Jump to content
Dogomania

W moim domu zamieszkała słodka Odette


mjola
 Share

Recommended Posts

Wtedy się nie udalo, potem jeszcze raz, a teraz mam :) w moim domu zamieszkała słodka Odette musztardowa sunia Dandie Dinmont Terrier
Wczoraj przjechałyśmy, mała czuje się dobrze, ma apetyt i jest pięna :), a ja szczęśliwa spełniłam swoje marzenie:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bajadera'][B]Mjola[/B], pokaż maleństwo ![/quote]

chętnie, oto ona :)

[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/3017/mjulubinymisioir6.jpg[/IMG]

[URL="http://img165.imageshack.us/img165/2373/czyteoczymogkamamd4.jpg"][IMG]http://img165.imageshack.us/img165/2373/czyteoczymogkamamd4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']
P.S. Miola zmniejsz fotki do max 640 X 640 pikseli, bo się modzi będą czepiać. Troszkę się stronka rozjeżdża...[/quote]

chętnie tylko nie wiem jak ....
następne postaram sie wklejać mniejsze
[IMG]http://img296.imageshack.us/img296/9721/mjportret2sl0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc, komp to nie moje środowisko

tak malutka teraz jest pięknie wybarwiona, ale po pierwszym trymowaniu kolorki zbledną szkoda ...
[IMG]http://img440.imageshack.us/img440/1383/tenpatyczekjestmjhc8.jpg[/IMG]

Obserwują ją uważnie i dziwię się dlaczego tak piękne psiaki są u nas tak mało popularne.
Oda jest cudowana, zabawna, śmieszna i czyściocha, pięknie wychodzi z "ważną sprawą "na podwórko :lol:
Ładnie też dogaduje się z moimi westami, bawi się z malcami jest co prawda uparta i nawet najbardziej oporną sunię potrafi przekonać, że ta konkretna zabawka jest jej, ale nic na siłę chodzi kombinuje :lol: naprawdę jest wspaniała :lol:
Ciekawa jestem jak dalej będzie się rozwijać i rosnąć, jak będzie się zmieniać nie tylko z wyglądu ale przede wszystkim z chrakteru na razie z każdym dniem wszyscy jesteśmy w niej coraz bardziej rozkochani.
Jesli nie będziecie mieli nic na przeciw skrobnę czasami coś o małej i wstawię fotkę (postaram się małą) bardzo chciała bym by te psiaki zyskały większe zainteresowanie, jestem przekonana, ze są tego warte :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to rasa zagrożona wyginięciem ... dużo czytałam o nich (a raczej to co mi wpadło w ręce bo nie ma wielu publikacji ...) zanim podjęłam pierwszą nie udaną próbę zakupu ... nastepnie kolejną (odradzam czeskie hodowle, obiecują, a po tem w ostatniej chwili okazuje się, że szczeniaczek ma wady lub coś innego ...czas i nadzeja stracona a psiaka nie ma ..), aż w końcu nabyłam małą :lol: i naprawdę ogarnia mnie żal że danduś to prawdziwy endemit ..., bo to naprawdę cudowny pies, ale mam nadzieję, że pomogę trochę tym niezwykłym psiakom, może wzrośnie liczba miłośników i przestaną być zagrozonym gatunkiem, taką mam nadzieję.
Wiem, że oprócz mojej suni jest napewnio jeszcze jedna i piesek, szkoda tylko, że ich właściciele nie promują rasy ... choć czasami wystawiają swoje psiaki.
a oto moja mała w zabawie ze szczeniaczkiem westie :lol:
[IMG]http://img296.imageshack.us/img296/7119/odazabawazmaymi1ec9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wiesz, że w Płocku jest chyba jedyna hodowla, która miała szczeniaki dandie w Polsce. Są też jeden, albo dwa w Łodzi psiaki tej rasy. Kilka razy spotkałam na wystawach jakąś starsza panią z dandie, ale nigdy nie podpytałam jej, skad i co za pies.

Link to comment
Share on other sites

Bajadera oczywiście, ze wiem o hodowli w Płocku, Ci Państwo nawet mają dandie ale są to pieski leciwe i bez nadzieji na potomstwo, Pani z Łodzi o której wspominasz na pieska z Węgier 4-5 lat i go wystawia, znam ją z kilku kontaktach na wystawach, słyszłam, że sprowadzili teraz suczkę i jest jeszcze jedna suczka która mieszka w Łodzi a raczej pod Łodzią tez znam właścicieli :) Jak widac |światek dandi jest u nas mały, ale ardzo mnie to cieszy, że trochę się ruszyło i dandiki zaczynają się pojawiać
Ty widzę hodujesz rzadką i nie często wydywaną rasę, skye teriery też są piękne i chyba też za mało doceniane ...
A oto mała Oda "złapana" w biegu :lol:

[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/3461/odabiegaqm6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z moim hodowaniem to jest tak, że mieliśmy trzy mioty, teraz suka już wyszła z wieku hodowlanego (zresztą trzy mioty u jednej uważam za absolutnie wystarczajacą liczbę). Tak powolu myslimy o jakijś nowej suczce, ale to jeszcze plany mało skrystalizowane. To musi byc coś porządnego. No i problem, czy ja wyrobię z opieka nad czwórką (spacery pielęgnacja).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Z moim hodowaniem to jest tak, że mieliśmy trzy mioty, teraz suka już wyszła z wieku hodowlanego (zresztą trzy mioty u jednej uważam za absolutnie wystarczajacą liczbę). Tak powolu myslimy o jakijś nowej suczce, ale to jeszcze plany mało skrystalizowane. To musi byc coś porządnego. No i problem, czy ja wyrobię z opieka nad czwórką (spacery pielęgnacja).[/quote]

Mam ten konfort, że mieszkam w domku jednorodzinnym i psiaki mogą swobodnie biegać, więc odchodzi problem spacerów kilka razy dziennie (za to jest sprzatanie), cała ferajna jak tylko pogoda dopisuje przynajmniej raz w tygodniu idzie na spacer nie tylko dla przyjemnośći ale i w celu socjalizacji, a i tak brak "obycia" czasami z nich wychodzi :lol:
Z pielęgnacją większego stadka jest problem to prawda, wiem coś o tym westy też są pracochłone, ale ja to lubię, mam lekko stresującą pracę więc wyczesanie i wygłaskanie jednego bąka wieczorkiem odpręża mnie i relaksuje taka moja dogoterapia :lol:
Ciekawa jestem ile czasy zajmuje danduś, do pierwszego trymowanka przymierzam się jak mała skończy co najmniej cztery miesące jak dziecięce kłaczki zaczną same wychodzić na razie ładnie siedzą i Oda wygląda z bliska jakby miała pióraka :lol:
Oda była najciemniejsza z rodzeństwa, mam więc nadzieję, że i dalej będzie miała ładny koloryt, choć na pewno zjaśnieje
A oto i Oda w całej krasie zadumana w czasie spacerku

[IMG]http://img79.imageshack.us/img79/7994/odaidzie1ra8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Uwaznie obserwuję małą i jej zachowania i jestem zachwycona (co pewnie jest normalne dla każdego właściciela), jak pięknie sobie radzi.
Oda jest wesoła i pocieszna na dodatek uparta te cechy sprawiają, że często próbuje coś wymóc na innych mioch psiakach, a ponieważ wszystkie są od niej sporo starsze więc ucieka sie do psiej dyplomacji :lol:
Na przykad miseczka, a w niej jedzonko (jej miseczka nigdy dnie jest tak atrakcyjna jak cudza) na początku chodzi sobie na około upatrzonego psiaka któremu chce zajrzeć do miski i popiskuje, njczęściej to nie pomaga .. więc zaczyna szczekać tańcząc na około :lol:, po tem włącza leżenie na pleckach i błgalne spojrzenia, szczekanie i piszczenie jadnym słowem robi cyrk :lol: uwierzcie żadna jej nie odmówiła nawet najbardzej zajadła w obronie właśności w końcu ustępuje, w ten sam sposób odzyskije zabawki i wszystko co chce dostać ... taki mały słodki uparciuch :lol:
na zakończenie krótkiej relacji z życia dandusia parę fotek

Oda i weste
[IMG]http://img133.imageshack.us/img133/7654/bawymysieczyniedlw2.jpg[/IMG]

Oda ucieka z zabawką
[IMG]http://img133.imageshack.us/img133/2765/odabiegniezzabwkdur9.jpg[/IMG]

Oda bawi sie w piasku
[IMG]http://img133.imageshack.us/img133/2576/odabawisiwpiaskudnt6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Oda już łapie to cudownie smutne spojrzenie dandie !:lol:[/quote]

Oj łapie łapie :lol: a przy okazji za każde serce które spotka
bo powiedz "czy te oczy moga kłamać" :lol:

[IMG]http://img353.imageshack.us/img353/9123/czyteoczymogkamaddl5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przepraszam, że nie odpowiadałam, ale czas uciekał mi przez palce ..., psiaki praca itd .., nie zawsze jest czas siąść do kompa :)
moja mała to musztarda :)
Guy Manneringa nie czytałam, ale znam historię książki, wiesz, że dandie o których pisał W. Scott były tak naprawde jego psami, Skottt był wielkim miłośnikiem psów w jego domu mieszkało ich wiele w tym trzy dandie o śmiesznych imionach: Pieprz, Musztarda i Keczup :)

Ps. widzę, że admin zrobił piękne porządki, szkoda tylko, że ten wątek został odpięty od ogólnego o dandie który założyłam jeszcze w 2005 roku i przeniesiony do galerii myślę, że to nie jest jego miejsce mimo, że jest sporo zdjęć ...

Link to comment
Share on other sites

Tu w ogóle ktoś robi "porządki" bez sensu !

Ja mam wydanie Guy Manneringa z oryginalnymi ilustracjami ze starego wydania angielskiego. I psy farmera Dimmonda na ilustracjach to wysokonożne terrierki, kosmate w pierwotnym typie !

Co Waltera Scotta, on miał i skye.

Jak się mała miewa, kiedy debiut na jakiejś wystawie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Tu w ogóle ktoś robi "porządki" bez sensu !?[/quote]

No właśnie drogi adminie, proszę o podpięcie wątku pod ogólny [B]dandie dinmont terrier ...[/B]obiecuję zdjęcia wklejać do galerii .. a teraz tam w podstawowym cisza a w galerii rozmowy to chyba coś nie tak ...


Chętnie bym przeczytała książkę lub choć zobaczyła te stare ilustraceje, psy w typach pierwotnych w większości przypadków bardzo różnią się od obecnego wzorca, tak tez jest i u westie.
Teraz czekam na rodowód eksportowy i właśnie wczoraj dostałam dobrą wiadomość, że juz jest gotowy i powinien być wysłany do mnie w poniedziałek. Nie wiem jak długo trwaja formalności w naszym zwiążku i czy odrazu dostaje się rejestrację oddziałową ...
Na razie planuję, że mała zadebiutuje w Warszawie na klubówce :lol: zastanawiałam sie nad wystawą w Białymstoku ale zrezygnowałam, bo tam będe wystawiała dwa białasy i na ich "występie " mi zależy więc wezmę Odę ale tylko w celach towarzyskich by zaczęła przyzwyczajać sie do gwaru :lol:
A ty będziesz ze swoimi skay-kami na jakiejś wystawie w najbliższym czasie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']W Sopocie z jednym i w Łodzi we wrześniu (tydzień po klubówce chyba) na krajowej grupy III. Tu to absolutnie obowiązkowo, bo głowa Froda zdobi i katalog i medale :multi:[/quote]

Łałciu to Froduś musi być i zadawać szyku :) ja też prawdopodobnie pojawię się w Łodzi, niestety w Sopocie nie mogę, ale żałuję bo byłam w ubiegłym roku i było fajnie, ale będzie danduś :) w Sopocie możesz spotakać Agnieszkę z Łodzi, będzie wystawiać swoją dziewczynkę podobnie jak moja też import z Niemec :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odusia martwiła się utratą pięknych kłaczków (zdjęcie po trymowanku w wątku głównym"dandie daimont terrier") i dla poprawy nastroju
rozpoczęła naukę gry na flecie ;):lol:

[IMG]http://img102.imageshack.us/img102/1856/jasiniebawitylkogramnafdf0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mała Oda rośnie pieknie, własnie jest na etapie ząbkowania, mamy nowe jedynki i dwójki, i wymieniamy kiełki :)
ząbkowanie przebiega raczej bez problemu, ucierpial tylko fotel, mam nadzieję, ze tak zostanie :)
a oto moja mała w wieku 5,5 miesiąca widać jak sie zmienia i po malutku upodabnia do swoich rodziców, ale w pełni wygląd dorosłego dandusia osiągnie w wieku ok. dwóch lat. :)
[IMG]http://img374.imageshack.us/img374/1116/8pospankuczasnazabawwogxs4.jpg[/IMG]

na razie nie ma czuprynki i jak jest zaspana jest z niej mały potarganiec :)

[IMG]http://img374.imageshack.us/img374/5063/6nadchodziczasnarelaksucb0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...