Jump to content
Dogomania

Mittenwalde


gokaiba
 Share

Recommended Posts

Witam. Krótka relacja z Klubowej w Niemczech
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6fe736bb2f8adfed.html"][IMG]http://images34.fotosik.pl/327/6fe736bb2f8adfedmed.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/55f8945d0bc58bbe.html"][IMG]http://images29.fotosik.pl/255/55f8945d0bc58bbemed.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9350e3b3b4100af4.html"][IMG]http://images28.fotosik.pl/256/9350e3b3b4100af4med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d522ea120a30ed21.html"][IMG]http://images32.fotosik.pl/326/d522ea120a30ed21med.jpg[/IMG][/URL]
To było wesoło. Temperatura 34 stopnie w cieniu. Pod namiotem chyba 60. Najpierw poczochranie brutalne psa na stoliku i chwila biegania po trawie w pojedynkę. Opis bardzo ładny z jednym wyjątkiem, trochę za krótka!Na finały nie pozwolił na sekretarz wystawy bo miał obiekcje do tatuażu a chip nie był wpisany do rodowodu. Tatuaż ponoć nie za bardzo czytelny. I tak była doskonała i I lokata w rasie. Z tym panem mieliśmy już podobny problem w Berlinie z Duńką, gdzie przewrócił sunie na ringu bezceremonialnie na plecy ale tam sędzina z Nowegii nie pozwoliła zrobić krzywdy.
Niemieckie kerry na tej wystawie, koszmarne, chude, wąskie i źle przygotowane.

Link to comment
Share on other sites

Gokaiba, gratulacje, Upi wygląda bardzo łądnie, i przyłączam sie do pytania marmura o wzorzec, czy jakis inny obowiązuje w Niemczech? Czyli tak jak pisałam, sędzia jak nie ma co powiedzieć, to palnie jakś głupotę, zeby podtrzymac swój werdykt, a jak coś jest chude i wąskie, to nie będzie zwarte i krótkie....
Moze jakieś fotki tych niemieckich piękności?

Link to comment
Share on other sites

Coś tam trzeba było napisać. Za dobrze pies z Polski nie może mieć. Na zdjęciu widać jak za wąsy była bidulka ciągnięta. TYTUS by zapewne na takie traktowanie sobie nie pozwolił. Dla ostrożności, prowadziłem ją na luźnej ringówce, żeby nadmiernie nie podciągać głowy i nie dać pretekstu do obniżenia oceny. UPI była bardzo dzielna i mimo strasznego upału dziarsko maszerowała. Mi było znacznie gorzej. Jak stałem 10 minut pod rozgrzanym namiotem to po prostu pot lał się strumieniem. A sędzina macała wszytkie części UPI a najbradziej ją interesowały uszy, czy przypadkiem nie operowane. Unosiła suczkę i opuszczała na stolik sprawdzająć tym sposobem kątowania. Trochę dziwne, ale co kraj to obyczaj. UPI była najdłużej ocenianym psem ze wszystkich ras, aż ludzie czekający na swoją kolej, zaczęli się niecierpliwić.
Aparaty fotograficzne teraz są takie mądre, że mogłem sprawdzić czas od zrobienia pierwszego zdjęcia na stoliku do ostatniego i wyszło równo 10 minut.

Link to comment
Share on other sites

No tak , ciągniecie za wąsy też nie było miłe, współczuję takiej oceny. co do podrzucania na stoliku psa aby sprawdzić kątowania, ja się z taką oceną spotkałam już kilkakrotnie, oceniała nas tak Francuska sędzina która była obserwatorem z ramieni FCI, Chorwat, a także izraelski sędzia, ostatnio Czapla opowiadała o takiej ocenie u p.Stępki, do tego podrzucania dodam mierzenie czaszki, sprawdzanie proporcji stopu do długości całej głowy, znaczy myślę, ze o to chodziło , oraz o bardzo dokładnym wymacaniu szyi, jak jest zbudowania i jak dobrze umięśniona:lol:. mnie osobiście takie barrrrrrrrdzo dokładne oględziny się podobały, Qu nie miała nic przeciw, choć obawiałam sie, bo większośc piesków przy tym podrzucaniu nie chciała sie później ustawić, tylko siadała:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Takie coś, to sztuka dla sztuki. Czy pies jest prawidłowo kątowany i ma doskonałe proporcje widać w ruchu. Jakość umięśnienia i kątowania można ocenić naciskając na zad i kłąb. Jak pies pewnie stoi to jest ok.
Jak do tej pory, nie ma wzorca izometrycznego dla większości ras i pomiary z centymetrem w celu ustalania proporcji są nieuzasadnione. Dobry sędzia potrafi od razu ocenić psa. A takie podrzucanie psa rasy kerry na malutkim stoliku jest bezsensowne. Bałem się żeby któraś z łap się nie ześliznęła. Ale dodam, że tylko UPI była tak dokładnie obmacywana.

Link to comment
Share on other sites

My rownierz dolanczamy sie do gratulacji :multi::multi:.Mysle ze taki sposob ogldania uzebienia i dalszej czesci przelyku byl trikiem ze strony sedziego -sprowokowania suni do reakcji-gdzie nastapila by dyskwalifikacja.Upi nie dala sie- pokazala ze ma klase ;)

Link to comment
Share on other sites

To chyba faktycznie była złośliwość ze strony sędziego, ale mnie osobiście podoba się takie dokładne ocenianie psa, i myślę, ze przy takiej ilości sierści jak w naszej rasie , a do tego tak perfekcyjnie przygotowanej, jak potrafią to zrobić niektórzy, lepiej zeby ten pies, czy suczka były dokładnie wymacane, w ruchu może wyjść dużo wad, ale nie wszystkie, psa można nauczyć poprawnego ruchu i dopasować się do niego, tak aby wszytsko wygladało ok. Ja jak zwykle mam swoje zdanie, i myślę, ze każdy ma do takiego prawo, Nie lubię złośliwych sędziów i chamskich, np. ciągnięcie psa za wąsy, ale powiedz, nie masz trochę satysfakcji, ze pomimo tak ostrej i dokłądnej oceny i tak Upi wygrała? Przecież reszta takze to widziała, to ze była bardzo dokładnie oglądana i obmacywana, ze tak sie wyrażę.
A moja qu nigdy takiego macania nie odbywała na malutkim stole, sędziowie sami z siebie podchodzili i musieli sie nieźle nagimnastykowac, aby psa dokładnie podotykać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę, takie wystawy są super. Jest okazja spokojnie obejrzeć teriery. Porozmawiać z hodowcami. Faktem jest też, że we wschodnich landach nas tak za bardzo nie lubią a dla enerdowców wręcz nieprawdopodobne jest, żeby w Polsce były ładne psy.
Parę lat temu byliśmy na międzynarodowej wystawie w Berlinie z bardzo znaną sędziną, która wystawiała niezmiernie utytuowanego psa. Pani sędzia z Cottbus spytała nas skąd jesteśmy, Jak usłyszała że z Polski wygoniła nas na koniec stawki z ocenami dobrymi. Wtedy Pan Grun podarł, w ramach protestu papiery na ringu. I tak też bywa.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udało się rozszyfrować opis UPI:Bardzo masywnie zbudowana suczka,silna, głowa piękna pasująca, sucza, trochę jasne oczy(?), doskonale nosi uszy, mocna szyja, od kłębu krótkie plecy z lekko zakręconym ogonem, doskonałay włos, przepiękny ciemnoniebieski kolor, silny front, proste przednie łapy, przepiękny ruch.
Dopisek: Identyfikacja niemożliwa.
Odczytanie opisu możliwe dzięki uprzjmości rodowitych Niemców w tym właściciela aptek w Berlinie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...