Jump to content
Dogomania

Mój psiak dyszy ciężko, co mu jest?


anndzia

Recommended Posts

Mój Sajgon od jakiś 2-3 dni zaczął od czasu do czasu ciężko zipieć, pochrapywać, dyszeć nienaturalnie. Męczy się szybko, bo 3 okrążeniach na małym boisku biegem jest zmęczony, a kiedyć mógł przebiec o wiele więcej. Gdy biegł chrapał głośno, że aż go było słychać z odleglości 15m. Nie wiem jak Wam to bardziej wytłumaczyć, jego dyszenie jest nienaturalne, aż trudno określić. Poza tym ma jakiś twardy brzuszek, moja mama tak go karmi, że aż brak mi argumentów, aby przestała.
Pomóżcie, nie wiem co się dzieję! Iść do weta?

Za wszelką pomoc dziękuje!
Pzdr!

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u weta na szczepieniu, zbadał mu płuca i było wszystko w porzątku, z brzuchem nic nie robił.

A właśnie, Sajgi nadal wzdęty, właśnie zwymiotował karmą, dajemy mu EUKANUBE dla labradora, już nie dyszy, z oddychaniem wporzątku. Wczoraj zajedli na grillu mojego psiaka kiełbachą, tak się zezłościłam, że odizolowałam od nich Sajgiego na kilometr. To byli starsi, brat jego pana, pan nic nie zrobił, ja zadziałałam. Teraz Sajgiemu chyba ulżyło, jest w miare wesoły, więc jestem spokojna. Mój tato mówi, że najadł się trawy, moze to dlatego.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady!
Dzisiaj byliśmy nad Soła (rzeką niedaleko nas xD), Sajgi - okaz szczęścia i szaleństwa, nigdy nie widziałam, żeby tak pływał! Płuca ma w porzątku, już jakiś tydzień nie słyszałam żadnego kaszlu. Brzuszek po wymiotach zmalał, widać że Sajgonkowi ulżyło, aż się miło patrzy na jego mordkę taką wesoła :D
Jeszcze raz dziękuję za rady i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anndzia']Brzuszek po wymiotach zmalał[/QUOTE]

Czyli prawdopodobnie było to wzdęcie... Jeśli psiak ma do nich skłonności, może to skończyć się skrętem żołądka, często śmiertelnym, nawet mimo szybkiej operacji... Poczytaj na forum o zapobieganiu. W skrócie: karmić psa przynajmniej 2 razy dziennie w mniejszych porcjach i nie pozwalać na ruch, bieganie, zabawy przynajmniej 2 godziny po posiłku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...