Jump to content
Dogomania

Jak uczyliście skakania przez nogę i złączone ręce tworzące koło?


Tośka_m

Recommended Posts

Mam pytanko - jak uczyliście skakania przez nogę i złączone ręce tworzące koło? (nie wiem jak to wytłumaczyć :lol:)

Próbowałam uczyć przeskakiwania przez nogę 'na piłeczkę', ale pies skupia się za bardzo na piłce i nie zauważa faktu przeskakiwania przez cokolwiek, dlatego kompletnie nie kojarzy co ma zrobić gdy schowam piłeczkę.
'Na smakołyki' z kolei bardziej przypomina przechodzenie przez nogę, a nie przeskakiwanie.

Nie mam pomysłu jak nauczyć psa przeskakiwania przez złączone ręce - piłeczka odpada, bo nie da sie jednocześnie pokazywać jej psu trzymając złączone ręce. Boję się, że kliker także spowoduje wolniejsze wykonywanie skoku.

Jakie są wasze rady?

Link to comment
Share on other sites

kliker nie przeszkadza;)
a mój sposób - już piszę:
ćwiczyłam w przedpokoju (aby była możliwość zablokowania psu "innej drogi") zostawiłam psa na "zostań", kilka kroków dalej położyłam smakołyk, kucnęłam pomiedzy smakołykiem a psem (blokując ciałem "prześwity") jedyna możliwość przejścia do smakołyka była poprzez ręce ułożone w "kółko", komenda zwalniająca psa (lub "hop") i m momencie przekraczania "klik" - a S sam sobie brał :cool3:
z czasem coraz wyżej ręce

tak samo ze skakaniem przez nogę (początki to noga piętą oparta na podłodze - aby tylko przeszedł, i coraz wyżej)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odzew.

Ze skakaniem przez ręce próbowałam Twoim sposobem, ale Ozzy ma chyba za dobrze opanowane "zostań" i nie reaguje na komendę zwalniającą, tylko sobie dalej leży i wgapia się na mnie :roll:

A propos nogi - na początku klikałaś tylko przechodzenie czy od razu skok? Bo ja klikam na razie samo przechodzenie, ale jest to bardzo wolne przełażenie. Nawet jeśli podnoszę nogę na tyle, że jest mu już ciężko przejść bez przeskakiwania, to on i tak uparcie przełazi, a nie próbuje przeskakiwać.

Link to comment
Share on other sites

Nie wszystkie psy maja predyspozycje do skoku. I dlatego w regulaminie tańca skoki to element dowolny. O wiele lepiej nauczyc z elementów dowolnych to w czym pies czuje sie najlpeiej moze jakś własna figure.;)
Taniec ma słuzyc wydobycie naturalnych ruchów psa a nie nauczenie na sztywno figur do których pies nie ma predyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie wszystkie psy maja predyspozycje do skoku.[/quote]
Wiem, tylko mój pies ma skoczne zapędy, ale raczej takie bardziej agilitowe. Skoki przez części mojego ciała wydają mu się najwyraźniej nie na jego poziomie intelektualnym i estetycznym :evil_lol:
Tylko własnie mnie się one bardzo podobają i są w moim guście. Chyba to się nazywa konflikt interesów :cool1:

[quote name='LALUNA']najlpeiej moze jakś własna figure. Taniec ma słuzyc wydobycie naturalnych ruchów psa a nie nauczenie na sztywno figur do których pies nie ma predyspozycji.[/quote]
Ale ja mało twórcza jestem. Zgapiam figury od innych i jakoś ciężko mi wymyślić coś nowego :roll:

Link to comment
Share on other sites

W agility pies aby skoczyć może się rozpędzić , kiedy karzesz mu skoczyć przez noge albo reke pies musi mieć naturalne wybicie z miejsca. Pies ktory tego nie ma robi to albo pokracznie, ocieżale albo wcale. Oczywiscie mozesz psa zostawic w odległosci i wtedy nauczyc skakać jak sie rozpedzi. Tylko to zostawianie go nieruchomo i odchodzenie od psa nijak bedzie miało sie do dyscypliny taniec z psem.
Taniec ma pokazywać ruch psa.

Co do kreatywnosci to spóbuj podpatrzec własnego psa, może sam Ci podpowie. Moje psy czesto cos same wymyślaja a ja to wyłapuję.
Ci najlepsi tance układaja do predyspozycji psów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']W agility pies aby skoczyć może się rozpędzić , kiedy karzesz mu skoczyć przez noge albo reke pies musi mieć naturalne wybicie z miejsca. Pies ktory tego nie ma robi to albo pokracznie, ocieżale albo wcale. [/quote]
Chyba tu jest pies pogrzebany. Ozzy jest dłuższy niż wyższy, dlatego z racji budowy ciała nie posiada zdolności wybijania się z miejsca.
Chyba będziemy musieli odpuścić sobie skoki. A szkoda.

[quote name='LALUNA']Moje psy czesto cos same wymyślaja a ja to wyłapuję.
Ci najlepsi tance układaja do predyspozycji psów ;)[/quote]
Zastanawiałam się czy nie włączyć do naszego tańcowania kota. Ganianie go jest najbardziej naturalnym zachowaniem mojego psa :lol:

Dog dance rules :multi:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chyba tu jest pies pogrzebany. Ozzy jest dłuższy niż wyższy, dlatego z racji budowy ciała nie posiada zdolności wybijania się z miejsca. [/QUOTE]
Psie dyscypliny maja byc dla psów a nie dla ludzi i dlatego zawsze byłam przeciwna aby skoki były obowiazkowym elementem.;)

Zamiast uczyc mojego psa skoków nauczyłam go podnosic w stepie przednie łapki , potrafił tez chodzić na dwóch łapach i było to coś bardziej fajnego niz bym siliła sie na powtarzanie po kimś skoków szczególnie jeśli to miałoby wyglądac brzydko. W tym co nauczyłam mojego psa nikt go nie przebił. Żaden pies nie robił takiego chodu z łapkami i nie było tej wielkosci psa który stałby na dwóch łapkach. WYglądał jak dosc spory niedzwiadek.

Twój pies napewno cos takiego potrafi fajnego co bedzie tylko ruchem TWojego psa nie do podrobienia:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Zamiast uczyc mojego psa skoków nauczyłam go podnosic w stepie przednie łapki[/quote]
Tzn. krok hiszpański? Jesteśmy w trakcie uczenia tego :D

[quote name='LALUNA'] Twój pies napewno cos takiego potrafi fajnego co bedzie tylko ruchem TWojego psa nie do podrobienia[/quote]
Na pewno wkrótce to odkryjemy. Trzymaj kciuki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja nauczyłam Sabę skakać przez koło z rąk w tenże sposób:
najpierw skok przez wyciągniętą prosto rękę w bok, potem rękę zaczęłam zginać (nie wiem czy potrzebne, ale pies ma wtedy krótszą "rzecz" do przeskoczenia). Jak to skakała bez problemu zaczęłam nachylać drugą rękę od góry, coraz niżej ją opuszczałam, aż powstało koło.
Nauka trwała chyba 2 dni po 10min.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba']Ja nauczyłam Sabę skakać przez koło z rąk w tenże sposób:
najpierw skok przez wyciągniętą prosto rękę w bok, potem rękę zaczęłam zginać (nie wiem czy potrzebne, ale pies ma wtedy krótszą "rzecz" do przeskoczenia). Jak to skakała bez problemu zaczęłam nachylać drugą rękę od góry, coraz niżej ją opuszczałam, aż powstało koło.
Nauka trwała chyba 2 dni po 10min.[/QUOTE]

a moglabys napisac troche dokladniej? jak to sie odbywalo? zwlaszcza poczatki nauki? czyli jak wystawilas reke jedna jak wytlumaczylas jej ze ma przez mnia przeskoczyc?

Link to comment
Share on other sites

Betty wybierz sobie język angielski(w tych chmurkach na górze strony),potem wyświetli się Proposition/Rules 2006, Entry form i Other Informations. Wybierasz other inf. i tam na górze strony [SIZE=4][COLOR=#00cc33][B]Photos 2006: [/B][/COLOR][/SIZE][URL="http://dogdancingshow.wz.cz/2006/index.htm"][SIZE=4][COLOR=#800080][B]HERE[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=4]Albo kliknij na Here w moim poście.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a moglabys napisac troche dokladniej? jak to sie odbywalo? zwlaszcza poczatki nauki? czyli jak wystawilas reke jedna jak wytlumaczylas jej ze ma przez mnia przeskoczyc?[/quote]
Smakołykiem pokazałem, tak jak przez hopek :evil_lol: trochę sie można poplątać, ale dałyśmy radę :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...