Jump to content
Dogomania

Czy pinczer jest jest odpowiedni dla Nastolatki ?


beria

Recommended Posts

Cześć !Ja pisze z konta mojej Cioci a wstęp o mnie przeczytacie na 40 stronie postu z pytaniem jaką wybrać rase ^^ A tutaj bym chciała wiedzieć czy pinczer to odpowiedni kompan dla nastolatki bez doświadczenia który by oddała życie za pinczera. Nie sądze jednak żeby pinczer był aż taki ciężki do wychowania... Moja "przyjaciółka"(nie powiedziałabym teraz) ma pinczera i nie widze u niej żadnych problemów z wychowaniem ale czy to tylko pojedyńczy przypadek O.o ? Czy tylko suczki są chętne do przytulania a samce gryzą? Prosze o pomoc! Dokładne opisanie rasy przez kogoś doświadczonego ;(...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Pinczery słuchają się najsilniejszego i najbardziej poważanego osobnika w stadzie. Ja dostałam pinczerka, kiedy miałam 9 lat. Przez pierwsze 3 lata jako tako się mnie słuchał, choć rzadko. Myślałam, że to będzie moja 'malutka przytulanka', potulny piesek do kochania. Myliłam się, gdyż Roger słuchał bezwzględnie jedynie mojego ojca (notabene nieodzywającego się do matki przez 3 miesiące za kupienie 'nietoperza w psiej skórze' - kiedy był szczeniakiem, miał nieproporcjonalnie duże uszy :lol: ). Ojciec ignorował pieska bardzo długo, lecz Roger i tak najbardziej był przywiązany do niego, więc w końcu zaskarbił sobie jego miłość :p Muszę jednak coś wyjaśnić: wraz ze wzrostem moich wpływów na rodzinę, co naturalnie dzieje się w okresie dojrzewania i po nim, posłuszeństwo Rogera wobec mnie rosło. W tej chwili mam 18 lat (piesek 9) i Roger słucha się nas wszystkich bezwzględnie (ja, mama, tata) w równym stopniu, choć większe zaufanie wykazuje w stosunku do mnie. Czuje karność i uległość wobec nas, wie, że stoi w tej chwili najniżej w hierarchii. Nie jest to dobry pies dla pragnącej bezgranicznej miłości nastolatki czy dziecka, ponieważ pinczer sam wybiera sobie właściciela, najczęściej najbardziej dominującego. Dzieci przeważnie stoją najniżej w jego hierarchii, w związku z czym może to sparawić zawód młodszym właścicielom. Ewentualne roszady na drabinie dominacji mogą się pojawić, ale tylko wtedy, gdy pies zauważy zmianę stosunków w 'stadzie' - dziecko zaczyna być traktowane po partnersku etc.

Oczywiście jeżeli taki obrót sprawy nie przeszkadza młodszym właścicielom, to piesek może być cudownym przyjacielem rodziny, bo jego bezgraniczna ufność i przywiązanie nierzadko stają się ogromnym spoiwem rodziny. To niezwykle oddany kompan.

;)

Link to comment
Share on other sites

Ja również mam pinczerka. Uwazam, ze jest odpowiedni dla nastolatki.:)) Killer[bo tak sie wabi hehe] jest bardzo do mnie przywiazany. Gdy siedze w swoim pokoju to zawsze do mnie przychodzi i prosi sie o psie ciasteczko a potem albo idzie spac albo przynosi jakiegos pluszaka do zabawy ;) Jak widzi ze zaczynam sie ubierac to waruje przy mnie i sie domaga zebym go wziela ze soba... Niestety niekiedy nie jest taki posluszny. Ale za to bardzo boi się mojego taty :D Jest bardzo energiczny i wesoly. Nie zamienilabym go na zadnego innego! Mam tez dwie mlodsze siostry i niekiedy się z nim "za bardzo" bawią :D ale Killer nie da sobie w kaszę dmuchac. Jest mega czujny, gdy tylko cos niepokojacego uslyszy to szczeka. Trochę czasu mu poswiecilam. Nauczylam go roznych komend. Przez to jeszcze bardziej jest do mnie przywiazany. Killer to pieszczoch... ZNowu bez przesady ale lubi jak go sie glaska po brzuchu czy za uszkiem. Wiec to nie prawda ze ratlerki gryza. Nikogo nigdy nie ugryzl bez powodu. Czesto jednak warczy gdy ktos obcy chce go podniesc. Bardzo tego nie lubi. Ale czesto skacze mi po nogach zebym ja go podniosla. Mnie tylko daje sie podnosic:)) Lubię rozpieszczac tego mojego maluszka:D

I dlatego polecam ratlerka:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...