Jump to content
Dogomania

zwyrodnienie stawów-proszę o pomoc


Verda83

Recommended Posts

Bardzo proszę Was o jakieś rady, bo jestem zrozpaczona: mamy psiaka, który jest mieszanką labladora i nowofunladna-wygląda jak czarny lablador, tylko jest bardziej kudłaty. Psiak jest ze schroniska, u nas jest 4 lata, weterynarz ocenia jego wiek na podeszły: około 10 lat, może więcej. Ma zwyrodnienia kregosłupa i znaczne ubytki chrząstki w tylnych łapkach. Wszystko zaczęło się jakieś 4 tyg temu. Zaczął troszkę gorzej chodzić na tylne lapy, od razu pojechalismy do weta, natychmiast było prześwietlenie. Wczesniej nie było żadnych oznak, a teraz wszystko bardzo szybko postępuje. Dostawał zestaw dwóch zastrzyków-jeden z nich był na pewno homeopatyczny. Od dzisiaj dostaje silniejsze z hormonami. Jest coraz gorzej, z trudem sam się podnosi. Sika sam, ale kupę robi pod siebie, ponieważ nie może przykucnąć. Równoczesnie dostaje zestaw witamin B- B Compositum, codziennie bierze tabletkę Arthron Complex, a od dzisiaj dostaje też Rimadyl. Wet powiedziała, że powinno się wszystko zatrzymac i choroba może nie postępować, jednak jest też możliwość , że pies przestanie chodzić. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni i nie wiemy co jeszcze mozna zrobić. Czy w przypadku , gdy pies przestanie chodzić na tylne łapy,w kazdym przypadku może miec wózek, czy są jakieś przeciwskazania? Cena nie gra roli, zrobimy wszystko, żeby go ratować. bardzo proszę o wypowiedzi i rady osób, które trochę sie na tym znają, poniewaz ja mam pierwszy raz styczność z ta chorobą. Bardzo proszę też o informację, czy w przypadku zwyrodnienia stawów przeprowadza się jakies operacje, które chociaz troche poprawią komfort życia psa.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Verda83']Nie wyobrażam sobie, abym mogła podjąć decyzję o uśpieniu.[/QUOTE]
To bardzo trudna decyzja, ale trzeba się zastanowić czy utrzymywanie przy życiu psa z niesprawnymi 4 kończynami jest humanitarne, czy on jeszcze czerpie radość z życia - bo jeśli to życia to tylko cierpienie i niewygoda, a leczenie nie przynosi poprawy to może jednak eutanazja jest dobrym wyborem - bardzo trudnym dla właściciela, ale dobrym dla psa.

Link to comment
Share on other sites

sprobuj podac mu cortaflex lub inna odzywke z kwasem hialuronowym. To na pewno pomoze na zniszczone stawy. A co do uspienia to trudna decyzja. Ja mialam sunie ktora byla sparalizowana ale nie uspilam jej, stawalismy na glowie zeby bylo dobrze, masaze, noszenie na reczniku zeby ja wypionizowac. Pokonala ja zupelnie inna choroba a nie paraliz.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...