Jump to content
Dogomania

Karma Gilpa


Magik

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cortez jak był mały to dostawał Royala i Eucanubę. Trudno powiedzieć, że był to świadomy wybór... ;)

Jeśli masz więcej kasy to wybrałabym: Eagle Pack, Canidae, ANF, Nutram lub Nutrience.
Jeśli masz mniejszy budżet to wybrałabym: Acana, ProFormance lub Chicopee.

Mój pies jest na diecie mieszanej i nie jest żywiony wyłącznie suchą karmą. Gotuję mu, poza tym dostaje dania z "menu BARF-iarza" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']we Wloszech w sklepach moge dostac szerokodostepnie te karmy:
Pro-plan,Royala,Eukanube..te sa szerokodostepne[/QUOTE]
Więc radziłabym poszukać tych mniej dostępnych - często lepszych :)

Co do Gilyp - jadły ją moje beagle gdy były bardzo małe, problemów większych nie było, nie narzekaliśmy, ale jednak po zmianie na chociażby Royala (teraz Eagle Pack) wyglądają dużo lepiej, sierść jest ładniejsza. Ale to jednak kwestia indywidualna każdego psa

Link to comment
Share on other sites

"Wypróbowywanie" karmy ze składnikami, które potencjalnie rozwalają wątrobę, wywołują alergię i niszczą jelita brzmi jakoś tak dziwnie... Tzn. że co - sprawdzisz, czy piesek będzie miał po niej owrzodzenie jelit, czy nie?
Najgorszy banał jaki można powiedzieć o karmie to "inni sobie chwalą". Jak ktoś kupił daną karmę, to ciężko się spodziewać, żeby się potem wszem i wobec oznajmiał że karmi psy syfem, ale to na marginesie...
Jeśli chodzi o Gilpę - to karma skłąd ma na prawdę dobry i nie wątpię, że psy wyglą po niej dobrze. Ale poza wyglądem zewnętrznym, pięknym futrem itp. ważne jest chyba też zdrowie, prawda? A te cholerne E320 i 321 mogą objawić swe zdradzieckie działanie po długim czasie przyjmowania.

Link to comment
Share on other sites

[B]Cathedral[/B] wielu hodowcow labow uzywa tej karmy wraz z moim hodowca..jej psy maja sie dobrze i sa pokazem zdrowia.
Watpie zeby jakikolwiek posiadacz psa chcial dla psa zle..
sama juz nie wiem c orobic..jestem zagubiona w tych karmach..chcialabym powrocic do Royala bo na nim odchowalam mojego Aniolka ale tez znowu ma duzop bialka..sama nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie chemiczne konserwanty i E-muglatory , odbijają się dopiero po latach ,chyba ,że pies jest bardzo delikatny.To ,ze ktoś karmi karmą chemicznie nafaszerowaną i jego psy mają się dobrze ,to nie znaczy ,że moje psy mają jeść taką karmę. Jest tak ogromny rynek z karmami ,że można sobie dobrać odpowiednią .Co do Royala ,on też zawiera E ... bynajmniej nie chodzi o witaminkę .Nie jest to już ten dawny Royal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']
Watpie zeby jakikolwiek posiadacz psa chcial dla psa zle..
[/quote]

Czasami ludzie kamią psa karmą:
- z przyzwyczajenia
- bo ktoś daną karmę polecił
- bo tak kazał hodowca
- bo taką polecił wet
itd itp. Nie każdy tak na prawdę zagląda w skład karmy i docieka, co ona właściwie zawiera.

Link to comment
Share on other sites

Skoro już o tym mowa, to muszę wtrącić, że znam dwa piękne labradory, które od szczenięcia są karmione Gilpą, i są zupełnie zdrowe. Również zewnętrznie prezentują się doskonale. Tak więc jestem pewna, że karma ta nie działa źle na wszystkie karmione nią psy. Tego mogę być pewna.

Link to comment
Share on other sites

Tak jest w karmach ,że jednemu coś pasuje ,a innemu nie.często hodowcy karmią mieszanym jedzeniem , karma + gotowane. W takim przypadku nigdy nie można powiedzieć ,że dana karma się sprawdza i jest świetna . Tylko jak ktoś karmi suchą nie mieszając z mięsem ,czy gotowanym ,może wypowiedzieć się jednoznacznie o danej karmie .

Link to comment
Share on other sites

To samo mi przyszło do głowy - niektórzy karmiąc najtańszą karmą zachwalają jak to pies pięknie po niej wygląda, zdrowy i w ogóle. Zapominają dodać, że jednak dają do poogryzania marchewkę, czy jabłko, a i mięso z zupy też czasem wpadnie. Przy takim dokarmianiu negatywne efekty podawania słabej karmy mogą być niewidoczne przez wiele miesięcy.

Żeby było jasne - Gilpy nie uważam za karmę słabą. Byłaby dla mnie bardzo dobrą karmą, gdyby nie te sztuczne konserwanty.

Link to comment
Share on other sites

mysle ze wiekszosc posiadaczy psow czasem oprocz karmy daje psu troche jogurtu,owoce,marchewke do pochrupania..czasem raz na jakis czas ryz z miesem i warzywami..
przynajmniej ja tak robie ale glownymi stalymi posilkami baza jest sucha karma..reszta to dla urozmaicenia..

Link to comment
Share on other sites

znalazlam takie cos
[COLOR=#0058b0]E 320[/COLOR]
Syntetycznie produkowany przeciwutleniacz. W dużych dawkach powoduje zaburzenia pracy wątroby i powstawanie wrzodów dwunastnicy. Przy przyjmowaniu dużych dawek możliwe jest odkładanie się w organizmie. BHA podejrzewany jest o możliwość wywoływania alergii. Odradza się częste spożywanie.

[COLOR=#0058b0]E 321[/COLOR]
Syntetycznie produkowany przeciwutleniacz. Patrz E 320. Odradza się częste spożywanie. Uwaga alergicy

ehh nie za fajne to wszystko..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']znalazlam takie cos[/quote]

A możesz powiedzieć gdzie? Chcialabym sprawdzić kilka innych E. :roll:

[quote name='cuciola'] ehh nie za fajne to wszystko..[/quote]

Żeby bylo śmiesznie, mam psa z bardzo wrażliwym przewodem, jedyna karma którą toleruje i po której ma się świetnie to Royal Canin Sensible konserwowany E310 i E320.

Link to comment
Share on other sites

na google poszukaj,..jest wiele stron o E np tutaj
[URL="http://www.wegetarianie.pl/htmlp-10.html"]http://www.wegetarianie.pl/htmlp-10.html[/URL]

niby te konserwanty sa w sladowych ilosciach ..a Gilpa jest uzywana od wielu lat na roznych rynkach i dalej dzialajako dobrej jakosci karma

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skoro w RC Sensible można znaleźć E320, to już naprawde nie wiem co o tym myśleć :roll: Wkońcu Royal jest uważany za jedną z najlepszych karm na rynku... A tu jeszcze znajdujemy ten składnik w karmie dla wrażliwych psów!...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiara&Nusia']już naprawde nie wiem co o tym myśleć :roll: Wkońcu Royal jest uważany za jedną z najlepszych karm na rynku... A tu jeszcze znajdujemy ten składnik w karmie dla wrażliwych psów!...[/quote]

Najlepiej nic nie myśleć i się tym nie przejmować. :shake: To już mój trzeci pies karmiony Royalem i wedlug mnie jest to najlepsza karma. Nie ma zbója, wszystkie karmy są jakoś konserwowane. Nawet jeśli producent nie dodaje konserwantów, to skladniki, z których produkuje karme są konserwowane. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie popadać w panikę. Zgadzam się, że spożywanie nadmiernej ilości konserwantów może być szkodliwe, ale na boga żadna karma nie sklada się z samych "E". :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tokoferole ,a E.... jako chemiczny konserwant,to dwie diametralnie inne sprawy. Wyrażnie producent powinien pisać np.konserwowana tokoferolami ,lub witaminą E .Jeśli są wypisane E ... ,to znaczy że jest to konserwant chemiczny.
Dziwię się kilku zdaniom ,jak można oceniać karmę ,że " jestem z tej karmy zadowolona ,ale pies po niej ma biegunki ",albo słaby matowy włos ,czy słabo tą karmę je. Jakie ma znaczenie to zadowolenie ,czy zadowolona ,bo cena mała ,czy bo pies ma biegunkę?
Dziwi mnie takie zadowolenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']:crazyeye: niezłe remedium...[/quote]

A myślisz, że przejmowanie się coś zmieni? Skoro dochodzimy do wniosku, że wszystkie karmy w jakimś tam stopniu zawierają szkodliwe skladniki, mięso w sklepach też jest naszpikowane chemią, to póki pies ma się świetnie, to po co szukać sobie zmartwień?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...