Jump to content
Dogomania

Szkolenie


Gofi

Recommended Posts

Od pewnego czasu zatanawiam się czy nie wysłać mojego yorka na psie szkolenie. Chciałabym aby stał się bardziej posłuszny itp. itd. Ale nie wiem czy u psa w wieku 1,9 lat takie szkolenie cos pomoże. Czy waszym zdaniem to coś da?

Link to comment
Share on other sites

Gofi,

Na szkolenie nigdy nie jest za pozno. Ja z Majka cwiczymy PT, agility i troche tropienia.

Kazde rozwija psa i wlasciciela w innym kierunku, bedac jednoczesnie fajna zabawa :-) Oczywiscie nie wysylam psa samego (ani nie oddaje pod opieke trenerowi), tylko razem z nim cwicze!

Co do Twojego pytania o osrodki agility, to nie wiem skad jestes wiec trudno podac mi jakies namiary ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Agility mozna cwiczyc juz po kwarantannie. Na poczatku przeszkody (tzw. hopki) ustawione sa bardzo niziutko wiec psiak nie ma zdanych problemow z ich przeskoczeniem.

Wazne jest, aby przed przystapieniem do treningow nauczyc psa podstawowych komend typu "siad" "zostan" "do mnie".

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że psie przedszkole jest bardzo fajne. Tam psiaki uczą się od najmłodszych lat. U nas w koninie niema psiego przedszkola, mało słyszy się o szkoleniach, psich sportach. Napewno lepiej było jak był Koniński oddział ZK. Niewiecie czasem dlaczego go już nie ma?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W pewnym wieku moj Rocky tez przejawial takie zachowanie, tzn. zatrzymywal sie i nie chcial isc dalej. W takim przypadku, nie zwracalam na to uwagi i szlam dalej (nie odwracajac sie), w momencie gdy oddalalam sie na znaczna odleglosc pies po prostu przybiegal. Wazne sa dwie rzeczy:

1. Aby pies byl bez smyczy. (lub na bardzo dlugim sznurku, tak zeby nie czul zemasz nad nim kontrole)

2. Na bezpiecznym terenie czyt. bez smochodu i duzej ilosci osob (dla bezpieczenstwa psa)

Ja stosowalam powyzsze rozwiazania i pomogly. Moze ktos ma jeszcze inne sugestie.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja za Gofciem tak nie miałam. On zawsze uwielbiał spacery

Tylko jak mu kiedyś na zime zkaładałam ubranko to sie hyba wstydził i sie nie ruszał :(. Ale tak też było w pierwszy dizen po powrocie od fryzjera

Może to tylko przejściowy okres u mojego Gofcia trwało to góra 2 dni i to zawsze z jakiś wstydliwych spraw.

Ale skoro Iwa pisze ż też tak miała .... To znaczy że czasem sie tak zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli pies nie lubi spacerow, najlepiej zachecic go do nich smakolykami lub zabawkami. Spacer ma stac sie dla psiaka czyms bardzo przyjemnym i radosnym. Jezeli piesek przysiada na trawie i nie chce dalej isc, mozna pokazac mu smakolyk lub ulubiona zabawke i sprobowac sprowokowac taka sytuacje, aby psiak chcac otrzymac nagrodke samodzielnie zrobil kilka kroczkow. Stopniowo wydluzamy dystans otrzymania nagrody, dodatkowo radosnie chwalac psa. Sposob ten, opierajacy sie na pozytywnym wzmocnieniu, utrwali w psychce psiaka skojarzenie spacer-przyjemnosc. Po paru probach pies samodzielnie powinien dreptac po trawniku ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

mróweczka ja takiego rpoblemu nie mam, ale slyszalam ze psy tak reaguja jak ma spasc deszcz. moze to i zabobon jakis ale przyjzyj sie pogodzie i wychodz tylko jak swieci sloneczko-moze pomoze? moj Oki za to nie lubi chodzic w miejscach zacienionych wiec wycieczki do lasu i slalom miedzy blokami po osiedlu zupelnie mu nie odpowiadaja....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Stary temat, ale udało mi się znależź ;) Ja mam takie pytanie.. Czy zna ktoś jakiś ośrodek szkolenia psów w Bydgoszczy? Czy w ogóle takie coś istnieje w tym mieście? W necie znalazłam jakiś 40 km od Bydgoszczy, ale moze jest coś bliżej>?Na stronie ZK Bydgoskiego znalazłam psie przedszkole w Myślęcinku, ale nie ma dokładnego adresu, telefonu , ani nic .. no i ostatnio w 2006 roku coś tam było napisane o tym przedszkolu :/ Chciałabym moją Jessi troszkę podszkolić bo jest strasznie nieusłuchana a jak mam z nią jechać na wystawy jak ona nawet siadać nie chce ?? ;( :placz::oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...