Jump to content
Dogomania

folia


Ewa_

Recommended Posts

Jak na razie dzisiaj się nie zalatwiała tak więc folii nie wydaliła.

Apetyt na świetny, bawi się jak zwykle, całą miskę zjadła, śniadanie też :)

Dam znać jak pójdzie dalej, martwię sie trochę czy jednak strawi tą folię...

Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Dodam do postu coztego tylko, żem ożesz jej podac łyżeczke oleju jadalnego, ma własciwości "poslizgowe" co moze spowodować szybsze wydalenie.

od swojego weterynarza uslyszalam cos wrecz przeciwnego. olej jadalny nie ma zadnych "wlasciwosci poslizgowych" bo... po prostu jest trawiony. mnie sie to wydaje logiczne.

takie wlasciwosci ma za to olej parafinowy i mozna go podawac psom cierpiacym na zaparcia.

ludziom daje sie tez rycyne (olejek rycynowy), ale nie konsultowalam tego z wetem, wiec nie jestem pewna, czy psu by nie zaszkodzil.

Link to comment
Share on other sites

Asher słusznie prawi ;)

Olej parafinowy daje poślizg...

Ale ja stosuję mniej drastyczną metodę, jeśli pies nie robi kupki przez cały dzień, to już wiem, ze coś jest nie tak (bo zawsze robi dwa razy dziennie, no czasem raz), wtedy daję jej spory kawałek jabłka (tak pół średniego jabłka)- jeszcze nigdy się nie zawiodłam- po najdalej dwóch godzinach-spacerek i kupka 8) (u dzieci stosuję tę samą metodę ;) )

Link to comment
Share on other sites

Kochani! Olej rycynowy może psa zabić :o Wiem to od weta

:o ło matko... dobrze, ze nigdy sie nie pokusialam o zastosowanie tego babcinego sposobu...

iza, a mozesz cos wiecej napisac? dlaczego rycyna jest tak niebezpieczna dla psow?

natomiast olej parafinowy na pewno jest bezpieczny - tez nigdy nie stosowalam, ale mam te informacje od weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wiem nic na temat oleju o ktorym piszecie ale na zatwardzenie u mojego Pepe podaje mu mleko. Szklanka mleka i tego samego dnia mamy piekna "kupke" :wink:

z ta metoda to bym uwazala, bo nie wszystkie psy toleruja mleko. i mozna sie nabawic wrecz odwrotnych klopotow. czyli mega sraczki :oops:

Link to comment
Share on other sites

z ta metoda to bym uwazala, bo nie wszystkie psy toleruja mleko. i mozna sie nabawic wrecz odwrotnych klopotow. czyli mega sraczki :oops:

Poki co wlasnie o to chodzi... :lol:

no niby tak...

ale sraczka pomlekowa moze przejsc nasze najsmielsze oczekiwania :lol:

Link to comment
Share on other sites

Już wiem coś w sprawie oleju rycynowego.

Rzomawiałam z moim wetem (dr Mikłusz). Powiedizał, ze olej rycynowy działa silnei rpzecvyzszczająco. W momencie, kiedy poda się go psu z obstrukcją nagle jego jeklita sa zmuszone do intensynwej rpacy, co moze sie skończyć:

- przerwaniem jelita

- wgłobieniem jelita

Czyli olej rycynowy ABSOLUTNIE ZAKAZANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...