Jump to content
Dogomania

Zakocona galeria Poświaty


Poświata

Recommended Posts

[quote name='Beata&Poświata']Wiesz Adda, ja mam wrażenie, że Truskawek ma strasznie dużo futerka. A np. persy ponoć trzeba czesać nawet codziennie, bo robią im się właśnie kołtuny. Chyba Ty też nie masz wyjścia jak zacząć częściej Truskawka czesać, a może jeszcze jakiś kosmatyk do tego???
Ja ze swej strony popytam znajomych kociarzy i dam znać.[/quote]
Beata, to nie wrażenie, on jest strasznie kudłaty.
Wiem, to moja wina, bo rzadko go czesałam :oops: i jak tylko doprowadzę go do przyzwoitego stanu to będę o tym pamiętała.
Tylko jak go do tego przyzwoitego stanu doprowadzić???
Powycinałam mu dzisiaj trochę tych kołtunów, ale nie chcę wszystkich, bo będzie od spodu łysy :D Może tak stopniowo?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adda już lece z pomocą Truskawkowi :D
jak śpi u Ciebie na kolankach w ramach pieszczot bierz kołtynka i powolutku od czubeczka go rozdzielaj9rozrywaj jakby delikatnie) i wyjmuj te wlosy (one latwo z kołtyna wychodzą) czasochłonne, ale nie pzobawisz go siersci następnie gęsty grzebyczek i (teznie od nasady tylko) od końcówek siersci po woli wyczesywać kołtuny mniejsze mniej przyjemne dla kota- nie wiem czy sensownie wytłumaczyłam i kup talk dla kotów albo zwykły (nieperfumowany)
i kompiel na sucho :wink: no i niestey czesac trzeba szczegolnie portki, okolice pach i grzywkę :wink:
mam nadzieję że jakoś pomogłam jak co to pytaj smiało :lol:
pozdro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']Beata, lepiej nie mów o wieku!
Zdrówko[/quote]

hi, hi - nie znasz Beaty - Ona tak się asekuruje :wink: - chwilę temu ofiarowała się odśnieżać mi dach - a teraz przypomina mi, że to pewnie raczej dla Jej Stadka zajęcie
:wink: :P :haha: :jumpie: :haha: :jumpie: :haha: :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga1215'][quote name='Basenji']Beata, lepiej nie mów o wieku!
Zdrówko[/quote]

hi, hi - nie znasz Beaty - Ona tak się asekuruje :wink: - chwilę temu ofiarowała się odśnieżać mi dach - a teraz przypomina mi, że to pewnie raczej dla Jej Stadka zajęcie
:wink: :P :haha: :jumpie: :haha: :jumpie: :haha: :jumpie:[/quote]

Odśnieżać?
A z czego? Jak wygląda śnieg?
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji'][quote name='aga1215'][quote name='Basenji']Beata, lepiej nie mów o wieku![/quote]
hi, hi - nie znasz Beaty - Ona tak się asekuruje :wink: - chwilę temu ofiarowała się odśnieżać mi dach - a teraz przypomina mi, że to pewnie raczej dla Jej Stadka zajęcie
:wink: :P :haha: :jumpie: :haha: :jumpie: :haha: :jumpie:[/quote]
Odśnieżać?
A z czego? Jak wygląda śnieg?[/quote]

Takie biale, zimne i mokre co leci z nieba.
Ostatnio widziane w listopadzie.
[b]Aga[/b] odśnieżanie dachu masz zapewnione, mówię to przy licznych świadkach :roll: :lol: , Ty tylko musisz zatroszczyć się o śnieg w terminie i miejscu wiadomym :P .
Bo jak się nie postarasz, to nici z pomocy.
Rób co chcesz, bądź grzeczna w szkole :evilbat: , nie bij brata :evilbat: , nie strasz dzieci :evilbat: itp. itd., ale o śnieg musisz się postarać :D :P :D ,a w ramach podziękowań pojedziemy do gorących źródeł :P :P :P :D :P :P :P .
[b]Adda[/b] trzymam kciuki za pozbycie się kołtuństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata&Poświata'][quote name='Basenji'][quote name='aga1215'][quote name='Basenji']Beata, lepiej nie mów o wieku![/quote]
hi, hi - nie znasz Beaty - Ona tak się asekuruje :wink: - chwilę temu ofiarowała się odśnieżać mi dach - a teraz przypomina mi, że to pewnie raczej dla Jej Stadka zajęcie
:wink: :P :haha: :jumpie: :haha: :jumpie: :haha: :jumpie:[/quote]
Odśnieżać?
A z czego? Jak wygląda śnieg?[/quote]

Takie biale, zimne i mokre co leci z nieba.
Ostatnio widziane w listopadzie.
[b]Aga[/b] odśnieżanie dachu masz zapewnione, mówię to przy licznych świadkach :roll: :lol: , Ty tylko musisz zatroszczyć się o śnieg w terminie i miejscu wiadomym :P .
Bo jak się nie postarasz, to nici z pomocy.
Rób co chcesz, bądź grzeczna w szkole :evilbat: , nie bij brata :evilbat: , nie strasz dzieci :evilbat: itp. itd., ale o śnieg musisz się postarać :D :P :D ,a w ramach podziękowań pojedziemy do gorących źródeł :P :P :P :D :P :P :P .
[b]Adda[/b] trzymam kciuki za pozbycie się kołtuństwa.[/quote]

[size=7]śnieg JUŻ JEST - i to w dużej ilości[/size] :P - :scared:

Link to comment
Share on other sites

[b]Adda[/b] pierwsza pomoc nadchodzi:
[u]"Bezbolesne pozbycie sie kotłtunów nie dających się rozczesać to tylko staranne i uważne wycięcie.
Ogolenie to drastyczna operacja - bez lekarza i środka nasennego sie nie obędzie.
Może spróbować wyciąć poszczególne kołtuny?
Odrastanie do pełnej długości - ok. 6 miesięcy.
Dalsza pielęgnacja zależy od rasy kota (ew. prawdopodobnych przodków).
Persopodobne wymagają, z tego co wiem, codziennej pielęgnacji, wyczesywania, specjalnych pudrów ułatwiających rozczesywanie i zapobiegających kołtunieniu.
Napewno codzienne czesanie i sprawdzanie ręka, przy głaskaniu, czy gdzieś zaczątek kołtuna sie nie tworzy. Miejsca newralgiczne: pachy, portki, brzuch. "[/u] tak twierdzi osoba, która ma w domu dwa MCO.

KOSMETYKI:

[b]Tea Tree Oil Grooming Powder[/b] - pomaga przy rozplątywaniu kołtunów i pielęgnuje sierść;
[b]Hery Feline Eclat[/b] - do rozplątywania kołtunów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata&Poświata'][quote name='aga1215']
[size=7]śnieg JUŻ JEST - i to w dużej ilości[/size] :P - :scared:[/quote]

Matko kochana :o , a ja dopiero za miesiąc przyjadę.
Trzyyyyymaj go!!! Żeby Dunajcem nie spłynął :evil: :evil: :evil: .[/quote]

- to przecież do Ciebie by popłynął :P :evillaug: :scared:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']A gdzie ten śnieg?
W lodówce?
U mnie za oknemtylko oszronione samochody, i tyle.
Zdrówko :x[/quote]


oto prawdziwe psy i prawdziwy śnieg :multi:

[img]http://img15.exs.cx/img15/2576/wekikama215mj.jpg[/img]
[img]http://img15.exs.cx/img15/4301/wekikama112ix.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata&Poświata']
"Bezbolesne pozbycie sie kotłtunów nie dających się rozczesać to tylko staranne i uważne wycięcie. [/quote]
Tak właśnie robię, ale to strasznie trzeba uważać.
[quote]Ogolenie to drastyczna operacja - bez lekarza i środka nasennego sie nie obędzie. [/quote]
Rezygnuję.
[quote]Może spróbować wyciąć poszczególne kołtuny?[/quote]
To jest jeden wielki kołtun :oops:
[quote]Odrastanie do pełnej długości - ok. 6 miesięcy. [/quote]
Trudno, na konkurs piękności się nie wybieramy :D

Beata, wielce dziękuję, tak myślałam, bez regularnego czesania cudów nie ma :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...