupic jakieś muszę,
szkoda że nie ma w opakowaniach 50ml to akurat by było w sam raz,pozdrawiam i przesyłam mizianko dla suczynki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evra']U mnie na szczęście nie ma i nie było żadnego problemu z dostępnością. Jednak małe opakowanie wychodzi bardzo drogo, ja zamawiam zawsze duże.[/quote]

z tego samego powodu zamawiam duze - trzymam 3 m-ce na polce, potem do lodowki i jeszcze stoi 1,5 miesiaca spokojnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...