Jump to content
Dogomania

ASZTAR-FLOYD Marsel


Asiaczek

Recommended Posts

Zupełnie zapomniałam, że obiecałam zdjęcia b. ładnego psiaka z polskiej hodowli xolo: ASZTAR-FLOYD Marsel. (Ania - dzięki za przypomnienie!).

[img]http://img310.imageshack.us/img310/7545/pict0006ab3kw.jpg[/img]


[img]http://img310.imageshack.us/img310/383/pict0008a7nw.jpg[/img]

Chłopak pięknie się prezentował na ringu, spokojny, opanowany, nie dziwota, że dostał BOB-a!!! I żeby jeszcze trochę pokadzić, to powiem, że w porównaniu do Opola, prezentował się zdecydowanie lepiej. Widać tutaj pracę właściciela...
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Karenina - bo o skórę i - ogólnie - o ciałko xolo trzeba dbać! Podobnie, jak o ciałko "grzywki". Ale xolo są bardziej wymagające. Natłuszczanie to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny.

Na pewno ich skóra jest specyficzna w dotyku, ale wielokrotnie miałam możliwość głaskania xolo i nie odniosłam takiego niemiłego wrażenia. Fakt, po grzywkach wiedziałam, co mnie czeka. :wink:

Widocznie trafiłaś na niezbyt zadbany egzemplarz...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']A ja ma strasznie mieszane odczucia co do xolo ogólnie jako rasy. Podobaja mi sie z odległosci, ale miałam kilka razy okazje takiego pogłaskac, i jakies to to niemiłe w dotyku. Jedno było szrostkie, a reszta cała w grudkach z "czymś" w srodku.. Błee[/quote]

szorstkie... podejrzewam ze, zeby byly idealnie gladkie nalezy je golic jednorazówka :lol: - ale tak tylko mowie z doswiadczenia z grzywaczami - moze sie myle... moze xolo nie rosną szczątkowe włoski na ciele...
a co do wyprysków to sa one czestym zjawiskiem... ale co sie dziwic... jakby nas dotykali po twarzy kilka jak nie kilkanascie razy dziennie brudnymi lapami to tez mielibysmy grudki z 'czyms' w srodku ;)
ogolnie pielegnacja takiej skorki to nie lada wyzwanie! ja mama dwa grzywacze, jeden ma super skóre po prostu sam z siebie, a drugiemu trzeba bardzooo pomagac w utrzymaniu idealnej cery :lol:

bardzo czesto na skorze tworza sie wagry i to one sa powodem wypryskow... ponadto psiaki bez siersci nie maja warstwy ochronnej i caly kurz osiada sie bezposrednio na ciele... najlepiej takiego xolaka codziennie kapac lub kilka razy dziennie przecierac chusteczkami dla niemowlat... moze wtedy mialby idealna skorke... ehhhh syzyfowa praca :lol:

jak dla mnie nagość u psów jest przyjemna 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...