Jump to content
Dogomania

Ilu jest tu Owczarkarzy?


doddy

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No troche sie podlamalam wczoraj. Jeszcze troche będe musiała poczekać na Fige :placz: bo babka sie zastanawia.:shake: A ja sie juz tak nastawiłam na tego koffanego ryjka:loveu: No nic jeszcze chwile poczekam. Ciężko sie rozstac. Rozumiem ale sie troche niecierpliwię.:roll: Może odbiorę ją siłą :mad: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']trzymamy kciuki za okuliste-ale o co chodzi?:razz: :oops:[/quote]
Już sama nie wiem czy histeryzuję, ale wolę sprawdzić. Norasek na oku (najpierw myślałam, że na obu teraz juz sama nie wiem) ma taki jajowaty kształt , poniżej źrenicy matowy. To coś jest na powierzchni oka. To nie jest wypukłe, nie ma innej faktury ale jest matowe. Dla mojego świętego spokoju pedzimy jutro przed tresurką do lekarza. Troche sie martwię i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:cool1: nie martw sie.podejrzewam ze cala grupa bedzie slala pozytywne fluidy:razz: zeby wsio bylo ok.:p[/quote]
Dzieki bardzo,mam nadzieję,że to nadopiekuńczość mamuśki. Obiecuję, że jutro o 19 przemienię sie w przewodnika :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']co robiliscie wczoraj jak nie byliscie na szkoleniu?:mad: :lol: .[asher-nie obuzaj sie-wiemwiem bylas na agility:razz: ].[/quote]A co, grupa wczoraj nie dopisała? Nie ładnie :shake: ;) Mnie zawsze jest strasznie szkoda, kiedy muszę opuścić szkolenie, ale wychodzę z założenia, że z Sabiną zawsze mogę poćwiczyć sama, a Bugajskiemu sama toru nie urodzę ;)
I musze się pochwalić, że mojemu burkowi całkiem nieźle wczoraj szło na torze :loveu: Hihihi, po raz pierwszy robiliśmy slalom :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']co robiliscie wczoraj jak nie byliscie na szkoleniu?:mad: :lol: .[asher-nie obuzaj sie-wiemwiem bylas na agility:razz: ].[/quote] ponieważ dogo nie działalo to napisałam ci na CC o Monice i sobie. Nie przeglądasz własnego forum nieładnie.:eviltong: no i Żmija miała ci powiedzieć dlaczego nas nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Kochane kobiełki i nie tylko. Mam pytanie dla mnie dosyć istotne. Wczoraj zrobiłam coś nie mysląc i teraz zastanawiam sie czy dobrze. Help, help help...Moja Norcia jak podjeżdzamy do domu to dostaje szału widząc psa sąsiadów - małego kundelka. tamten ujada jak opetany , moja podobnie tylko że jest 4 razy wieksza i do tego stawia irokeza. Jak wusiadam z autka to mam ją na smyczy ale jak zobaczy otwartą furtkę to francy nie moge złapać tak szybko biega przy siatce i jazgocze. Próbowalam dawac smakolyki ale szybko je połyka i nie przestaje dostawac szału. Wczoraj miałam zły dzień pod wieloma wzgledami i reakcja mojej małpy na kundla doprowadziła do tego że złapałam za smycz i kolczatka sprowadziłam ją do parteru rycząc przy tym NIE. Pusciłam, jeszcze troche bulgotała to poprawiłam. Nie uderzyłam, tylko kolczatką przycisnęłam do ziemi. Przez cały dzień "nie widziała" sasiada, jak wsiadałam do samochodu to tamten piany na pysku dostawał a moja patrzyła w druga stronę prezentując pozę - nic nie widzę , nic nie słyszę. Ale juz sama nie wiem, niby efekt był tylko nie wiem czy na dłużej to metoda... help help help

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie wiem, ale chyba dobrze zrobiłas.
Moja Sabina przestała jazgotać na sukę za siatką, jak raz, ale za to porządnie smyczą po tyłku zarobiła :diabloti:
Wcześniej dośc długo starałam się odwracać jej uwagę, koncentrować na sobie za pomocą smakołyków, nagradzania za wykonanie komend, stopniowo zmniejszałam odległość, itp. Wszystko było fajnie, ale sucz i tak mi kombinowała, jak by tu zrobić, żeby znaleźć się przy siatce :angryy: Raz nie wytrzymałam, wyrwała mi się i... dostała w tyłek, nie zorientowała się chyba, że to ja, odwróciła się śmiertelnie zaskoczona, za co ją bardzo serdecznie pochwaliłam, nagrodziłam... i od tamtego czasu mam spokój :lol: Czasem ją ciągnie, ale wystarczy, że na nią groźniej spojrzę, czy syknę ostrzegawczo, a robi się z niej bardzo grzeczna dziewczynka :lol:
Szkoda tylko, że nie zgeneralizowała sobie tego na wszystkich innych ujadaczy zzapłotowych... Ale juz się nie certolę, po prostu nie pozwalam i koniec :mad:
Podobną metodę stosowałam koło dwóch kaukazów, ale nie smyczą po tyłku, tylko tak jak ty - za łeb i do ziemi, bo tu jednak reagowała dużo ostrzej. Efekt - oba psy za siatką dostają fioła, a Sabinka idzie grzecznie drugą stroną drogi :lol:
Tylko równie ważna jak kara jest i nagroda, nie zapominaj o tym ;)

Link to comment
Share on other sites

monisieczka-onki rozumieja proste przekazy:diabloti: .nie oznacza nie.obawiam sie ze moje psy zarly by sie nieustannie[pamietamy ze onki koooochaja dymic,co bedzie pozniej-niewazne,dym najwazniejszy:roll: :lol: ]gdybym zbyt przy tym myslala:roll: .nie oznacza nie.wtedy panuje nad sytuacja.dzieki temu wiem ze moge przerwac kazdy dym lub do niego niedopuscic komenda.bo widze kiedy sie szykuje.moje psy mocno zapasaja.to wynik stada i .......pracy przy owcach ktora mialy okazje uskutecznic:razz: .musze bezwzglednie panowac nad nimi bo anioleckami nie sa:cool1: i czasem przeginaja w tym pilnowaniu ladu i porzadku aczkolwiek nie mam wiekszych problemow bo nie sa agresywne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mój Figulinek do mnie przyjeżdża :multi: :multi: :loveu: To już dziś lub jutro. Już nie moge sie doczekać. Koffany sunieczek :loveu: HURRA!!!!:multi: Siedze i czekam. nawet sprzatnęłam chałupke na jej przyjazd:p jakby jej to robiło różnice:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...