Jump to content
Dogomania

dane osobowe w katalogach wystawowych


Equus

Recommended Posts

Tak sobie obejrzałam ostatnio katalog wystawowy i doszłam do wniosku, że to istna baza danych!!!Czy możliwe jest zgłoszenie psa bez zgody na umieszczanie, do publicznej wiadomości (czyli w katalogu wystawowym właśnie), danych osobowych właściciela? Poza możliwością handlu danymi, katalog to przecież może być świetne źródło wiedzy dla ewentualnych złodziei psów...

Link to comment
Share on other sites

Też mi się wydaje, że to lekkie przegięcie - można w katalogu podać e-maila ale dane adresowe to już powinny być chyba tylko do wiadomości organizatorów. Ciekawa jestem, czy taki warunek, że zgłosić psa można tylko jeśli zgodzisz się na publikacje Twoich danych, jest zgodny z prawem? A gdzie ustawa o ochronie danych? To tak trochę jakby powiedzieć studentom, że mogą zaliczać przedmiot tylko jeśli zgodzą się na publikację swoich wyników w gazecie (a na uczelniach nie podaje się wyników egzaminu z nazwiskami, właśnie powołując się na ustawę o ochronie danych).
Ciekawa jestem opinii osób znających się na prawie - czy można blokować dostęp do wystawiania ich psów, ludziom, którzy nie chcą publikacji swoich danych? Czyli mam na przykład super eksterierowo i interierowo, rasowego psa i nie mogę uzyskać dla niego statusu reproduktora lub suki hodowlanej tylko dlatego, że nie chcę, żeby moje dane dostały się w niepowołane ręce (wiem skąd inąd, że w psim śwatku zdażały się np. otrucia super psów, bo stanowiły konkurencję...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']w niektorych formularzach zgloszeniowych mozna zaznaczyc coby nie publikowali danych wlasciciela[/quote]
No to super, Tak powinno być! Tylko, ze ja jak na razie trafiłam tylko na takie, gdzie warunkiem przyjęcia zgłoszenia była zgoda na publikację danych w katalogu. W przeciwnym razie zgłoszenie nie było możliwe - i to moim zdaniem jest chore. Rozumiem, ze to może być forma reklamy dla hodowli na przykład - ale własnie można to rozwiązać w taki sposób jak piszesz - jak ktoś chce to się zgadza, a pozostali nie i już. Wydawałoby się proste i jasne...

Link to comment
Share on other sites

Napewno masz rację ale mi się tak skojarzyła ta kwestia po tym jak się dowiedziałam o otruciu młodej suki, która zgarniała wszystkie nagrody na ważniejszych wystawach... :(
Właśnie ciekawa jestem czy takie prawo czasem nie przysługuje, tzn. czy mogą w ten sposób zmuszać ludzi do podawania danych - albo zgodzisz się na publikacje albo nie wystawisz psa.

Hmmm... A może ten wątek powinien w takim razie trafić raczej do działu prawnego niż tu? Bo może tam zaglądają kompetentne w kwestiach przepisów osoby.

Link to comment
Share on other sites

No i wlaśnie ciekawa jestem czy to jest legalne, żeby ograniczać Ci dostęp do czegos do czego masz prawo tylko dlatego, że nie chcesz udostępniać szerokiemu ogółowi (bo przecież nie mówimy tu o organizatorze wystawy) swoich prywatnych danych?
Szkoda, że nie zagląda tu nikt, kto się w kwestiach prawnych orientuje :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...