Jump to content
Dogomania

Natrętne szczekanie


monia_dog

Recommended Posts

witam, błagam was pomóżcie! mam psa, od urodzenia przez trzy miesiące był w przytulisku. jest już u mnie dość długo. nie dawał się głaskać nawet moim rodzicom dopiero od niedawna im ufa. jak idę z nim na spacer i przechodzi jakiś człowiek to zaczyna tak szczekać że trzeba go mocno trzymać żeby się nie urwał i nikogo nie pogryzł. tak samo jest w domu jak ktoś przychodzi, szczeka i próbuje ugryźć. nie pomaga mówienie żeby się uspokoił itd. błagam napiszcie coś czy to mu przejdzie lub jak go tego oduczyć!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='divine07']witam, błagam was pomóżcie! mam psa, od urodzenia przez trzy miesiące był w przytulisku. jest już u mnie dość długo. nie dawał się głaskać nawet moim rodzicom dopiero od niedawna im ufa. jak idę z nim na spacer i przechodzi jakiś człowiek to zaczyna tak szczekać że trzeba go mocno trzymać żeby się nie urwał i nikogo nie pogryzł. tak samo jest w domu jak ktoś przychodzi, szczeka i próbuje ugryźć. nie pomaga mówienie żeby się uspokoił itd. błagam napiszcie coś czy to mu przejdzie lub jak go tego oduczyć!!![/quote]
:shake:Hm..to mu samo nie przejdzie...musisz go tego oduczyć..tzn strofujesz i okazujesz swoje niezadowlenie gdy oszczekuje lub chce ugryżć a nagradazasz i głośno chwalisz,gdy się cicho zachowuje.Czy pies traktuje Ciebie jako osobnika Alfa?.Jeśli tak to ,gdy przychodzą goście i pies zaczyna szczekać/próbuje ugryżć/kładziesz dłoń na jego karku i radykalnie przytłaczasz go do podłogi/strofowanie Alfa/.Hm..Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Divine, nic z zachowania psa nie przejdzie, najwyzej sie nasili. Siadaj i poczytaj, wiele watkow jest o sposobach oduczania atakowania przechodzacych, wiec chyba nie ma sensu sie powtarzac. Zastanow sie nad dobra szkola dla Ciebie i psa.
Werbena, prosze, uwazaj z takim radami, na temat niby alfy i teorii dominacji. Akurat takie rady na odleglosc moga sie niemilo skonczyc :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]tzn strofujesz i okazujesz swoje niezadowlenie gdy oszczekuje lub chce ugryżć a nagradazasz i głośno chwalisz[/QUOTE]
strofowanie to zwrócenie uwagi na psa, zdecydowanie nie jeśli pies wymusza w ten sposób uwagę.

tak alpha roll a później szwy na twarzy:shake:

Zgłoś się do dobrego, normalnego szkoleniowca który nie będzie kazał rzucać psem o glebę i pracuj pod jego okiem. Samo nie przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...