Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć bullterriera...


Nike

Recommended Posts

Jestem zrozpaczona :( Nasz pies, obraz psiej łagodności i życzliwości dla ludzi (wychowywany z 4 kotkami), zabija jeże! Dziś widziałam przez okno, trwało to dosłownie sekundę i do tej pory nie mogę się otrząsnąć :(

Czy jest jakiś sposób, by naszego Monstera oduczyć takich polowań?

Link to comment
Share on other sites

Tak, czytałam, ale gdy mały był już w domu ;) Najbardziej zapadło mi w pamięć, że Anglicy określają białego bullka "białym rycerzem" :)

Nie wiem, czy zapach jeża jest dla psa tak nieznośny, że gdy tylko go zobaczy, od razu chce go zabić i robi to!
Wczoraj pies spał już w swoim legowisku i nagle wyskoczył do ogrodu z wielkim szczekaniem, trafiając prosto w cel... A ja nic nie mogłam zrobić, bo trwało to sekundy. Wychowałam kiedyś jeża i było mi bardzo, bardzo smutno że ten zginął przez psa w naszym ogrodzie.

Czy inne bullterriery też tak reagują?

Link to comment
Share on other sites

ze zjadaniem myszy jest o tyle niedobrze, że robaki przenoszą. ja z tego powodu (moja najmłodsza zjada czasem...) odrobaczam wszystkie zwierzaki co 3 miesiące bo inaczej robaki murowane :shake:
co zaś się tyczy jeży to możesz uczyć odwołania, możesz też uczyć przynoszenia albo siadania przy jeżu - tzn możesz spróbować ;) to nie jest wcale łatwe walczyć z silnym instynktem... moja suka uwielbia właśnie padline i kupy :angryy: i dokładnie została nauczona przynoszenia i za to dostaje równie dobrą nagrodę - surowe mięso albo żwacze. To jednak wymaga dużego nakładu pracy, ale w naszym przypadku się udało. w celach nauki polecam forum klikerowe i strony z nimi związane oraz stronę Barbary Waldoch.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Myślę, ze to nie jest jakiś katastroficzny problem, ze zabija jeże. Zawsze możesz powiedzieć mu "zostaw" czy "nie wolno" czy jakąś inną komendę, która mu zakomunikuje, ze nie wolno ruszać ich.
Mój nie zabija niczego, myszy gania -wygląda to na polowanie, ale jak dopadnie to gapi sie i wącha (dopada tylko te na wpół żywe, które kot przynosi). Jeża raz widział i bym zaskoczony nim bardzo.
Poluje i zjada za to pająki niektóre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...