Jump to content
Dogomania

Jak poradzic sobie z wychowaniem 8 tygodniowego szczeniaka rasy maltanczyk???????


alinka23

Recommended Posts

witam wszytskich,mam na imie kasia i w tamtym tyg kupilam pieska,jest to szczeniak rasy maltanczyk,zawsze marzylam o takim piesku[IMG]http://f.kafeteria.pl/emotikony/usmiech.gif[/IMG] jest kochany,byl juz raz szczepiony i dwa razy odrobaczany,piesek przyszedl na swiat 14 lipca,z tego co wiem zanim nie zaszczepi sie pieska 3 razy nie wolno z nim wychodzic na spacery zeby nie zarzil sie jakas choroba,wiec narazie do polowy pazdziernika pozostaje w domu,

nie wiem jak nauczyc pieska aby sikal na gazety,bo narazie amm zamiar go tego nauczyc

a wiec piesek ma swoje legowisko na korytzau obok wejscia do kuchni,tam kolo tego legowiska porozkladalm gazety,zdarza sie ze piesek w;lasnie tam na nie nasika i jesli zrobi to przy mojej obecnosci to od razu zostaje chwlony i dale mu ciasteczko

ale zdarza sie tez tak ze sika gdzie jemu wygodnie,ja owszem jak tylko to zobacze to od razu niose pieska na gazteke i mowie ze tutaj trzeba siku ze tam nie wolno,nigdy nie karam go po czasie,zdarzylo mi sie dac mu do powachania siki ale to chyba nie jest dobry pomysl,zdarzylo mi sie tez dac mu lekkiego klapsa w pupe,

czasami wrecz pies omija miejsce gdzie jest gazeta i sika obok gdzie ich nie ma,

nie wiem jak postepowac,narazie ilosc gazet jest wciaz taka sama,jak to robic,gdy piesek nasika na gazetek to od razu ja wyrzucac i zmieniac na inna?

dodam ze piesek ani razu nie zrobil kupki na gazetke zawsze sie chowa,mysle ze moze ja go jakos przestraszylam i boi sie robic kupke jak mnie widzi,upatrzyl sobie miejsce na korytarzu gdzie nie ma gazety kolo szafki na buty,jak zrobi tam kupe to zmywam a on dalej chyab czuje jej tam zapach>?

ostatniej nocy zrobil kupke w kuchni i dzis tez prubowalalm ale ja stuknelam reka w sciane i nie zrobil,a bylo to o godz 12

jak mam sobie poradzic jesli zrobi kupke tam gdzie nie ma zagetki ija go na tym przylapie???

mam powiedziec "FE' i zaniesc go na gazetke???

nie wiem jak to zrobic

zalezy mi na tym aby narazie piesek nauczyl sie sikania na gazetke,moja znajoma tez miala szczeniaczka ktory majac 7 tyg byl juz wyprowadzany i mowila ze jadl trawe,gryzl liscie a wiadomo przeciez ze na trawce mogl wczeniej nasikac pies

acha i czy odhchody kota tez sa szkodliwe dla szczeniaka?

i jeszcze jedno
czy nauka zalatwiania sie psa na balkonie to zly pomysl?

moze zamiast uczyc siku na gazetke naucze go robic na balkonie/?

nie wiem sama prosze o rady to moj piewrszy w zyciu piesek

acha i na noc przenosze pieska legowisko obok swego lozka i spi kolo nas,jak prubowalalm zamknac drzwi od sypialni a pieska zostawic na korytarzu to bardzo piszczal w nocy wiec uznalalm ze najlepiej jak bedzie blisko mnie i jak bedzie wiedzial ze nie jest sam

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj w upatrzone miejsca położyć gazetki, może się przekona ;-) A jeśli będziesz widziała, że kręci się i chce zrobić koopke/siusiu na podłogę/dywan to nic nie mów, bez słowa przenieś go na gazetkę i powiedz "rób" bądź inną wybraną komendę :razz: Za każdym razem kiedy zrobi siusiu lub koopke, ekscytuj się jakby to było nie wiem co i daj smakołyk a potem wspólna zabawa ;) Szybko skojarzy, że jak się załatwi na gazetkę, to będzie później fajna zabawa ;)

Link to comment
Share on other sites

tak wlasnie robie i chyba widze juz male efekty,gorzej jest z kupa bo on nie chce jej robic na gazetki,siku wie ze trzeba ale kupki nie chce robic:shake: i idzie zawsze tam gdzie nie ma gazetek,boje sie mu wtedy przerywac nawet jak widze ze robi kupe gdzies na korytarzu:sad:,bo zorbilam juz tak dwa razy i szczeniak wstrzymal robienie kupy i trzymal z nia pare godzin,nie wiem co robic z ta kupa jego,nie chce przerywac bo boje sie ze bedzie trzymal a to przeciez niezdrowe

Link to comment
Share on other sites

No z tą kupą to jest problem :/ Tu mogę Ci poradzić tylko dwie rzeczy:
1.jak tylko ustawi się do kupy to "Fe!" i na ręce i na gazety ze słowami"ślicznie, tu ślicznie, dobry piesek". Śledzić go musisz.
2.Podkładać gazetę w miejsce które sobie upatrzył do robienia kupy i ewentualnie jak sie ustawi to wtedy mu podkładać gazetę.
Uciążliwe, wiem. Ale w przypadku moich psów zdało egzamin. Teraz mam problem innego rodzaju z moja sunią, ale o tym piszę w innym wątku czekając na mądre porady :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...