Jump to content
Dogomania

Aksa i Tofi


ewa2909

Recommended Posts

[quote name='ewa2909']Teraz tak po cesarce wszedzie wypisują???????Jak ja miałam 14 lat temu to po wielkim proszeniu zechcieli mnie wypisać w 7 dobie:roll:.
Ciężko mi coś im mówic, i doradzać chociaż Marin jak ma jakiś problem to lubi przyjść do mnie po rade.Zobaczymy może będzie na gg to się zapytam co z malą i ewentualnie coś podpowiem.
Iwonuś a powiedz mi jeszcze co takiemu maleństwu ewentualnie można by było podać[/quote]

trzeba popatrzeć na dietę mamy, jest trochę produktów nasilających kolkę u dziecka, niby wszystko można jeść ale z praktyki wynika,że nie do końca tak jest,
często pomaga delikatny masaż brzuszka - okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara ( brzuszek trzeba posmarować oliwką), dziecku ulży jak puści bąka ;),
trzeba sprawdzić czy dziecko dobrze się przystawia do piersi, bo może łyka powietrze i stąd problem,może także się nie najadać przy złym przystawieniu,
i żeby dobrze się odbiło po karmieniu,
wypróbowane są kropelki Infacol, ale podawanie trzeba skonsultować z lekarzem
i najważniejsze
[COLOR=DarkRed]spokój rodziców[/COLOR] i spokojne przemawianie do dziecka,
może pomóc też odwrócenie uwagi np jakimś dźwiękiem

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Pegaza']Dzis nawet podpytalam pania z czego bedzie ale nic konkretnego nie powiedziala ja se tego nie wyobrazam jak dziecko zmusic by sie uczylo materialu z 3 lat..
oki :loveu:[/QUOTE]

Ja proponuje kupić gazetę jak będą w niej te testy (chyba w wyborczej dają) i dać jej spróbować;) w necie tez ich jest sporo. Niech sobie porozwiązuje i poduczy sie tego czego nie umie;) ja tak robiłam i test poszedł mi b. dobrze :eviltong:
A poza tym to ten test tak właściwie to on nie jest idealnie z 3 lat tam trzeba napisać jakieś wypracowanie na jakiś temat do tego jeszcze coś trzeba napisać (ja miałam np. zaproszenie) do tego jakieś przykłady z matmy (mnożenie ułamków itp.), czytanie ze zrozumieniem i jeszcze pare przykładów z matmy (np. jakieś zadanka z treścią) czasami zdarza się coś z przyrody i to tyle ;) bułka z masłem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']Daria to Twoja córcia jest prawie w tym samym wieku jak moje dzieciaki:evil_lol:
Dziękuje za kciukasy.Upomne się o nie jak będziemy szli na operacje:loveu:[/quote]
Dzis nawet podpytalam pania z czego bedzie ale nic konkretnego nie powiedziala ja se tego nie wyobrazam jak dziecko zmusic by sie uczylo materialu z 3 lat..
oki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][I][COLOR=navy]Witaj Ewo :)[/COLOR][/I]
[I][COLOR=navy]Za Twojego syna bedziemy trzymali kciuki ale napewno wszystko bedzie dobrze.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=navy]U mnie w rodzince i to bardzo bliskiej wczoraj świetowaliśmy przyjście na świat dziciusia Wiktorek urodził sie wczoraj o 1 w nocy ma 4kg i 58cm spory chłopczyk też przez cesarke ale kuzynke wypuszczą dopiero po 10 dniach i wydaje mi sie że to dobre rozwiązanie. Bo przecież co taka obolała młoda mamusia zrobi przy takim dzieciatku ale już mamy dyżury że po ich powrocie do domku bedzie trzeba im pomóc ;)[/COLOR][/I]
[I][COLOR=navy]Pozdrawiamy:loveu:[/COLOR][/I][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Ja proponuje kupić gazetę jak będą w niej te testy (chyba w wyborczej dają) i dać jej spróbować;) w necie tez ich jest sporo. Niech sobie porozwiązuje i poduczy sie tego czego nie umie;) ja tak robiłam i test poszedł mi b. dobrze :eviltong:
A poza tym to ten test tak właściwie to on nie jest idealnie z 3 lat tam trzeba napisać jakieś wypracowanie na jakiś temat do tego jeszcze coś trzeba napisać (ja miałam np. zaproszenie) do tego jakieś przykłady z matmy (mnożenie ułamków itp.), czytanie ze zrozumieniem i jeszcze pare przykładów z matmy (np. jakieś zadanka z treścią) czasami zdarza się coś z przyrody i to tyle ;) bułka z masłem:evil_lol:[/quote]

Roxi poszukam po necie:p tia czytanie z zrozumieniem hihi zle przeczyta i zadanie do bani bedzie..

Link to comment
Share on other sites

Ewuś ja o kolkach coś wiem , a nawet dużo wiem. Mam dwóch i każdy z nich wybrał nam ptoki :roll: Co wieczór od 21 do 4 rano. Nie skutkowało nic nawet ciepła woda w wanience o północy . Może dlatego do dziś dnia mają wstręt do mycia hi hi :mad: 4 miesiące jeden i drugi.

Link to comment
Share on other sites

Cze wszystkim :bye:

[quote name='Pegaza']Roxi poszukam po necie:p tia czytanie z zrozumieniem hihi zle przeczyta i zadanie do bani bedzie..[/QUOTE]

Raczej czytanie ze zrozumieniem polega bardziej na zaznaczeniem prawidłowej odpowiedzi (np. a,b,c) na moim teście np. nie było trzeba picać czegoś odnosnie czytania ze zrozumieniem:p

[B]Miłej sobotki:loveu:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dysia-u']hej Ewcia :lol: odłóż już tego mopa i chodż na dg[/quote]
Jestem.jestem i latam za Tobą ale nie moigę Cię dogonić:evil_lol:
Chyba się zasapałam.
Powiedzcie mi czy coś się zmieniło na imageshacu bo nie mogę zdjęć wstawić

Link to comment
Share on other sites

Cześć Ewcia i reszta kobitek:loveu::loveu::loveu:

[quote name='ewa2909']Daria to Twoja córcia jest prawie w tym samym wieku jak moje dzieciaki:evil_lol:
Dziękuje za kciukasy.Upomne się o nie jak będziemy szli na operacje:loveu:[/quote]

Oj Ewuś, nie będziesz musiała się upominać:p

[quote name='kamila.m']Dokładnie, normalnie ten nasz kraj na kaczory spada:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

święte słowa

kaczory:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[COLOR=PaleTurquoise]ej bo nas jeszcze pozamykają za takie obelgi:diabloti:

[COLOR=Black]A kolki - to przede wszystkim dieta i jeszcze raz dieta mamy!
Zadnych owoców pestkowych, nic smażonego, pieczonego, ostrych przypraw, napojów gazowanych, kapusty...
Ja strasznie uważałam aż mały chyba pół roczku skończył...
Na szczęście bez kolek się obyło...
[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laurin']Cześć Ewcia i reszta kobitek:loveu::loveu::loveu:



Oj Ewuś, nie będziesz musiała się upominać:p



święte słowa

kaczory:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[COLOR=paleturquoise]ej bo nas jeszcze pozamykają za takie obelgi:diabloti:[/COLOR]

[COLOR=paleturquoise][COLOR=black]A kolki - to przede wszystkim dieta i jeszcze raz dieta mamy![/COLOR]
[COLOR=paleturquoise]Zadnych owoców pestkowych, nic smażonego, pieczonego, ostrych przypraw, napojów gazowanych, kapusty...[/COLOR]
[COLOR=paleturquoise]Ja strasznie uważałam aż mały chyba pół roczku skończył...[/COLOR]
[COLOR=paleturquoise]Na szczęście bez kolek się obyło...[/COLOR]

[/COLOR][/quote]
Ale mamusia nie karmi bo mleczka nie ma:shake:
A co do płaczów to dziecię się uspokoiło jak dostało pić.
Żle slodzili jej picie glukoza i mała nie chciała tego wcale pić .Wczoraj wieczorkiem Marcin pisałże już jest lepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']Ale mamusia nie karmi bo mleczka nie ma:shake:
A co do płaczów to dziecię się uspokoiło jak dostało pić.
Żle slodzili jej picie glukoza i mała nie chciała tego wcale pić .Wczoraj wieczorkiem Marcin pisałże już jest lepiej[/quote]

Ewcia powiedz jej że mleko napewno się pojawi tylko muszą się razem z dzidzią postarać...
Niczym nie zastąpi swojego mleczka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry w słoneczną niedzielę:loveu:


[quote name='ewa2909']Cały czes didziuś jest przystawiany do cycusia:loveu:[/quote]

Jest niby takie przekonanie, że po cesarce to matka karmić piersią nie będzie...
Ale moim zdaniem to głupota! Dużo zależy też od pomocy położnych od razu w szpitalu, ja miałam Szymusia cały czas przy sobie i co chwilkę próbowaliśmy:loveu:
Po kilku godzinkach mleczko się pojawiło [COLOR=PaleTurquoise]i nawet było go w nadmiarze;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laurin']Dzień dobry w słoneczną niedzielę:loveu:




Jest niby takie przekonanie, że po cesarce to matka karmić piersią nie będzie...
Ale moim zdaniem to głupota! Dużo zależy też od pomocy położnych od razu w szpitalu, ja miałam Szymusia cały czas przy sobie i co chwilkę próbowaliśmy:loveu:
Po kilku godzinkach mleczko się pojawiło [COLOR=paleturquoise]i nawet było go w nadmiarze;)[/COLOR][/quote]
CZEŚĆ ANIU:loveu:
Mi również mleczko pokazało się po kilku prubach dostawiania:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Cze Ewa:p
leb mnie zaczela bolec...:roll:
zaczyna u nas krapic deszcz..:mad:

i glodna jestem ale musze wytrwac do obiadu..:roll:[/quote]
Cze daria:loveu::loveu::loveu:
Mnie tak w piątek bolał,nie mogłam sobie z nim poradzić.Zjadłam ze 3 tabletki i d..a:shake:
U nas pochmurno ale jeszcze nie pada i jest w miare ciepło:multi:

Ja po obwitym śniadanku:oops:, narazie głoda nie czuje:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']Cze daria:loveu::loveu::loveu:
Mnie tak w piątek bolał,nie mogłam sobie z nim poradzić.Zjadłam ze 3 tabletki i d..a:shake:
U nas pochmurno ale jeszcze nie pada i jest w miare ciepło:multi:

Ja po obwitym śniadanku:oops:, narazie głoda nie czuje:oops:[/quote]

tez sobie chyba wezne tablete...
a obiad mi tak pachnie ze...mmmm:lol:
ide zrobic surowke z czerwonej kapusty z majonezem..
do 13 juz nie dlugo to jakos wytrzymie...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...