Jump to content
Dogomania

Klonowanie psa.


Rawa

Recommended Posts

Bez sensu. Tak jak powiedziała ta kobieta na końcu- jest wiele psów, które potrzebują domu, więc po co wytwarzać nowe? Poza tym nie wiem, czy to takie super- Mieć psa, który ma zastąpić poprzedniego, który umarł, przecież nigdy nie będzie taki sam, za to będzie wywoływać wspomnienia o przyjacielu, którego już nie ma.

Link to comment
Share on other sites

po co klonować psa?? Ja sobie nie wyobrażam, że jak mój Baton umrze to będę miec podobnego psa. Ja go bardzo kocham, ale jego, a ten pies sklonowany bedzie tylko do Batona podobny, ale to nie będzie on, bo Baton jest wyjątkowy i nawet niemalże identyczny pies nie będzie Batonem.

Masło maślane, ale wiecie o co mi chodzi.

Tak więc, moim skromnym zdaniem, lepiej pokochać nowego psa. Tak jak Rawa napisała w pierwszym poście, że ten sklonowany pies będzie ciągle porównywany do zmarłego. Zgadzam się, a to przecież będzie rozczarowanie potem, jak się okaże, że inaczej się zachowuje itp. i to już nie będzie ten sam pies.

Link to comment
Share on other sites

Bo każdy właściciel uważa, że jego pies był wyjątkowy i najmądrzejszy (im mniej psów ktoś miał tym silniej tak uważa)
Więc skoro uważa że "tak mądrego psa to już miał nie będzie" to jak ma kasę to chce sklonować "tego najmądrzejszego"
;)
Jak Beksa odszedł za TM to zastanawialiśmy się, czy następny będzie choć w części taki mądry...
Teraz mamy Lumpa i stwierdzamy, że ... tez jest taki mądry (CUD!??)
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']Bo każdy właściciel uważa, że jego pies był wyjątkowy i najmądrzejszy (im mniej psów ktoś miał tym silniej tak uważa)
Więc skoro uważa że "tak mądrego psa to już miał nie będzie" to jak ma kasę to chce sklonować "tego najmądrzejszego"
;)
Jak Beksa odszedł za TM to zastanawialiśmy się, czy następny będzie choć w części taki mądry...
Teraz mamy Lumpa i stwierdzamy, że ... tez jest taki mądry (CUD!??)
:D[/quote]

dziwne, bo tak samo było u mnie ^^
chyba zbieg okoliczności :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chciała bym mieć sklonowanego swojego psa. Zgadzam sie z tym co już było powiedziane, dodam też że obecny stan badań nad klonowaniem nadal jest w fazie eksperymentalnej i nie zostały poznane możliwe konsekwencje klonowania - np. choroby które klonowi moga sprawić wiele cierpień. Bardzo bym się bała że taki "klon" wcześnie umrze i będzie bardzo cierpiał.

Link to comment
Share on other sites

Pies, którego pokochaliśmy jest tylko jeden.
Klonowanie psów to tylko kolejny sposób zarabiania kasy kosztem uczuć innych, w końcu tamtego kochaliśmy...
Lepiej zaadoptować nowego psiaka, który nie ma domu.

Ja tak uważam. I kropka. Jeden pies jest jedną wyjątkową istotą, która, tak jak ludzie, umiera. Nie da się go przywrócić do życia. Pamięć o nim będzie jednak trwała, a klon tylko przypomni o śmierci.
:-(

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DarkOrchid"]Ja juz o tym slyszalam.
Kiedys sie nad tym zastanowilam...
Myslalam tak:
Moja Dinusia-jak odejdze to co ja zrobie? Fajne takie klonowanie... Ale potem doszla inna mysl. Przeciez to nie bedzie Dina tylko jej klon. Nie bedzie taki sam jak moja Dina... I stwierdzilam,ze to jest glupie ;)
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wg mnie sklonowany pies bedzie miec te same cechy co zmarly pupil ten sam wyglad itp. ale to nie bedzie ON to bedzie sztucznie stworzona istota a nie urodzona jest tyle bezpanskich pieskow potrzebujacych pomocy ze zamiast wydawac tysiace wg mnie lepiej przygarnac psiaka ktory moze sie okazac rownie kochany, inteligentny itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...