Jump to content
Dogomania

Leif Herman Wilberg (NOR)


Recommended Posts

Dzisiaj byłyśmy sędziowane w kalsie młodzieży w aussies przez tego sędziego i jestem pod ogromnym wrażeniem. Wiedział, co sędziował, wysoka kultura osobista, super podejście do psa, elegancki człowiek. Podszedł do suczy, pocmokał, delikatnie pogłaskał, obmacał dokładnie, sprawdził ząbki. Zwraca uwage na kondycję psa, daje długie i bardzo trafne opisy- nawet kulejący pies, który dostał nie do oceny, miał fajny i długi opis :) Istotna jest dla neigo ogólna budowa i motoryka, patrzy na kąty przodu i tyłu, klatkę piersiową, mojej suce obniżył ocenę, ponieważ jest zbyt niedojrzała. Mimo to bardzo fajny sędzia, serdecznie polecam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Dzisiaj byłyśmy sędziowane w kalsie młodzieży w aussies przez tego sędziego i jestem pod ogromnym wrażeniem. Wiedział, co sędziował, wysoka kultura osobista, super podejście do psa, elegancki człowiek. Podszedł do suczy, pocmokał, delikatnie pogłaskał, obmacał dokładnie, sprawdził ząbki. Zwraca uwage na kondycję psa, daje długie i bardzo trafne opisy- nawet kulejący pies, który dostał nie do oceny, miał fajny i długi opis :) Istotna jest dla neigo ogólna budowa i motoryka, patrzy na kąty przodu i tyłu, klatkę piersiową, mojej suce obniżył ocenę, ponieważ jest zbyt niedojrzała. Mimo to bardzo fajny sędzia, serdecznie polecam![/quote]

mam takie same wrazenie dot tego sedziego, wysoka kultura osobista itp. moj pies dostal bdb za to ze nie ma rozwinietej wlasnie klaty, pewnie za cos jeszcze. Skad wiem ze o klate chodzi? bo mi powiedzial, wiecej sie nie dowiem z tego, a jakze dlugiego opisu, jednak bardzo, ale to bardzo nieczytelnego :razz::razz::razz::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

moj pierwszy post na dogo wiec jak cos nie tak bedzie to prosze nie bic hihi od dawna czytam forum i wreszcie sie zalogowalam jakos tak wyszlo ze zaczne od tego tematy:evil_lol:
zgadzam sie co do wysokiej kultury tego sedziego jednak juz sposob sedziowania no coz...wogole nie zwraca uwagi na ruch psa wygrywaly psy ktore kulaly, ktore nie "potrafily" biegac stawiajac nogi "na krzyz" nawet laik by to zauwazyl a czepial sie szczegolow.... jedna klase wygral pies ktory u mnie gora na bdb by sie lapal (nie wiem czy mial na to wplyw kraj jego pochodzenia:evil_lol: ale niesmak pozostaje....) ale poza tym bardzo sympatyczny sedzia z dobrym podejsciem do psow i za to brawo:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Su tez miala bdb wlasnie za waska klate i ogolna niedojrzalosc:cool3: Te opisy z Bstoku rzeczywiscie malo czytelne, ale mi udalo sie rozszyfrowac:lol:
Wydaje mi sie, ze on nie jest typem allroundera, tylko wlasnie te szczegoly sa dla niego najistotniejsze. W kazdym razie ja chetnie pojade do niego jeszcze raz, jak juz mi sie sucz rozwinie i nabierze masy :)

Racja, ze nie biega sie u niego zbyt wiele- jedno koleczko i I. Niemniej przyglada sie uwaznie pracy konczyn od przodu i od tylu, no i jak jest za wasko, to to wylapuje ;)

I jeszcze jedno- u nas wyszlo na to, ze lubi psy sredniej kosci. Uff, za to ma u mnie wielki wielki plus! Bardzo podobal mu sie typ mojej suki i jej brata, a sa versami- tzn. polowe rodowodu maja linii pracujacych.

Fotka z ringu:
[img]http://i143.photobucket.com/albums/r123/blaki_album/MWPR%20bstok%2008/79.jpg[/img]

EDIT:
"nie wiem czy mial na to wplyw kraj jego pochodzenia"
W naszej rasie skandynawia to w ogromnej wiekszosci psy w zupelnie innym typie, jest tam mnostwo versow, ktore czesto nie przypominaja wystawowych puszkow klusiaczkow, a sedziowie tamtejsi sa w stanie docenic ich ladna budowe, a nie efektownosc. Dlatego dla ludzi przyzwyczajonych do wiekszosci naszych sedziow, ktorzy patrza tylko na efektownosc, to moze powodowac oburzenie. A i owszem, versik u polskiego czy czeskiego sedziego nie ma wiekszych szans na wygrana, natomiast juz u norwego czy fina- owszem. Dlatego ja wyszukuje sedziow z tamtych rejonow bardzo pilnie, bo sa oni przyzwyczajeni do psow w takim typie, jaki pokazuje moja sucz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109529&highlight=Niciewicz[/url]
tu masz :D


a wracajac do tenatu...
co do ruchu to jak sie glebiej zastanowie, to w corgi troche wiecej patrzyl niz u pozostalych ras, ale jakos przy wyborze zwyciezcy na ruch nie patrz

co do opisu, rozczytałam po ok 2 slowa na linijke :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...