Jump to content
Dogomania

"Szczekacz" za ogrodzeniem


sheltomaniak

Recommended Posts

Witam!

Dzisiaj bym dostała szału jak szłam z psem na spacer.Otóż zawsze chodzimy tą sama drogą na spacerek i niedaleko nas jest dom i od czasu do czasu wypuszczają psa z kojca i lata tak za ogrodzeniem.I idziemy sobie i jak ten psiur(takie cos ala owczarek niemiecki) na nas wysoczyl to mysłałam że rozwali furtke i brame!! Szczekał i warczał tak jakby miał nas zaraz pogryść!!Raz jak szliśmy to nawet wyrwał jeden szczebeł z bramy:/ Bo tam mocno na nia wskoczył.I najgorsze jest to że ktoś zawsze siedzi jak ten pies jest puszczony i nic nie reaguje...A mnie ręka odpada bo mój psiak też zaczyna wariować...Ale ja go uspakajam i krótko na smyczy trzymam.Nawet moje docinki nic nie pomagaja...Co zrobić w takiej sytuacji??Powiedzieć coś tym ludziom czy zostawić to w spokoju...Ale przez to ja sie już boje tam chodzić...Bo a nóż furtka będzie źle domknięta to ten pies nas przeciez zagryzie!!

Link to comment
Share on other sites

ok - trzymam za słowo :wink: byle nie za blisko

BTW to spotkanko musi wypalić w przyszłym tygodniu, jak dalej będą takie upały to przyjadę na pogorię samochodem i tam sobie pochodzimy :P

Właśnie zalałam się łzami jak obejrzałam w Faktach reportaż o tym psiaczku, którego pocztą wysłali :cry: :x

Link to comment
Share on other sites

hmmm... moje psy jak sa w ogrodzie to tez szalu dostaja, szczekaja, skacza na ogrodzenie kiedy ulica idzie jakis pies... generalnie nie bronie im tego.

tyle, ze moje ogrodzenie jest mocne, metalowe i nie ma mowy, zeby je zniszczyly. furtka tez jest zamykana, no bo wiadomo, jakie bylyby konsekwencje pozostawienia jej otwartej.

natomiast kiedy idziemy na spacer, rzadko odpowiadaja na zaczepki zza plota, a jesli nawet to sa przeze mnie ostro karcone. nie wykazuja tez nadmiernej agresji w bezposrednich kontaktach z innymi psami (no, moze orpocz Bugajskiego, ktory ma na osiedlu wrogow smiertelnych - to te psy, ktore kiedys go zaatakowaly)

Link to comment
Share on other sites

tyle, ze moje ogrodzenie jest mocne, metalowe i nie ma mowy, zeby je zniszczyly. quote]

No właśnie metalowe!! Gdyby u nich takie bylo to bym nic nie mówiła...ale to ogrodzenie jest plastikowe!!!!Tak jak pisałam...ze raz tak skoczył że jedno odpadło...Myśląlam że sie zesikam ze strachu!!!!!!Ehhh ja nie wiem co ci ludzie wyprawiają...bo coraz częsciej "siedzi" przy ten bramie.Ku mojemy zaskoczeniu wczoraj...już od 9 rano!! Według mnie ci ludzie się nawet boją z nim wyjść za brame na smyczy(On chyba nawet nie umie na smyczy chodzic) bo JESZCZE nigdy tego psa nie widzialam zeby szedl po ulicy :o

Link to comment
Share on other sites

sheltie- to tak jak większość psów na wsi - nie widzą świata poza ogrodzeniem, a co gorsze często poza zasięgiem łańcucha :x Jak widać mieszkamy na wsi :evilbat: i sama nazwa, że DG jest miastem niczego nei zmieni - tu muszą się zmienić ludzie i wykazać się odrobiną dobrej woli :-?

Link to comment
Share on other sites

lomatkozcorka! plastikowe???!!!

to ja jednak zwrocilabym uwage wlascicielom. bo ok, Wy zmienicie trase spacerow, ale inni nadal beda tamtedy chodzic i w koncu jakiemus psiakowi stanie sie krzywda...

tyle, ze nie lecialabym do tych ludzi z geba pelna pretensji - bo pewnie kazaliby mi spadac i tyle bym uzyskala - ale jakos tak zagadnac po przyjacielsku :wink:

dopiero gdyby to nie pomoglo, zagralabym z nimi ostrzej. no i najlepiej poszukac sobie w tej sprawie sojusznikow. moze jacys Wasi sasieedzi tez sa oburzeni ta sprawa? w kupie razniej!

w ostatecznosci trzeba by zawiadomic straz miejska - chocby anonimowo, zeby sie nie narazic na osiedlowy ostracyzm towarzyski :wink:

----

dodam jeszce, ze faktycznie glupota ludzka nie zna granic... u moich rodzicow na osiedlu (sama mieszkam w bloku) jedni sasiedzi zrobili sobie wielce ozdobne ogrodzenie z kutej stali - prety sa ulozone w jakby krate, a oka tej kraty sa na tyke duze, ze swobodnie przechodzi przez nie 1/3 ich ONka! ludzi nie dosiegnie, bo chodnik jest oddzielony od plotu trawnikiem, ale jak jakis pies by podbiegl, to mogloby byc nieciekawie! na szczescie wszyscy na osiedlu prowadza psy na smyczy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...