Jump to content
Dogomania

Na co się zdecydować: na pieska czy suczkę?


szelma

Recommended Posts

Proszę o poradę, upatrzyłam sobie już hodowlę i czekam na szczeniaki, nie wiem jeszcze tylko na co się zdecydować: na pieska czy suczkę. Mam już jedne shih tzu - suczkę, ale powiem szczerze, że ona jest wielką indywidualistką i za pieszczotami nie przepada. Słyszałam, że pieski są większymi pieszczoszkami i że są sympatyczniejsze. Jakie Wy macie doświadczenia ze swoimi psiakami? piesek czy suczka???? u piesków przeraża mnie trochę ich niepohamowany popęd płciowy, mam wrażenie, że one są gotowe kopulować ze wszystkim co się rusza ;) poza tym wszyscy twierdzą, że nie ma różnicy w wielkości i budowie miedzy suczką a psem, ale ja mam wrażenie, że suczki są jednak troszkę delikatniejsze chodzi mi o mordkę...

i jeszcze jedno, jaka może być docelowa waga pieska, który w wieku 6-ciu tygodni waży 1 kg?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sunie ;-) i nie narzekam ( wlasciwie to mam 2 sunie tyle ze ta druga to briard) Fruzia owszem jest indywidualistka ale mnie akurat zupełnie to nie przeszkadza....jakos tak sie miedzy nami poukladalo ze jest czas i na mizianie i zabawe oraz tzw czas wolny gdzie kazdy ( czyt.ja i moje suczki) oddajemy sie wlasnym refleksjom ;-) .....wiec ja obstawiam panienki bo psi panowie jakos mnie nie przekonują ...
co do wielkosci to chyba wszystko zalezy min od genow .Fruzia jest mocną zwartą dziewczynką ma obecnie 11 miesiecy i wazy prawie 6kg choc nie wyglada na grubaska ;-)
to tyle co ja moge Ci podpowiedziec o shih tzu gdybys kupowała briarda wtedy rozwinełabym skrzydla bo w tej rasie mam niejako wieksze doswiadczenie ;-)
pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za odpowiedź zuzolandia, niestety nadal nie jestem zdecydowana co do płci pieska. Chyba przejadę się do hodowli i zobaczę na żywo pieski i suczki oraz rodziców i wtedy zdecyduję...do suczek mam sentyment bo mam ich aż trzy:) wszystkie są słodkie, ale jak zabieram gzieś ze soba szelmę to zaraz za nią psy zaczynają biegać nawet gdy nie ma cieczki i to jest trochę upierdliwe...natomiast słyszałam, że pieski mniej się pilnują właściciela...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eventing Star']o boze... co ty nie kumasz?:shake: jezeli do wystawiania, to trzeba wtedy juz sie zdecydowac czy suke na szczeniaki czy psa do stukania, jakie ma sie generalnie cele... a jak tylko do kochania, to chyba nie ma az takiego znaczenia jaka plec...[/quote]
no niestety nie kumam ,bo miec psa nie znaczy zaraz rozmnazac nie zaleznie czy to pies czy suka, Czasem pies jest po to by sie z niego cieszyc i kochac a nie rozmnazac tylko i wyłacznie bo takiego nakazu nie ma ! . Wystawy słuza nie tylko po to by uprawnienia zdobyc . Ja mam psa , ma uprawnienia a nie "stuka " jak sie wyraziłas :roll: a wystawy traktuje jako rozrywke , bo uwielbiam je :eviltong: i spotkanie z przyjaciołmi , znajomymi i przy okazji poogladanie sobie pieknych psow ktorych na codzien sie ne widuje :loveu: wiec nie widze nadal zwiazku płci z wystawami . :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam ja mam psa i powiem że nie ciągne sie do suczek.Jest spokojnym psiakiem który lubi zaby i itp.Ma już rok i nie interesują go suczki woli zabawki i gryzaki. A nawet gdy piesek bardzo ciągnie sie do suczek można go wykastrowac i po probleie.Ja bardziej wole psiaki niż suczki ponieważ suczki maja cieczkę....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ola12021']Witam ja mam psa i powiem że nie ciągne sie do suczek.Jest spokojnym psiakiem który lubi zaby i itp.Ma już rok i nie interesują go suczki woli zabawki i gryzaki. A nawet gdy piesek bardzo ciągnie sie do suczek można go wykastrowac i po probleie.Ja bardziej wole psiaki niż suczki ponieważ suczki maja cieczkę....[/quote]

No niestety ale z wykastrowanym psem na wystawy nie pojadę bo nikt mnie nie przyjmie a z suką owszem. Więc to nie jest "po problemie".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...