Jump to content
Dogomania

Przykry incydent w Katowicach....


IraKa

Recommended Posts

Wracam do Katowic, szkoda że nikt nie chce poruszyć tego przykrego incydentu. Mijają kolejne wystawy, wszyscy zachwycamy się kolejnymi sukcesami psów zapominając że tak naprawdę nie wiele znaczą. A spotykać na wystawach będziemy się nadal. Ciekawe w jakiej atmosferze?

[quote name='Sonya-Nero']
-klasa championów SARA Szemrowicki Dworek: ocena poza konkursem

No my też mamy taki mały sukcesik Barbie na tej wystawie skończyła Interchampiona :multi:[/QUOTE]

Szkoda , że w taki [B][COLOR="DarkRed"]żenujący[/COLOR][/B] sposób....

Mam nadzieję, że na przyszłość jak ktoś będzie chciał robić w chamski sposób zadymę to chociaż dokształci się z przepisów, i postąpi zgodnie z przepisami. Nie ma przeszkód aby złożyć protest jeśli się z czymś nie zgadzamy ale trzeba to zrobić kulturalnie i za protest zapłacić a nie wyzywać innych publicznie od oszustów. Zwłaszcza że nie było do tego podstaw.

Naprawdę szkoda Ela :-( :shake:

Link to comment
Share on other sites

Co Ty sie tak Iraka podniecasz,ja wiem ,że lubisz prowokować dyskusję,ale Twoja zapalczywość przekracza granice dobrego smaku.
Znam sprawę z niejednego źródła i muszę powiedzięć ,że znajomość przepisów u Ciebie właśnie szwankuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Wracam do Katowic, szkoda że nikt nie chce poruszyć tego przykrego incydentu. Mijają kolejne wystawy, wszyscy zachwycamy się kolejnymi sukcesami psów zapominając że tak naprawdę nie wiele znaczą. A spotykać na wystawach będziemy się nadal. Ciekawe w jakiej atmosferze?



Szkoda , że w taki [B][COLOR=darkred]żenujący[/COLOR][/B] sposób....

Mam nadzieję, że na przyszłość jak ktoś będzie chciał robić w chamski sposób zadymę to chociaż dokształci się z przepisów, i postąpi zgodnie z przepisami. Nie ma przeszkód aby złożyć protest jeśli się z czymś nie zgadzamy ale trzeba to zrobić kulturalnie i za protest zapłacić a nie wyzywać innych publicznie od oszustów. Zwłaszcza że nie było do tego podstaw.

Naprawdę szkoda Ela :-( :shake:[/quote]


ta sytuacja faktycznie byla "mało smaczna":roll: akurat bylam swiadkiem tego zajscia:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alfa1']Co Ty sie tak Iraka podniecasz,ja wiem ,że lubisz prowokować dyskusję,ale Twoja zapalczywość przekracza granice dobrego smaku.
Znam sprawę z niejednego źródła i muszę powiedzięć ,że znajomość przepisów u Ciebie właśnie szwankuje.[/quote]


Publiczne obrażanie drugiej osoby tym bardziej bezpodstawnie w normalnym swietle jest wyjasniane na sprawie sądowej, tam przepisy i kodeks wszyscy dobrze znaja.

Link to comment
Share on other sites

No dziewczyny, jak zaczynacie temat to może Ci co czytają tylko opinie i uwagi typu : chamskie, żenujące, prowokowanie, kto zna przepisy a kto nie..... chętnie dowiedzą się o co chodzi, czy tak sobie tylko piszecie do siebie? A o jakie przepisy chodzi?
I nie za bardzo mogę sobie wyobrazić, jak to Barbie skończyła Interchampionat w "żenujący sposób" . Bo tak zrozumiałam, ale może źle?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Iraka[/FONT]
[FONT=Arial]Nikt nikogo nie wyzywał od oszustów, ani nie krzyczał i nie było żadnej zadymy czy awantury.[/FONT]
[FONT=Arial]Ja powiedziałam tylko, i tu przyznaję, że podniesionym głosem, że wystawienie miniaturowej suki w toyach jest oszustwem, i że zostanie to zgłoszone w sekretariacie wystawy - a tu jest pewna różnica, ale widzę, że wg ciebie nie jest .[/FONT]
[FONT=Arial]Dla mnie jest to również żenująca sprawa, że niektórzy uważają, że przepisy ich nie dotyczą lub mogą je wg swojego widzimisia dowolnie interpretować, na swoją korzyść oczywiście.
Sekretariat wystawy w Katowicach został powiadomiony o tym fakcie, a pani z sekretariatu sama zdecydowała za stosowne przyjść na ring, by wyjaśnić tę sprawę. Rozmowa na ringu toczyła się tylko pomiędzy panią z sekretariatu a panią K. Pani. K przyznała, że nie, posiada w rodowodzie wpisu „toy” tylko „miniatura”.[/FONT]
[FONT=Arial]W związku z tym pani z sekretariatu poinformowała sędziego i obsługę ringową, że Sara Szemrowicki Dworek, nie może być oceniona w wielkości „toy”, a ponieważ miniatury były już po ocenie, może być oceniona tylko poza oceną.[/FONT]

[FONT=Arial]Śmieszne dla mnie jest, ze zarzucasz mi naruszenie prawa, bo nie złożyłam pisemnego protestu, a nie widzisz naruszenia prawa w wystawianiu psa w wielkości w której nie miał prawa być pokazywany.[/FONT]
[FONT=Arial]A może mnie uświadomisz, na podstawie jakich to przepisów w Polsce można wystawiać sukę miniaturową jako sukę toy? Bo widzę że coś chyba nie do uczona jestem...[/FONT]
[FONT=Arial]Oczywiście cała sprawa pozostawiła niesmak... zwłaszcza, ze p. K uważałam za swoją bardzo dobrą przyjaciółkę... [/FONT]
[FONT=Arial]ja się cały czas zastanawiam, jaki to miało sens...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Iraka
Nikt nikogo nie wyzywał od oszustów, ani nie krzyczał i nie było żadnej zadymy czy awantury.
Ja powiedziałam tylko, i tu przyznaję, że podniesionym głosem, że wystawienie miniaturowej suki w toyach jest oszustwem, i że zostanie to zgłoszone w sekretariacie wystawy - a tu jest pewna różnica, ale widzę, że wg ciebie nie jest .[/QUOTE]
Uważasz, ze jak suka jest toyem to wystawianie jej w toyach tylko dlatego że ma zapis w rodowodzie "miniatura" (na podstawie metryki a nie przeglądu) to oszustwo:-o

Ciekawe czy jak bym chciała zgłosić swoją sukę do pudli dużych to kogo bym oszukała jak bym wyleciała z dyskwalifikacją. Chyba siebie. Ale na podstawie obecnych przepisów nikt mi tego zabronić nie może.
Dziwi mnie co piszesz: mówisz komuś że popełnia oszustwo a myślisz że oszustem nie jest? Nie bardzo rozumiem gdzie różnica.

[quote name='Sonya-Nero']Dla mnie jest to również żenująca sprawa, że niektórzy uważają, że przepisy ich nie dotyczą lub mogą je wg swojego widzimisia dowolnie interpretować, na swoją korzyść oczywiście.[/QUOTE]
A możesz zacytować te przepisy, bo chyba mam okazję przed przenoszeniem swojej suki z wielkości do wielkości dokształcić się.

[quote name='Sonya-Nero']Sekretariat wystawy w Katowicach został powiadomiony o tym fakcie, a pani z sekretariatu sama zdecydowała za stosowne przyjść na ring, by wyjaśnić tę sprawę. [/QUOTE]
Złożyłaś protest na piśmie zgodnie z pkt VIII 11 regulaminu wystaw?

[quote name='Sonya-Nero']Rozmowa na ringu toczyła się tylko pomiędzy panią z sekretariatu a panią K. Pani. K przyznała, że nie, posiada w rodowodzie wpisu „toy” tylko „miniatura”. W związku z tym pani z sekretariatu poinformowała sędziego i obsługę ringową, że Sara Szemrowicki Dworek, nie może być oceniona w wielkości „toy”, a ponieważ miniatury były już po ocenie, może być oceniona tylko poza oceną.[/QUOTE]
Tu zdaje się już zostało wyjaśnione i Katowice przyznały się do błędu. Jaki będzie efekt sama jestem ciekawa.

[quote name='Sonya-Nero']Śmieszne dla mnie jest, ze zarzucasz mi naruszenie prawa, bo nie złożyłam pisemnego protestu, a nie widzisz naruszenia prawa w wystawianiu psa w wielkości w której nie miał prawa być pokazywany.[/QUOTE]
Jak to wymagasz stosowania prawa od innych nie wymagając go od siebie? To to dziala w jedną stronę?

[quote name='Sonya-Nero']A może mnie uświadomisz, na podstawie jakich to przepisów w Polsce można wystawiać sukę miniaturową jako sukę toy? Bo widzę że coś chyba nie do uczona jestem...[/QUOTE]
To napisz mi przepis na podstawie którego nie mnożna. Będzie szybciej bo pewnie go masz skoro uważasz że to oszustwo.

[quote name='Sonya-Nero']Oczywiście cała sprawa pozostawiła niesmak... zwłaszcza, ze p. K uważałam za swoją bardzo dobrą przyjaciółkę...
ja się cały czas zastanawiam, jaki to miało sens...[/QUOTE]

Na to musisz odpowiedzieć sobie sama, nie czuję się upoważniona.
Mnie ciekawi jednak po co była ta zadyma. Przecież Barbisia (zobywczyni wielu CACIBów) nie musiała chyba obawiać konkurencji miniaturowej suki?
Jak była miniaturowa wyleciałaby z dyskwalifikacją i po krzyku. Właścicielka dostałaby nauczkę.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Iraka - oczywiście postaram ci się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania, ale to troszeczkę potrwa :cool1:[/FONT]

[FONT=Arial]Dla umilenia ci czasu oczekiwania możesz zastanowić się nad takim małym, jednopytaniowym teścikiem:[/FONT]

[FONT=Arial][B]Do klasy championów zgłaszamy psa na podstawie:[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]A) wpisów do karty ocen: „100% champion”, „w typie championa”, „prawie jak champion”, i „champion od czubka nosa do końca ogona”, „tak powinien wyglądać champion”, itp.[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]B) opinii znajomych i publiczności „wygląda jak champion”, „najprawdziwszy champion”, itp.[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]C) przynajmniej 3 wniosków „CWC/CAC”[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]D) dyplomu championa[/B][/FONT]

[FONT=Arial]Która odpowiedź jest prawidłowa i dlaczego? :cool:[/FONT]
[FONT=Arial]Publiczność;) też może spróbowac swoich sił ;)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Chętnie poczekam, zwłaszcza że wolę konkrety niż "odwracanie kota ogonem"
A umilać czas niestety pracą muszę.
Dyskusja z Tobą stanowi jedynie miły przerywnik;)

A nawiasem rzecz biorąc ciekawe że w innych krajach zgłoszenie psa zgodnie z jego wielkością nie jest uważane za oszustwo .

Jak zwykle musimy być bardziej...

Link to comment
Share on other sites

[I]A nawiasem rzecz biorąc ciekawe że w innych krajach zgłoszenie psa zgodnie z jego wielkością nie jest uważane za oszustwo .[/I]

U nas też od jakiegoś czasu można przekwalifikować psa,przecież oto nam chodziło,odnotowuje się to w rodowodzie.

eżeli jeszcze nie nastąpiło przekwalifikowanie ,to na jakiej podstawie można się przemieszczać z rasy do rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']

A możesz zacytować te przepisy, bo chyba mam okazję przed przenoszeniem swojej suki z wielkości do wielkości dokształcić się.


To napisz mi przepis na podstawie którego nie mnożna. Będzie szybciej bo pewnie go masz skoro uważasz że to oszustwo.
[/quote]

Przepisy odnośnie przenoszenia znajdziesz na stronie ZK w Regulaminach. Dokładnie w Regulaminie Hodowli Psów Rasowych załącznik 10A i 10B. Sara w dniu wystawy w Katowicach nie miała w rodowodzie wpisu o przekwalifikowaniu, więc nie mogła iść w toyach.
IraKa, nie odwracaj do góry kota ogonem. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby Sara była przepisana z miniatur i chodziła w toyach, ale niech to będzie zrobione zgodnie z przepisami.
Szkoda tylko, że tak dobra koleżanka zachowała się tak nie fair.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']O, to może mi "przypomnisz" w jaki sposób i jakimi słowami obraziłam panią K?[/quote]


No wlasnie nazwala pani sprawe- oszustwem. Skoro "...[FONT=Arial]że podniesionym głosem, że wystawienie miniaturowej suki w toyach jest oszustwem.." [/FONT][FONT=Verdana]Patrzac ze słownika języka polskiego osoba wykonująca oszustwo jest oszustem. A nikt nie robil tego umyslnie. [/FONT]

[FONT=Arial]Dobrze ze ZKWP w Katowicach zauwazyl swoje złe rozegranie i przyznał sie do błędu.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BiBi']Przepisy odnośnie przenoszenia znajdziesz na stronie ZK w Regulaminach. Dokładnie w Regulaminie Hodowli Psów Rasowych załącznik 10A i 10B. .[/QUOTE]

Masz rację, w zacytowanych przepisach jest dużo na temat przepisywania między wielkościami. Ale jak to ma się do zgłaszania psa na wystawę? Czy jest jakieś zastrzeżenie w regulaminie wystaw że pies ma iść zgodnie z zapisem w rodowodzie. Nie ma!

[quote name='BiBi']Sara w dniu wystawy w Katowicach nie miała w rodowodzie wpisu o przekwalifikowaniu, więc nie mogła iść w toyach.[/QUOTE]

A gdzie jest zapis że jedynie wpis w rodowodzie uprawnia do zgłoszenia psa w danej wielkości. Też nie ma!
Zmiany można dokonać nawet przed samą oceną na ringu , jeśli tylko znajdzie się sędzia z uprawnieniami który dokona pomiaru i oceny psa (zał. 10B).
Jak są inne wymogi lub ograniczenia w tym temacie chętnie je zobaczę.
Ze wzlędu na własne psy sama jestem tematem zainteresowana zwyczajnie.

Sytuacja hipotetyczna: zgłosiłam moją sukę do klasy młodzież do Opola do miniatur. Od czasu zgłoszenia do wystawy upłynęły 2 miesiące. Suka urosła na tyle że kwalifikuje się do średniaków. Nie mogę jej zrobić przekwalifikowania sędziowskiego bo zgodnie z zacytowanym regulaminem mogę to zrobić dopiero po ukończeniu przez psa 15 miesięcy. Czy jak moją sukę wystawię w średniakach to będzie to oszustwo????

Link to comment
Share on other sites

Nie można sobie zmienić klasy, czy też wielkości na wystawie. Po to są terminy zgłoszeń, po których nie można dokonywać jakichkolwiek zmian, chyba, że nastąpił błąd z winy organizatora, a w przypadku Sary nie miało tego miejsca.
Przepisywanie nie dotyczy tylko pudli, w innych rasach też są określone przepisy i są dla właścicieli psów zrozumiałe i respektowane.
Co do Twojej suczki, to musisz czekać do 15 miesiąca. Tak samo miałam ja z Bercikiem. Do momentu przepisania go do średniaków chodził w miniaturach, chociaż miał już 38 cm. I chociaż dzień przed wystawą w Poznaniu miałam już w rodowodzie wpisane przekwalifikowanie, to nie poszłam na wystawie i nie przenosiłam go do średniaków, bo w dniu, w którym minął termin zgłaszania, takiego wpisu nie miałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BiBi']Nie można sobie zmienić klasy, czy też wielkości na wystawie. .[/QUOTE]
Klasa ? OK Ale wielkość? I nie sobie wedle własnego widzimisię. Piszesz tak jakby psy były wystawiane co wystawa to w innej wielkości.
Piszesz że nie można ale na podstawie jakiego przepisu???

[quote name='BiBi']Co do Twojej suczki, to musisz czekać do 15 miesiąca..[/QUOTE]
A możesz mi powiedzieć na co ma czekać? Teraz pójdzie w mniaturach mimo, że jest średniakiem i to jest OK:crazyeye: Później ją przepiszę do średniaków (albo i nie). CH Ml może zdobędzie w miniaturach a powinna w średniakach. Ciekawe czy nie znajdą się chętni żeby zarzucić mi oszustwo?
[quote name='BiBi']Tak samo miałam ja z Bercikiem. Do momentu przepisania go do średniaków chodził w miniaturach, chociaż miał już 38 cm. I chociaż dzień przed wystawą w Poznaniu miałam już w rodowodzie wpisane przekwalifikowanie, to nie poszłam na wystawie i nie przenosiłam go do średniaków, bo w dniu, w którym minął termin zgłaszania, takiego wpisu nie miałam.[/QUOTE]
Postąpiłaś jak uważałaś za słuszne. Jeśli ja postąpię inaczej bo na ten moment jest luka w przepisach to mam być zmieszana z błotem? Jak nie ma doprecyzowanych przepisów to mam je interpretować na swoją niekorzyść?
Jak są jasne przepisy to się do nich stosuję ale jak nie ma tak na prawadę żadnych (nikt go do tej pory nie podał) to robię jak uważam.
Nie wiem jak tu obecni ale zgłaszając psa na wystawę do głowy mi nigdy nie przyszło aby kogoś oszukać za pomocą:
- zmiany daty urodzenia
- zmiany klasy
- bezpodstawne zmiany wielkości itp, itd

Więc uważam że gdybym przeniosła sukę z miniatur do średniaków ponieważ za parę miesiący i tak dostanie odpowiedni papier jest posunięciem pełnoprawnym zwłaszcza że nic mi tego nie zabrania.
Jak uważacie?

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś można było przepisywać psy z miniatur do to toy po ukończeniu 9 miesiąca,uważam to za odpowiednią porę,generalnie w tym czasie psy osiągaja wielkość psa dorosłego,ale są przypadki,że pies rośnie do drugiego roku życia.
Odbywało się to w macierzystm oddziale lub na wystawie,przekwalifikowania dokonywał sedzia miedzynarodowy.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]W pierwszym punkcie rozdziału „Postanowienia ogólne” Regulaminu Wystaw Psów Rasowych znajduje się zapis, że Regulamin Wystaw Psów Rasowych opracowano w oparciu o postanowienia Statu związku uwzględniając przepisy m. in. Regulaminu Hodowli Psów Rasowych.
W załączniku nr 10a do Regulaminu Hodowli Psów Ra[/SIZE][SIZE=2]sowych pt. „[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Zasady przesunięć między odmianami ras oraz zasady kojarzenia między odmianami ras” określono zasady dokonywania przesunięcia pomiędzy odmianami ras. Uszczegółowieniem tego załącznika jest pismo dot. sposobu przeprowadzania przesunięć pomiędzy odmianami z dnia 18.06.2007 r. L.dz. 1344/2007 w którym ustalono procedurę dokonywania przeglądu przekwalifikującego do danej odmiany wzrostowej.
Idąc dalej
W rozdziale „Zasady organizacji wystaw” w p. 4 wymieniono dane jakie powinna zawierać karta zgłoszenia na wystawę. W śród tak oczywistych danych jak nazwa psa, rasa, płeć, ..jest również „wielkość” .[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Do zgłoszenia powinna być dołączona kserokopia rodowodu – zapewne celem weryfikacji podanych danych, a więc również wielkości.
Zgłoszenie powinno również zawierać oświadczenie wystawcy odnośnie przestrzegania Regulaminu Wystaw Psów Rasowych, a więc uwzględniając p.1 rozdziału „Postanowienia Ogólne” również i przepisów które te na które Regulamin się powołuje.
Czyli reasumując
Rodowód jest dokumentem zawierającym podstawowe dane charakteryzujące psa, a więc i jego wielkość/wzrost i w oparciu o dane z rodowodu jest dokonywane sprawdzenie prawidłowości zgłoszenia psa na wystawy.
Weryfikacja prawidłowości zgłoszonych danych dotyczy również wielkości/odmiany wzrostowej.
Zmiana odmiany wzrostowej jest wpisywana do rodowodu na podstawie druku przeglądu (wniosku o zmianę przynależności do odmiany wzrostowej).
Dopóki nie ma dokonanego przeglądu kwalifikacyjnego / wpisu do rodowodu nie ma podstaw do zgłaszania psa w innej wielkości niż wpisana w rodowodzie.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Tak więc w samym Regulaminie Wystaw Psów Rasowych nie musi być zapis o brzmieniu „nie wolno zgłaszać psa do innej odmiany wzrostowej niż wpisana w rodowodzie”, to wynika z interpretacji powyższych przepisów.[/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=2]O takiej formie oceny Sary Szemrowicki Dworek zdecydował sam sędzia, który w tedy oceniał pudle, na podstawie informacji udzielonych przez organizatora wystawy.
Czyli, że na ringu jest suka, która wg katalogu jest zgłoszona do innej odmiany wzrostowej i właścicielka nie posiada żadnego dokumentu uprawniającego do prezentacji suki w tej odmianie wzrostowej.
Pani K. mimo prośby organizatora nie okazała również oryginału rodowodu, chociaż jest do tego zobligowana na podstawie p.6 III rozdziału „Zasady sędziowania psów na wystawach”.

Niestety nasze przepisy stanowią, ze przekwalifikowania do innej odmiany wzrostowej można dokonać dopiero po skończeniu 15 miesięcy.
A może Zarząd Klubu Pudla podejmie inicjatywę zmiany tych przepisów.
Ja jestem jak najbardziej, za tym, żeby to hodowca decydował o wstępnej kwalifikacji wzrostowej szczeniaka, a ostateczna kwalifikacja następowałaby po skończeniu 15-24 miesięcy.
Bardzo podoba mi się również czeskie rozwiązanie, ze do rodowodu pudli toy, miniaturowych i średnich nie jest wpisywana odmiana wzrostowa. Do momentu przeprowadzenia przeglądu hodowlanego, to właściciel decyduje w jakiej odmianie wzrostowej jest pokazywany pies.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Pomijając emocje i wycieczki osobiste to wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja z merytorycznego punktu widzenia! Sama zauważyłam, że są psy, które już jako dorosłe występują albo w toyach albo w miniaturach i zastanawiałam się na jakiej zasadzie to się odbywa:roll: Jako laikowi, w kwestii wystaw, wydaje mi się logicznym, że pies powinien iść w danej wielkości na podstawie tego ile ma centymetrów w kłębie. No ale cóż przepisy w naszym kraju z logiką mają często niewiele wspólnego.
Czy dobrze rozumiem, według przepisów jak mój pies ma w rodowodzie toy, a jest miniaturą (bo tak mi mówi linijka) to nie powinnam go wystawiać do 15 miesiąca życia aż będę mogła psa przepisać do miniatrur? No bo nie bardzo wiem jaki ma sens wystawianie psa, który już na oko jest za duży, chyba by został zdyskwalifikowany za wzrost, czy tak?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Niestety, też uważam, że te przepisy utrudniają nam życie jako hodowcom, jednak uważam, że przepis jest przepisem i należy go przestrzegać.[/FONT]
[FONT=Arial]I tak jest lepiej, bo jest możliwość kwalifikacji wg odmiany wzrostowej, przedtem nie było takiej możliwości, można było tylko przepisać z miniatur do toyów.[/FONT]
[FONT=Arial]Dlatego, tu widzę pole do popisu dla Zarządu Klubu Pudla aby lobbował w kierunku zmiany tych przepisów.[/FONT]
[FONT=Arial]Powinna być możliwość przepisania zgodnie z prawem w momencie przekroczenia danej granicy wzrostowej, bez limitu wiekowego – ale zawsze na podstawie przeglądu z mierzeniem psa, a nie na podstawie czyjegoś "widzi mi się”.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']...Czy dobrze rozumiem, według przepisów jak mój pies ma w rodowodzie toy, a jest miniaturą (bo tak mi mówi linijka) to nie powinnam go wystawiać do 15 miesiąca życia aż będę mogła psa przepisać do miniatrur? No bo nie bardzo wiem jaki ma sens wystawianie psa, który już na oko jest za duży, chyba by został zdyskwalifikowany za wzrost, czy tak?[/QUOTE]

Jaki jest sens? Ano każdy będzie ci mógł powiedzień że robisz przekręt:evil_lol:
Żartuję oczywiście. Ale właśnie jak widzisz próbujemy rozstrzygnąć tą kwestię. Moim zdaniem to głupota trzymać psa do ukończenia 15 miesiąca bo wyjdziesz z nieobytym wystawowo dzikusem. Po to chyba między innymi są klasy wystawowe. Jak psa nie masz zgłoszonego na wystawę to wprowadzić go nie możesz w celu socjalizacji na przykład. I kółko się zamyka. Więc "jak nie kijem go to pałką" Dlatego uważam że skoro przepisy nie są skonkretyzowane to należy z tego korzystać i wystawiać psa wg linijki;)

Ela pozwolisz , że do twojej wypowiedzi ustosunkuję się wieczorem;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Powinna być możliwość przepisania zgodnie z prawem w momencie przekroczenia danej granicy wzrostowej, bez limitu wiekowego – ale zawsze na podstawie przeglądu z mierzeniem psa, a nie na podstawie czyjegoś "widzi mi się”.[/FONT][/QUOTE]

Chcesz powiedzieć, że jak zmierzę sobie psa to mam "widzi mi się" ?
Wybacz, ale chyba generalnie to poważnymi ludźmi jesteśmy.

Link to comment
Share on other sites

No i wreszcie - choć z trudem mi to przyszło przyznaję, bo nie mogłam zrozumieć o co Wam chodzi i czemu ma służyć ten dym. Zrozumiałam tyle:

Właścielka Sary Szemrowicki Dworek zgłosiła na wystawę suczkę
[B]rasy [/B]pudel miniaturowy [B]w klasie[/B] championów.
Suczka była zawsze wystawiana (pamiętam, mała biała sunia) jako pudel miniaturowy i championat ma zdobyty wystawiana w miniaturach i tak ma w rodowodzie.
Już na wystawie zmieniła zdanie i chciała ją wystawić w [B]rasie [/B]pudel toy [B]w klasie [/B]championów. I nie mogła tego zrobic. No bo nie mogła.

Jestem zwolenniczką przepisywania pudli w wielkosciach (na marginesie)
[U] Piszecie tu o przesunięciach w wielkościach kiedy młody pies rośnie (chyba w Czechach jest najsprawiedliwiej jednak) - to zupełnie inna sprawa -
[/U]
przecież Sara jest dojrzała suczką i nie zmiejszyła się od czasu zgłoszenia jej na wystawę. Właścicielka Sary może ją do toyów przepisać i jak najbardziej to popieram jeżeli jest w ich normie wzrostowej i typie - powinna to była zrobic po prostu wczesniej. A dlaczego jej po prostu nie zgłosiła na wystawę od razu w toyach ? No...... bo nie mogła.

I nie bardzo rozumiem o co chodzi. No dobra, a jakby w toyach Sara była sama w klasie i nikt by nie zaoponował to by było w porządku? W obu rasach i klasach widzę, że miała konkurentki -

Przypomniała mi się sytuacja ze światówki z Poznania. Suczki mini klasa championów (nas wlaśnie) sędziowała Ubrova z Czech - zasadnicza do bólu. Na ring z nami wmaszerował Włoch, który miał numer startowy niższy (z klasy otwartej) z suczką-cudo! Pani sedzia była nieugięta, wysłała asystentkę do sekretariatu (czekaliśmy wszyscy na ringu) i okazalo sie, że championat suki doszedł za późno i nie było zmiłuj, bo otwarta juz była oceniana. Nie pomogło to, że Włoch przejechał pół Europy, że kwity miał i co. Suka była zgłoszona do otwartej i na wystawie nie było siły zeby coś zmienić. Bo to nie są złe i niedzisiejsze przepisy polskie, ale po prostu przepisy. A zmiana klasy czy rasy to dla mnie w tym wypadku to samo nie widzę różnicy. Czegos sie trzeba trzymać. Ktos powie że ranga wystawy, ale przecież Katowice to międzynarodowa.

Nie podoba mi sie określenie:
"Dlatego uważam że skoro przepisy nie są skonkretyzowane to należy z tego korzystać i wystawiać psa wg linijki" - to juz lekka przeginka.
wydaje mi się, że powinno wystawiać się psa [U]zgodnie z regulaminem.
[/U]Nie jestem zwolenniczka zasady co nie zabronione - to dozwolone...

Poniewaz forum nasze jest publiczne wyraziłam tylko [U]swoje[/U] zdanie dotyczące [U]tylko tej sytuacji [/U]w Katowicach, nie opierając sie na atmosferze na wystawie, przygatuchach - tylko na faktach, które usłyszłam tutaj, bo na wystawie nie byłam. Dla mnie temat zakończony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...