Jump to content
Dogomania

Wystawy od strony technicznej?


Faustyna

Recommended Posts

Kto sie wybiera 11.07 na wystawe warszawska?:)
To bedzie moj i Bertranda vel Gatsbiego debiut:) Startujemy w szczeniorach:)
i czesc z nas baaaaaaaaaardzo sie denerwuje (zgadnijcie ktora czesc:)
podpowiem, ze druga czesc ma treningi i wystawe gleboko w tlustej doopce:)
i pewnie sie skompromituje pytaniem:oops:, ale jak to wyglada od strony technicznej?
-wiem ,ze mam miec ksiazeczke zdrowia i kopie rodowodu (ale czy konieczne jest aktualne zaswiadczenie zdrowotne?)
- ile czasu przed rozpoczeciem powinnismy byc na miejscu?
-czy ktos nas tam pokieruje?
- najpierw sie rejestruje????
- a potem co??? czekam przy ringu na swoja kolej ( jestesmy wywolywani?)
- co robimy po zejsciu z ringu?

wiem ,ze moge podgladac co robia inni ;) ale chcialabym wiedziec!:oops:
bede wdzieczna za pomoc!:lol:

Link to comment
Share on other sites

To zależy od wystawy, czasem trzeba kopię rodowodu np wysłać razem ze zgłoszeniem na wystawę.


Ale powolutku.

Najpierwsz wysyłasz zgłoszenie na wystawę - informacje są na stronach internetowych oddziału/związku.

Potem jak poczta nie strajkuje dostajesz potwierdzenie, czasem numerek startowy, plan sędziowania itp.

Idąc na wystawę musisz mieć to co dostałaś pocztą, zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę, jeśli organizator informuje o np kopii rodowodu - to też warto mieć itp.

Jako że zgłaszasz w szczeniakach - nie przysługuje Ci katalog. Możesz go zwykle jednak zakupić - tam są ważne informacje zebrane w całość. Musisz wiedzieć na którym ringu są buldożki. I iść na ten ring. Najczęściej sędziowanie rozpoczyna się o godzinie 10. Kolejność ras jest umieszczona w planie sędziowania - jeśli buldożki są pierwsze to trzeba być przed 10.

Kolejność sędziowania.

PSY ( klasa szczeniąt, młodzieży, pośrednia, otwarta, championów, weteranów ) w BF nie ma klasy użyutkowej ;)
SUKI ( takie same klasy, suki zawsze są sędziowane po psach ).




Jeśli nie dostaniesz nic pocztą to musisz stawić się jeszcze wcześniej i zgłosić w sekretariacie wystawy, tam musisz odebrać numerek - bez numerka nie wejdziesz na ring.
Numerki są przyklejane, ale lepiej zainwestować w przypinkę albo dwie agrafki - bo lubią się odklejać.

Najważniejsze to żebyś miała numerek, żebyś wiedziała na którym ringu wystawiasz i jaką rasę, płeć i klasę:p

Ringi są oznakowane więc nie powinnaś mieć problemu z odnalezieniem odpowiedniego..



W Klasie szczeniąt są przyznawane oceny
WO - wybitnie obiecujący,
OB - obiecujący,
MO - mało obiecujący


Jeśli dostaniesz 1 lokatę w klasie a w suczkach w szczeniaczkach też będzie zgłoszona jakaś sunia, to po ocenie będzie porównanie pieska i suczki o NSZwR, jeśli uzyskacie taki tytuł możecie startować w konkurencji finałowej o Najlpiękniejsze szczenię wystawy - wtedy do porównania wychodzą szczeniaki wszystkich ras - z każdej rasy tylko NSZwR.
Jeśli dostaniecie inną lokatę niż pierwszą, to zabieracie kartę oceny i teoretycznie możecie wracać do domu

Link to comment
Share on other sites

Viris - jestes absolutnie boska!:loveu:
Dziekuje pieknie za info! Dokladnie o to mi chodzilo! Teoretycznie mamy zajecia z trenerka, ale zawsze jest kilka psow, trenujemy z doswiadczonymi wystawcami i jakos glupio sie dopytywac - (chociaz nie powinno byc glupio bo lekcje nie sa bynajmniej za darmo;))

Zglosilam nas juz i zaplacilam, teraz czekam na list!
Czyli mam tam byc przed 10.00 i czekac na swoja kolej kolo ringu?
Na ringu najpierw chodzimy po kole? Ile kolek? Stajemy na sygnal sedziego? Od razu ustawiamy psa?
Kiedy sedzia ocenia inne psy, nasz moze posadzic tyleczek na chwile czy caly czas ma stac ustawiony?
Kiedy sedzia ocenia zęby i sprawdza meskie atrybuty?
Czy sedzia od razu wystawia oceny?
Rozumiem, ze tylko jesli dostaniemy WO i I miejsce musimy zostac do konca? ale tylko konca danego dnia? w sobote i niedziele nie musimy tam byc? w regulaminie jest obowiazek pozostania do konca wystawy?!?
Viris odpowiesz:oops::oops::oops:?????

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie ma jeszcze planu sędziowania, ale może w ostatnim tygodniu przed wystawą się np ukazać. Dobrze by było gdybyście wiedzieli jakie rasy wchodzą w jakiej kolejności - ze względu na możliwe upały, gdyby szło kilka "obfitych" grup przed wami moglibyście stawić się później.
Ale najczęściej bulwy idą na początku, więc radziłabym być na miejscu koło 9:30.

To w jaki sposób prezentujesz psa, ile kółek robisz itp należy do sędziego. Powinien Ci powiedzieć, pokazać co masz zrobić. Sprawdzanie zębów i jąder odbywa się na stoliku, więc poćwiczcie też stanie na czymś chwiejącym się......
Ogólnie mówiąc wygląda to tak. Gospodarz ringu - jeśli taki istnieje - powinien zawołać " PSY - KLAAAASAAA SZCZEEEEENIĄĄĄĄT" :> i wtedy wchodzą wszystkie pieski - szczeniaki. Ustawiacie się w kolejności numerów. Idziecie kółko czy dwa, i po kolei podchodzicie do stolika. Stawiacie psa na stolik, no i tu już intuicyjnie i od sędziego woli zależy, sędzia może poprosić o pokazanie zębów ( psa ;P ) albo sam je zechce zobaczyć itp. Po zbadaniu zębów i jajek, zdejmujesz psa i stawiasz, w postawie prezentacji - sędzia dyktuje opis itp.
Wchodzi kolejny psiak na stolik itp. Potem znowu kółeczko czy dwa, chodzenie w linii prostej ( sędzia powie co i jak ). No i ustawienie psów na lokacie - sędzia mówi który pies na jakiej lokacie.

Jeśli zejdziecie z lokatą pierwszą to czekacie do porównania z sunią - szczeniaczkiem. Jeśli jej nie ma a w Waszej karcie oceny będzie NSZwR to możecie iść do domu, a możecie zaczekać na finały i zawalczyć o np śliczny pucharek.
Szczeniaczki nie wychodzą na porównanie o rasę.


Teoretycznie chyba w regulaminie wystaw ( jeśli nie wszystkim - to na niektórych wystawach jest taki zapis ) że psy zgłoszone nie mogą opuścić terenu wystawy przed jej oficjalnym zakończeniem. Ale nijak to się ma do tego co się dzieje na wystawach.

Jesli byście wzięli NSZwR to w finałach bierzecie udział tylko w piątek ( z tego co widzę wybór Najpiękniejszego szczenięcia jest w każdy dzień).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustyna']I ponownie wielkie dziekujemy:loveu:

Mam dzieki Tobie zarys, a skoro sedzia mowi co i jak na ringu to miejmy nadzieje, ze damy sobie rade! :) Bedziemy podgladac innych:)

Co znaczy, ze "Szczeniaczki nie wychodzą na porównanie o rasę"?[/quote]

Zwycięzcy pozostałych klas wychodzą na ring by wziąć BOBA (najlepszy pies w rasie). Szczeniaki nie wychodzą bo, że tak powiem nie ma sensu ich porównywać z dorosłymi psami.

Może będę na wystawie to Was zaczepię.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Aha gdy sędzia zajmuje się innymi psami, wy oczywiście nie musicie stać jak posągi. Moim zdaniem ślicznie to wygląda jak jednak piesek jest dalej prezentowany mimo że sędzia ocenia innego. Ale to po prostu dla widza fajnie wygląda. Jak jest np upał lepiej poszukać w zasięgu ringu cienia, albo zabrać parasol - nawet na ring ( chociaż to przy klasach gdzie jest po 8-10 psów - np w Sopocie tak było ).

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie Dziewczyny - najbardziej sie boje nie debiutu ale upalu! Myslalam o parasolu duzym, ale nie chcialam wyjsc na wariatke!

Aha - czy moge na ringu miec w reku smakolyki??? to bardzo pomaga Gatsbiemu w "koncentracji i dyscyplinie" ?! czy raczej nie wypada?
oczywiscie nie mowie o torbie ciastek ale malutki kawaleczek schowany w dloni????;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustyna']No wlasnie Dziewczyny - najbardziej sie boje nie debiutu ale upalu! Myslalam o parasolu duzym, ale nie chcialam wyjsc na wariatke!

Aha - czy moge na ringu miec w reku smakolyki??? to bardzo pomaga Gatsbiemu w "koncentracji i dyscyplinie" ?! czy raczej nie wypada?
oczywiscie nie mowie o torbie ciastek ale malutki kawaleczek schowany w dloni????;)[/quote]

Myślę, że nie będzie z tym problemu.;)

Link to comment
Share on other sites

Namioty, parasole i wszelkie osłony konieczne!!! Do tego możesz zabrać butelkę wody - nie zawsze organizator o tym pamięta. Plus michę i ręcznik - w razie strasznych upałów zmoczysz ręcznik i położysz na psie lub pod psem.


Co do smakołyków to oczywiście. Przecież to jeszcze dzieciak :loveu:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie juz WSZYSTKO;) wiem! Dziekuje Dziewczyny bardzo!:loveu:

Ciekawe ile bedzie szczeniakow BF wystawianych????? Moze nawiazemy jakies znajomosci ciekawe????:razz:
Na razie mlody dojrzewa i dominuje wszystko co sie rusza:evil_lol: mam nadzieje, ze go ogarne na ringu i nie bede musiala sciagac komus z tyłka:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustyna']W takim razie juz WSZYSTKO;) wiem! Dziekuje Dziewczyny bardzo!:loveu:

Ciekawe ile bedzie szczeniakow BF wystawianych????? Moze nawiazemy jakies znajomosci ciekawe????:razz:
Na razie mlody dojrzewa i dominuje wszystko co sie rusza:evil_lol: mam nadzieje, ze go ogarne na ringu i nie bede musiala sciagac komus z tyłka:lol:[/quote]

Stawka pewnie wkrótce będzie na stronie zkwp.;) Ale w szczeniakach zazwyczaj dużo nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Viris, czy masz moze jakas fotke bulwy w statyce prawidlowo ustawionej????
Nasza trenerka nie ma doswiadczen z BF i kaze Gacowi wyrzucac nogi tylne.
Z kolei w zwiazku kyn. dziewczyny smialy sie z faceta, ktory tak bulwy przygotowal do wystawy, ze stawaly jak goncze:))))))

a ja zapomnialam zapytac jakie jest prawidlowe ustawienie buldozera:roll:
Lapy przednie rowno z klata, glowa prosto, tak zeby szyja byla widoczna, ale co z tylnymi lapkami?????
pomozesz???????:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Tu w tym dziale masz sporo moich fotorelacji z wystaw - pooglądaj - zapraszam.
Niestety teraz nie mam czasu na wyszukiwanie fot - mamy za dużo roboty w związku ze szczeniorkami BF i każdą wolną chwilę poświęcam na zdobywanie kasy. Mam nadzieję że sobie poradzisz. Zwróć uwagę na Mexxa ze Skrzatlandu, Leos Gold Vanka - te psy są bardzo ładnie wystawiane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...