Jump to content
Dogomania

Muminek i Hexa (') za TM


GameBoy

Recommended Posts

bedą jak wiac przestanie

Mumcia za 2 tyg zaczyna zajecia w psim przedszkolu bo mamy problemy na spacerach... boi sie duzych psow, reaguje na nie agresja, rzuca sie
drugi problem to strach przed oglosem szczekania doroslych psow :roll: wtedy juz tylko wyrywa i prosta do domu, cos z tym trzeba zrobic poki male toto :roll:

Mumin jutro konczy 3 mce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

GB-nie mam wprawdzie zamiaru Cię straszyć,ale jedynie przestrzec:cool3:-jeśli panna Migotka na spacerach tak boi się szczekania i ucieka, to KONIECZNIE!!!!-zwróć uwagę na jakość i sprawność obroży-pisze to z własnego doświadczenia,bo kiedyś podobne problemy miałam z sunią niespełna 4-miesięczną... - niestety zle działające zapięcie w obrozy sprawiło,że nie było możliwości powstrzymania jej przed paniczną ucieczką i zatrzymaniem się w miejscu w przed przejściem :-(:-(...

Link to comment
Share on other sites

Kela dzięki za uwagę ale mój Mumin ma ściśnietą obrożę dość ciasno, nawet nie wiem czy nie za bardzo, właśnie z powodu, który opisujesz....

co do szkoły to każdy mówi co innego, nawet Pan, który szkoli psy w PP powiedział, że przy agresji lękowej trzeba raczej pracować samodzielnie a nie do PP chadzać... z drugiej strony słyszę, że warto bo pies się nauczy psiego języka...
najgorsze jednak jest to, ze przedszkole o które mi chodzi jest daleko i nie da się już kupować lekcji pojedynczo, trzeba zapłacić za cały miesiąc, a ja nie wiem czy Mumci się tam spodoba, dwa nie zależy mi na szkoleniu tylko na socjalizcji i trzy nas często w weekendy nie ma - więc klops totalny...:roll:
poszukam jeszcze

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Red][B]A nie masz możliwości na spotkania prywatne z psiakami różnych gabarytów i w różnym wieku ??
Kiedyś często dziewczyny się spotykały z psiakami .
Ozzy od samego początku miał kontakt z psiakami różnej wagi i w różnym wieku , sam potem też odchował ;) inne maluchy i psiaki do teraz się spotykają .
No i faktycznie , szkoda wywalać kasy jak nie wiesz jak mała sie zaaklimatyzuje . [/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=Red][B]A nie masz możliwości na spotkania prywatne z psiakami różnych gabarytów i w różnym wieku ??
Kiedyś często dziewczyny się spotykały z psiakami .
Ozzy od samego początku miał kontakt z psiakami różnej wagi i w różnym wieku , sam potem też odchował ;) inne maluchy i psiaki do teraz się spotykają .
No i faktycznie , szkoda wywalać kasy jak nie wiesz jak mała sie zaaklimatyzuje . [/B][/COLOR][/FONT][/quote]

mam, mam
tyle, ze Mumin ze szczeniakami bawi się "normalnie"
natomiast nie znam nikogo z duzym, spokojnym psem, ktory nie podskakiwalby i skakal po niej :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']mam, mam
tyle, ze Mumin ze szczeniakami bawi się "normalnie"
natomiast nie znam nikogo z duzym, spokojnym psem, ktory nie podskakiwalby i skakal po niej :roll:[/quote]
Ja mam dużego psa, w którym nie ma cienia agresji do takich słodkich kajtków jak twoja muminka... ale jest młody i energiczny, na pewno by chciał zachęcić ją do zabawy podskokami, dodajac do tego gulgoty radosci itd.
Mysle jednak ze dobrze by bylo zaprosic duzego psa do was do domu. Na swoim terenie mumin poczuje sie pewniej, a wielki pies nie bedzie mial pola do popisu (w skokach itd) na mniejszej powierzchni. Zakładam że po chwili sie znudzi i zalegnie na podłodze. A mala przyzwyczai sie do jego obecnosci.
Pozniej mozna by przeniesc sie na zewnatrz, duzy pies na smyczy, a mala luzem.

Wracajac do glownego tematu mojej wizyty w galerii, chcialam kolejny raz powiedziec ze mala jest powalająco śliczna, i tak bardzo 'do twarzy' jej w rozowej obroży :loveu:. Z jakiej hodowli ją wzieliscie ? (nie znam sie na CC, ale ona wyglada rasowo).

ps, i jeszcze tak na pocieszenie, zauwazylam ze duzo molosow ma swoje 'okresowe fobie', ktore mijaja z wiekiem, gdy pies nabiera pewnosci siebie. Nie namawiam do zignorowania problemu :) , ale wierze ze dacie sobie rade.

Link to comment
Share on other sites

Moon dzięki za rady ale w mieszkaniu u nas to obawiam się, że ona by tylko Azę tolerowała, z którą funkcjonuje normalnie tez na zewnatrz :eviltong:
byla u nas kumpela z psem i niestety opcja zębów pojawiła się :shake: ze storny Mumci oczywiście :oops:

Ola a weekendy? ostatnio mam więcej pracy niż przewidywałam i niestety musiałybyśmy się spotkać gdzieś tutaj, żeby Mumcia znała teren bo się zestresuje jeszcze mocniej :oops: odpowiadałoby Ci to?

Mumcia jest "rasowa" ale co z niej będzie jak wyrośnie nie wiadomo :evil_lol: Moon jak się spotkamy na spacerku to Ci powiem skąd ją mam - daleko do nas nie masz :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light'] (nie znam sie na CC, ale ona wyglada rasowo).
[/quote]
:cool2::jumpie:


[quote name='moon_light']
ps, i jeszcze tak na pocieszenie, zauwazylam ze duzo molosow ma swoje 'okresowe fobie', ktore mijaja z wiekiem, gdy pies nabiera pewnosci siebie. Nie namawiam do zignorowania problemu :) , ale wierze ze dacie sobie rade.[/quote]

bardzo dużo osób tak mi mówi, więc nie panikuję ale będę obserwowła, żeby się nie okazało, że Mumcia ma 6 mcy a ja psa agresora :shake:


a tak w ogóle to Mumcia ma 3 mce :BIG:

Link to comment
Share on other sites

GB-wracam do tematu obroży-bo nie tylko chodziło mi o to, aby ją ściśle zakładać,ale chciałam Ci równiez zwrócić uwagę na zapięcie-bo ja w swojej naiwności i namówiona przez sprzedawcę dla maluszka zaopatrzyłam się w taką obrożę z plasikowym zapięciem- /jak w plecakach/- i właśnie niestety taka decyzja przyczyniła się do póżniejszej tragedii:-(...
Aaa i jeszcze jedno-nie umiem niestety przenieść na forum fotek, ale jeśli wejdziesz na moją galerie na ,,naszej klasie,, to mozesz zobaczyć fotki w jakiej komitywie ostatnio jest mój Szonio z młodziutkim jamniczkiem naszych przyjaciół:lol::cool3:...
Piszę o tym w nawiązaniu do poprzednich wypowiedzi,ze warto muminkę poznać z dużym psem włąśnie u Ciebie w domu,bo podobnie mój Szonio- w domu u przyjaciół wobec jamniczka zachowywał się perfekcyjnie i delikatnie, ale w trakcie ponownego spotkania u nas w domu poczuł się panem i władcą i małemu nie pozwolił przekroczyć progu pokoju:evil_lol:....
Pozdrawiamy-ela,Szon i 'Amanda

Link to comment
Share on other sites

Ela mała chodzi w rogzie a one mają dodatkową blokadę uniemożliwiającą odpiecie się obroży, póki co ten system sprawuje się bez szwanku

Mumin dziś śmigal całkiem ładnie na spacerku ;)

Ola może być i niedziela.

Ela linka do Twojego profilu musialabyś mi podrzućić na PW bo nie pamiętam jak masz na nazwisko :oops:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']ok. 10 wstępnie mi pasuje. ;) Ale jeszcze dam znać.[/quote]

Ola, przepraszam ale mnie nie :oops: najprawdopodobniej w sobotę wyjeżdżam sama lub z TZ z Wawy i nie będzie nas tydzień.

Także jakby co, to dopiero następna niedziela. Przepraszam za zamieszanie. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...