Jump to content
Dogomania

jestem bezsilna - co mogę jeszcze zrobić (pies na lancuchu)


masurien

Recommended Posts

Witam

Tydzień temu natknęłam się na bardzo bardzo fajną kundlicę przytwierdzoną łańcuchem do budy. Jest to w obrębie miasta, teren ogródków działkowych. Towarzyszami tej suni są jej kupki - od tygodnia wciąż te same i brudne garnki. Sierść pod obrożą jest juz całkowicie przetarta, a skóra w tym miejscu przypomina gumową podeszwę buta. W uszach kopalnia.
Poprosiłam o interwencje TOZ - do tej pory bez skutku.
Spotkałam "właściciela" tego psa, z którym rozmowa ograniczyła się jedynie do grózb pod moim adresem. Pan stwierdził, że już 30. lat "hoduje" psy i te warunki są świetne. A gdy spytałam czy sam napiłby się wody z garnka, który mi pokazał ("naczynie" na wodę z wszelakimi juz rozwiniętymi roslinami wodnymi) stwierdził, iż oczywiście. Pózniej miał zamiar oblać mnie ta wodą i walnąć garnkiem... więc odpuszczę sobie juz wszelkie debaty z tym Panem.
Co mogę zrobić żeby zabrać z tego miejsca tego psa? Suka jest młoda, bardzo przyjazna - przynajmniej dla mnie i wariuje na tym łańcuchu. cZy mogę sama udać się np. do wójta z prosbą o zgodę na zabranie tej suki?

Czekam na wiadomość.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

kochana najskuteczniej nastraszyć pana, opowiedzieć, iż obowiązuje w Polsce ustawa o ochronie zwierząt
są w niej przepisy karne
to co robi może być wykroczeniem lub przestępstwem..............więc niech odda Ci zwierzaka (czytaj. między wierszami, a formalnie sugeruję: oddaj psa lub czekaj na sprawiedliwość - namawiasz do czynnego żalu)


możesz szukać pomocy na policji jeśli chodzi o znęcanie się nad psiakiem
jest jeszcze straż dla zwierząt
przy znęcaniu się aktywne mogą być również władze miasta

jak się ma rzeczywistość do przepisów?

najlepiej może do TOZ-u

serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilith27']kochana najskuteczniej nastraszyć pana, opowiedzieć, iż obowiązuje w Polsce ustawa o ochronie zwierząt
są w niej przepisy karne
to co robi może być wykroczeniem lub przestępstwem..............więc niech odda Ci zwierzaka (czytaj. między wierszami, a formalnie sugeruję: oddaj psa lub czekaj na sprawiedliwość - namawiasz do czynnego żalu)


możesz szukać pomocy na policji jeśli chodzi o znęcanie się nad psiakiem
jest jeszcze straż dla zwierząt
przy znęcaniu się aktywne mogą być również władze miasta

jak się ma rzeczywistość do przepisów?

najlepiej może do TOZ-u

serdecznie pozdrawiam[/quote]



Dzięki za odpowiedz.

"Rozmowy" z "Właścicielem" są bezcelowe. Zgłoszenia poszły.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

ja mam podobny problem: zastanawia mnie czy polskie prawo określa długość łańcucha, na którym pies może być trzymany i czy ewentualnie mogę zgłosić policji trzymanie psa na skandalicznie krótkim łańcuchu. Codziennie jeżdżąc do Warszawy kolejką WKD widzę psa średniej wielkości przytroczonego do budy na łańcuchu minimalnie przekraczającym długość zwierzaka. Pies pilnuje zagrody z kurami i ewidentnie pełni funkcję "odstraszacza" i "stróża". Na początku widziałam tam również szczeniaka (również od razu przyczepionego do budy), ale on bardzo szybko znikł i zastąpił go ów średniej wielkości rudy kundelek. Pies nie ma zapewnionych najmniejszych możliwości ruchu, nie wiem jak wygląda to po zmierzchu, ale a jakiejkolwiek porze dnia bym nie przejeżdżała kolejką, kundelek śpi lub rzuca się na tym króciutkim łańcuchu. Chciałabym coś z tym zrobić, bo nie da się przejść obojętnie! Napisałam do TOZ i czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...