Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super !!!
Widzę, że trochę nowości w swiecie pudlowym :)
Nowości jak nowości .... wiekszość pudli brązowych w Czechach stoi na ..... polskim brązowym pudlu średnim - ATOS Melisa z Brzozowej , pies ten przewija się przez znakomitą większść rodowodów (nawet innych koloró i wielkoźci ;) ) więc jest nadzieja , że polskie genw wracają :)

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej z tego psa nasze sie wywodzą.
Tutaj znajduje sie rodowód.
[url]http://sweb.cz/shd/files/odchC.html[/url]

Zarówno matka jak i ojciec mają inbred w swoim rodowodzie.
Nie jestem do końca zapoznana z genetyką, ale mama małej ma matkę Brown Ernica Bílý Elegán CS i również ją w 2 pokoleniu od strony ojca.

Z kolei tata małej ma ojca Nutlee Hot Chocolate i w 2 pokoleniu od strony matki Nutlee Hot Chocolate

Może ktoś może mi to bardziej rozszyfrować na kogo był robiony inbred u jej rodziców?

Pozdrawiam
Marzena Coffe i Zuzia

Link to comment
Share on other sites

Tak, to jeden z paradoksów polskiej kynologii ;) w Polsce nie ma potomków "polskiego" ATOSA (no ... nie mówię tu o psahc bez papierów) , a wszystkie importy średnich brązów mają jego geny w sobie.
U nas w Krakowie jest suka z czeskiej hodowli Braunkonigin (5 lenia nigdy nie wystawiana) oczywiście jest to prawnuczka i praprawnuczka ATOSA - i to z obu stron ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj była wystawa w Gdańsku i ponieważ już jestem w domku miło mi donieść,że na grupie wygrał piesek Santy,a na grupie trzeci był duży pudel pięknie pokazany przez Górala.
Pies Santy zrobił na mnie niesamowite wrażenie(widziałam go na żywo po raz pierwszy).Fantastyczny ruch,rewelacyjna anatomia.Wspaniale przygotowany i pokazany.GRATULACJE DLA ANII!!
O ile mnie wzrok i słuch nie mylił to suka Wiolonczeli wygrała weterany.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś na wystawie gdańskiej - bo zbyt daleko nie miałam (hihihi):
Trochę moich wrażeń i wyniki te co wiem.
Wyniki z IX grupy :

1. Kudos LEXUS
2. NABAB Germanika
3. SKIPPER Szemrowicki Dworek

Lexi - oczywiści był super, Nabab - jest klasą sam dla siebie a Skippi - był pięknie przygotowany i pokazany rewelacyjnie.
Cała trójka to bardzo efektowne psy i dla mnie amatorki w pełni zasłużone pudło dla tej trójki.
Na grupie było zresztą fajnie, było pełno poodelków jak na taką w sumie nie za wielką wystawę ale ringi cudnie wielkie (Vitce bardzo pasowało to ganianie w kółko mi mniej bo sędzina była z tych co lubią patrzeć na pudle w biegu więc się nalatałam) i w sumie odniosłam bardzo dobre wrażenie - było przestronnie, żadnego ścisku. Zreszą jeden widoczek zrobił na mnie wrażenie bo po finałach na wielkim ringu honorowym rozpoczęły się sesje zdjęciowe pudlowe (pokażcie coś!!!) i potem się psiaczki porozbiegały i pomyślałam sobie tylko: jaką rasę można tak puścić luzem i poza tym że się bawią to nic się nie dzieje - a zresztą widok tej gromadki był cudny.

Mela Violonczeli (Melody of Love ) - wygrała weterany (a jakże! poza tym co to za weteran z takim powerem do latania tu proponowałam bym dyskwalifikację), a Violonczela dostała I miejsce Grupa Hodowlana ( Summer Time, Power of Love, Melody of Love - tzn Moris, Monetka i Melka ). Moris okazał się być super szczeniaczkiem, który pięknie szedł po ringu i zupełnie bezstresowo.

Z wyników to za wiele nie wiem, bo ze względu kolejność wystawiania, niekomletne ilości ringówek będących w posiadaniu Violonczeli jak również kolejność konkurencji finałowych byłam wykończona i rozkojarzona mogę podać niepełne (były na przykład śliczne morelki średnie z W-wy(?) ale nie wiem co dostały).

pudel duży cz b b
SKIPPER Szemrowicki Dworek (kl. championów) - I CWC, BOS, BOB + BOG 3
pudel miniaturowy cz b b
psy:
Summer Time LINDEZA - I (szczenięta) w.o.
Kudos LEXUS (kl. championów) - I CWC, BOS, BOB + BOG 1
suki:
Romantics Queen LINDEZA (młodzież) - nb
Power of Love LINDEZA (kl. otwarta) - I CWC
Evita Asmodeusz (kl. championów) - I CWC BOS
Melody of Love LINDEZA(kl. weteranów) - BIS weteran
pudel sredni cz b b
SHERE KHAN Ebeneus (kl. championów) - I CWC BOS BOB

no to właściwie niedużo ominęłam.

Gratulacje dla wszystkich :laola:!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny i chłopki oczywiście, jeszcze raz gratuluję, szkoda że Gdańsk tak daleko, mieliście fajną zabawę tam razem.
Oczywiście gratulacje również dla Germaniki i Nababa :multi:
Góral a jak poszło Liskowi?
Betti gratulacje też dla Vitki. Violonczela czemu jej tam trochę nie podtrymowałaś :razz:
Dla Meli całuski od córeczki. Jutro córeczce cyknę zdjęcie w samochodzie, bo wymyśliłam na nią wreszcie sposób. Po zeżartej ładowarce samochodowej, drążku biegów, nadgryzionej tapicerce i już nie pamietam co tam jeszcze padło łupem zrozpaczonej Mafiny, że musiała zostać w samochodzie zamknięta, dzisiaj pod sklepem została ubrana w kaganiec. Oczywiście po wyjściu ze sklepu od razu wiedziałam gdzie stoi mój samochód, poznałam to po sporym tłumku, który oglądał pudle w błękitnych papilotach w tym jednego w poważnie wyglądającym kagańcu:eviltong:
Dla Lexa też całuski a co :loveu:
Pudle faktycznie są rewelacyjne. Ja pamiętam taki pudlowy spęd w Wilnie 2 czy moze 3 lata temu, wszytskie wystawiane pudle po ocenie zostały na pusty ring puszczone, cały tłum pudli gadających w różnych językach ;) biegający i ganiający się. Sensacja była taka że fotoreporterzy zlecieli się na sąsiednie ringi i tylko klisze zmieniali z tych pudlowych wariactw.

Link to comment
Share on other sites

[B]GRATULUJĘ[/B]:klacz: :klacz: :klacz: niezłej gromadce :crazyeye: dogomaniackich pudli.
A były tam jakieś apricoty mini?
A wogóle to gdzie są wszyscy dogomaniaccy pudlarze na wystwie (jeszcze mozna zrozumieć) czy może na ruskim forum:mad: , że tu tak cicho ostatnimi czasy.

No i fotki poprosimy oczywiście z tych sukcesów. Co by czarne na kolorowym było widać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa'][B]GRATULUJĘ[/B]:klacz: :klacz: :klacz: niezłej gromadce :crazyeye: dogomaniackich pudli.
A były tam jakieś apricoty mini?
A wogóle to gdzie są wszyscy dogomaniaccy pudlarze na wystwie (jeszcze mozna zrozumieć) czy może na ruskim forum:mad: , że tu tak cicho ostatnimi czasy.

No i fotki poprosimy oczywiście z tych sukcesów. Co by czarne na kolorowym było widać.[/quote]
Żadnych apricotów mini nie było, oprócz tego co napisałam były 2 apricoty średnie w młodzieży - suczka i pies oraz 1 średni czarny piesek w otwartej, toyka żadnego nie było. Ale i tak dużo poodelków jak na niedużą wystawę.
Fotki jakieś się napewno znajdą, ale mój aparat jeszcze dziś nie wrócił do domu, robiłam trochę Violonczeli aparatem ale coś zablokowałam w nim i teraz boję się spytać co z tego ma. Ale dużo pstrykali inni, no to prosimy....

Link to comment
Share on other sites

IraKa tym razem błyskawicznie zadziałała Aneta ;) Ja się wczasuję a właściwie feriuję z chłopakami :lol: A swoją drogą Mafina wymusza na mnie wyostrzenie reakcji, koniec z labą.
Na zdjęcia czekamy z niecierpliwościa.
Santy jeszcze raz gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze wystawy.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betti']Idę dziś na gdańskie finały (wystawa jest 2-dniowa) to przyniosę wieści z BIS-a. Mam tak blisko, że aż wstyd byłoby nie pójść. Czy u Was też taka wiosna ?[/quote]

Czekamy na relacje :)

A na południu też zima spływa w zastraszającym tempie :placz: :loveu: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Jestem już z powrotem, bo dom wzywa.
Lexi niestety nie stanął na pudle BISa. Wygrały "duże psy", największe chyba na ringu. Ta sędzina (nie znam) wybierała też inne finały (np juniory) i u niej wygrywały same duże. Poważnie. Może to przypadek i tak się ułożyło.
Lexi był na ringu świetny i ...najmniejszy. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betti']Jestem już z powrotem, bo dom wzywa.
Lexi niestety nie stanął na pudle BISa. Wygrały "duże psy", największe chyba na ringu. Ta sędzina (nie znam) wybierała też inne finały (np juniory) i u niej wygrywały same duże. Poważnie. Może to przypadek i tak się ułożyło.
Lexi był na ringu świetny i ...najmniejszy. Szkoda.[/quote]

WIELKIE dzięki za doping !!! ;)
Nic nie szkodzi,że nie załapaliśmy się na pudło.Jedni sędziowie lubią duże psy drudzy małe.... Zawsze trzeba się z tym liczyć.
Jestem bardzo zadowolona nie tylko z wyników tej wystawy,ale również z sympatycznej atmosfery.Szkoda,że na wystawach jest tak mało czasu na pogaduchy.:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...