Jump to content
Dogomania

Karma COTECAN PUPPY PREMIUM


malutka_8

Recommended Posts

  • 2 months later...

Przynajmniej napisali o tym na opakowaniu,a nie jak inne firmy ukrywają dokładny skład i umieszczają niby na 1 miejscu mięso:shake:
Karmiłem Arionem 1,5 roku 2 Molosy dało rade nie było tragedii,i jeśli chodzi o tańsze karmy polecam Ariona Premium.
Z całą pewnością jest to lepsza karma od Cotecan tej lini niby premium.
Pamiętaj,że sam opis z worka daje tylko 1 częśc prawdy o danej karmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Przynajmniej napisali o tym na opakowaniu,a nie jak inne firmy ukrywają dokładny skład i umieszczają niby na 1 miejscu mięso[/quote]

no, no, ciekawe to co piszesz , czyli inne firmy oszukuja nas piszac sklady karm na opakowaniach a Arion nie... :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Widzę ,że nie znasz tematu.Często w składzie firmy na 1 miejscu umieszczają mięso lub mączke,a dalej zboża podzielone na poszczególne rodzaje,co po zsumowaniu daje nam na 1 miejscu zboża a nie mięso.Taki trick,ale niestety bardzo często stosowany przez firmy.

Link to comment
Share on other sites

a ile w tym Arionie jest miesa skoro pierwszy skladnik to zboza, potem jakies produkty pochodzenia zwierzecego (raczej jakies odpadki chyba) i znowu zboza...

wspominasz ze Arion nie dzieli skladnikow a tu widze ze jednak tak :razz:

Gdy patrze na sklad (ponizej) to jest nieciekawy:

[B]Zboża (pszenica, kukurydza, ryż),[/B] mięso i produkty mięsne (30% kurczaka, hydrolizat białka z kurczaka), [B]produkty roślinne (pszenica, kukurydza, pulpa buraczana)[/B], oleje roślinne i tłuszcze, substancje mineralne i witaminy, jaja i produkty jajeczne, drożdże browarniane, lecytyna, FOS, yucca Schidigera.

Ile ta karma kosztuje za 15kg worek??

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie dogadamy się ,ale zanim sie nie dogadamy ,to przypomnę,że karmiłem psy Arionem Premium.Podam Ci skład z opakowania 20 kg Breeders Premium Lamb &Rice Arion(nie z opisu internetowego)
Zboża(Ryż 37,5%)mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym jagnięcina 30%)hydrolizowane białko drobiowe,produkty pochodzenia roślinnego,oleje i tłuszcze,minerały,witaminy,jajka,FOS(fruktooligosacharydy),wyciąg z Yucca.
Nie patrzę na cenę karmy tylko na zdrowie i wygląd moich psów. i po nich mogę znacznie więcej stwierdzić czy dana karma jest przyzwoita,czy nie.
Wracając do ceny to najlepszego jesli tym sie kierujesz przy kupnie.
Pamiętasz ceny sławetnego juz ORIJENA?W większości sklepów ceny wachaja się od 220 zł za 13,5kg do 275zł nawet.A niedawno widziałem w sprawdzonym sklepie internetowym Orijena w cenach 30 % niższych i to za ten sam pełnowartościowy produkt.Nie podchodż snobistycznie do karmy tylko rozsądnie.Jedynie co mnie denerwuje w Arionie to konserwanty sztuczne i tu się z każdym zgodzę.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Niestety nie dogadamy się ,ale zanim sie nie dogadamy ,to przypomnę,że karmiłem psy Arionem Premium.[I][COLOR=Blue]Podam Ci skład z opakowania 20 kg Breeders Premium Lamb &Rice Arion(nie z opisu internetowego)

Zboża(Ryż 37,5%)mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym jagnięcina 30%)hydrolizowane białko drobiowe,produkty pochodzenia roślinnego,oleje i tłuszcze,minerały,witaminy,jajka,FOS(fruktooligosacharydy),wyciąg z Yucca.[/COLOR][/I]

Nie patrzę na cenę karmy tylko na zdrowie i wygląd moich psów. i po nich mogę znacznie więcej stwierdzić czy dana karma jest przyzwoita,czy nie.
Wracając do ceny to najlepszego jesli tym sie kierujesz przy kupnie.
Pamiętasz ceny sławetnego juz ORIJENA?W większości sklepów ceny wachaja się od 220 zł za 13,5kg do 275zł nawet.A niedawno widziałem w sprawdzonym sklepie internetowym Orijena w cenach 30 % niższych i to za ten sam pełnowartościowy produkt.Nie podchodż snobistycznie do karmy tylko rozsądnie.[I][COLOR=Blue]Jedynie co mnie denerwuje w Arionie to konserwanty sztuczne i tu się z każdym zgodzę.[/COLOR][/I]
Pozdrawiam.[/quote]

wracającdo naszej dyskusji, pozwole sobie na cytat z Twojej wypowiedzi żeby użyć składu o którym piszesz.

Zadałem sobie trochę trudu żeby porównać te karmy które zostały wymienione w wątku.

[SIZE=4][U][B]Po krótce o karmie i jej składzie[/B][/U][/SIZE]:

[SIZE=5][B]1) Cotargo[/B][/SIZE] (chyba Hiszpania) , brak informacji, [B][U]cena okolo 90PLN/worek[/U][/B], link do tematu na dogomanii troche dodaje tresci: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1031/kawu-cotargo-121676/[/URL] ,
[U]
>:[/U] mysle ze nie warto na nia tracic czasu, cos w stylu Pedegree. ja takiego czegos nie ruszę (moj pies takze)

[SIZE=5][B]2) Red Mills[/B][/SIZE] (Irlandia), mozna znaleźc sporo opinii, [B][U]cena okolo 155PLN/15 kg worek[/U][/B] , brak informacji o skladzie na stronie polskiego dystrybutora, brak informacji o skladzie u producenta (dziwne), skladnikiem ktorym sie chwali to 14% tłuszczu w karmie ...
[U]
>:[/U] czytalem na forum, że jest grupa osób którym ta karma odpowiada, dla mnie brak informacji o składzie produktu i dosc wysoka cena raczej ja dyskwalifikują. Brak jasnego opisu produktu źle świadczy, może ze "ktos" pod opisami typu "wysoce jakościowa" boi się podać jej składniki i konserwanty, ktorych nigdzie nie udało mi sie znaleźc - to raczej złe świadectwo dla produktu

[SIZE=5][B]3) Arion[/B][/SIZE] (Belgia), popularny produkt z wieloma pozytywnymi i negatywnymi opiniami, [B]cena 125PLN/za worek [/B], jasna informacja o skladzie zamieszczona na stronie producenta i dystrybutora.

[U]>:[/U] z opinii wiem ze karma jest smakowita ale sklad raczej słaby, dominują zboża, brak informacji o ilości użytego mięsa, np "jagnięciną z ryżem" zawierająca produkty poch. zwierzęcego (niska jakośc mięs) i hydrolizowane białko z kurczaka nie powinna się nazywać jagnięciną

[SIZE=5][B]4) Pronature[/B][/SIZE] (Kanada), stosunkowo mlody produkt w Polsce, sporo pozytywnych opinii, cena okolo 137PLN/worek, informacje o składzie dostępne na stronach dystrybutora i producenta.

[U]>:[/U] producent podaje ze użyte składniki są klasy "jak dla ludzi", na pierwszym miejscu jest mączka z kurczaka której ilość jest wysoka= az 21% (w Large), co oznacza ze na kilogram tej karmy zużyto ponad kilogram świezego mięsa. Naturalnie konserwowana wit. E.

[U][B]Podsumowując:[/B][/U]
jesli z ww. produktów mialbym zrobic ranking to

[LIST]
[*][B]nr. 1 Pronature[/B] z bogatym skladem, niezła ceną za worek
[*][B]nr.2 Arion [/B]slaby skład, ale przynajmniej znany, sporo użytkowników
[*][B]nr.3 Red Mills [/B]brak jasnych informacji, troche użytkowników z pozytywnymi opiniami
[*][B]Cotargo [/B]nalezy wogole pominąc
[/LIST]
Mam nadzieje ze moje zestawienie sie przyda w wyborze produktu z polecanych w tym watku dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

...juz koncze , przepraszam ze się tak rozpisalem ale mam chwile w weekend (rodzinka wyjechala a ja w necie ... )

w tzw. "miedzy czasie" doszła nam jeszcze Acana z mniejsza o polowe iloscia miesa od Pronature, pewnie bylaby na drugim miejscu w rankingu.


[LIST]
[*][B]Pronature: min21% suchego miesa[/B] = pona1kg swiezego na 1kg suchej karmy
[/LIST]

[LIST]
[*][B]Acana[/B]: 50% miesa z kurczaka ktore jest mokre, daje [B]okolo 10% suchego miesa[/B]
[/LIST]

Przy okazji , chyba sie skusze na Pronature ze swoim psem i dam znac na forum jak rezultaty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...