Jump to content
Dogomania

Maść - Akita


Naikari

Recommended Posts

Cora jest bardzo piękną przedstawicielką swojej rasy, jest jedyną wystawianą córką swojego ojca a więc ma wyjątkowe pochodzenię i przez to różni się kolorem od większości obecnie wystawianych akit, co nie znaczy że tylko ona ma taki kolor.Mieszka w Polsce utytułowany pies w tym kolorze.Można go zobaczyć na mojej stronie [URL="http://www.cotynato.com.pl"]www.cotynato.com.pl[/URL] w galerii "dogutti"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Kopiliśmy niedawno akitkę. W metryczce ma wpisane maść czerwona, ale podobno będzie sezamowa. Po czym to poznać? Na razie dość ładnie jaśnieje i nabiera rudej/czerwonej sierści, ale ma wmieszaną też czarną. Nie wiem, czy nie jest za mała, aby to ocenić, ma 15 tygodni, więc chyba nie zmieniała jeszcze sierści na tą "dorosłą"?
I ma jeszcze czarną mordkę. Powiedziano nam, że mordka się przebarwi na biało. Czy to długi proces tego przebarwiania? I czy na pewno tak będzie? Nie znalazłam w necie zdjęć szczeniaków z czarnymi pyskami, tylko takie częściowo czarne i potem z tego "wyrastały".

Link to comment
Share on other sites

mordka powinna się przebarwić na biało.. sezam = czarne naloty na "czerwieni"..
oficjalnie istnieją tylklo 3 kolory akity: czerwona, biała i pręgowana, dlatego w rodowodzie macie kolor czerwony

sierść na dorosłą zmieni dopiero ok 8-12 miesiąca życia..

a tak poza tym witam na forum :) moze przedstawisz swoją kitkę i jakieś zdjęcia wstawisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']oficjalnie istnieją tylklo 3 kolory akity: czerwona, biała i pręgowana[/quote]

Agappe widzę, że nowe standardy tworzy ;-)
sezamowy może i nie jest popularny ale jest oficjalnym standardowym kolorem u akit japońskich

[FONT=&quot]"Rot-falbfarben, sesam (rot-falbfarbene Haare mit schwarzen Spitzen), gestromt und weiss[/FONT]" - cytat z oryginalnego wzorca FCI w niemieckiej wersji językowej.

czyli po polsku: "czerwono-płowe, sezamowe (czerwono-płowe z czarnymi końcówkami), pręgowane i białe."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Agappe widzę, że nowe standardy tworzy ;-)
sezamowy może i nie jest popularny ale jest oficjalnym standardowym kolorem u akit japońskich

[FONT=&quot]"Rot-falbfarben, sesam (rot-falbfarbene Haare mit schwarzen Spitzen), gestromt und weiss[/FONT]" - cytat z oryginalnego wzorca FCI w niemieckiej wersji językowej.

czyli po polsku: "czerwono-płowe, sezamowe (czerwono-płowe z czarnymi końcówkami), pręgowane i białe."[/QUOTE]

łaaaaa rzeczywiście :oops::oops:.. kiedyś były 3 kolory z tego co pamiętam :oops::oops: (chociaż przy moim obecnym stanie umysłu już niczego nie jestem pewna:cool3: 10h zajęć po 5h snu przez kilka dni to troche za dużo jak dla mnie)
chyba przestane się w takich tematach udzielać zanim się nie wyśpie :cool3: czyli pewnie dopiero w jakieś ferie czy wakacje :shake:

przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']łaaaaa rzeczywiście :oops::oops:.. kiedyś były 3 kolory z tego co pamiętam :oops::oops: (chociaż przy moim obecnym stanie umysłu już niczego nie jestem pewna:cool3: 10h zajęć po 5h snu przez kilka dni to troche za dużo jak dla mnie)
chyba przestane się w takich tematach udzielać zanim się nie wyśpie :cool3: czyli pewnie dopiero w jakieś ferie czy wakacje :shake:

przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:[/quote]

Kolory we wzorcu nie zmieniły się jeśli chodzi o akitę japońską o ile pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Proszę o informację, jaki kolor podszerstka mają akitki sezamowe. Moja Honi jest sezamkiem. Ma jasny włos z czarną końcówką. Wzdłuż linii kręgosłupa jest najciemniejsza. Podszerstek ma różny, tzn miejscami biały, miejscami szary. Jak ją kupiliśmy, to wszędzie miała szary podszerstek. Widzę, że to się zmienia. Czy zmieni się wszędzie na biały?

Link to comment
Share on other sites

Czyli w miejscach, gdzie jest sezamowa -szary, a tam gdzie biała - biały.
A mordka jeszcze czarna, choć upstrzona białymi i rudymi włosami. Czekam wciąż na ten pysio jasny, mam nadzieję, że się doczekam. Wkleiłam aktualne zdjęcie w galerii Dogomanii, bo tutaj nie umiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam. Jestem tutaj nowy i przepraszam, że od razu w tym temacie, ale mam problem. Od półtora miesiąca mam u siebie akite. Urodzony 6.12.2008. Aktualnie ma 4,5 miesiąca. W papierach ma wpisane, że jest to maść czerwona. Tylko, że jest kłopot. Ma 4,5 miesiąca a wygląda tak:

[url=http://img527.imageshack.us/my.php?image=dsc02915.jpg]ImageShack - Image Hosting :: dsc02915.jpg[/url]

Czekam cały czas na czerwony kolor, ale jakoś strasznie wolno to postępuje. Czasami mam wrażenie, że taki już zostanie. Boję się o to, bo może ma jakąś wadę genetyczną lub coś takiego. Czekam na pomoc z Waszej strony. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mój piesio też miał bardzo ciemny podszerstek, który oczywiście zrzucił. Pamiętam, że gdy miał 7 miesięcy jeszcze go miał, bo Pani sędzia zwróciła mi uwagę, że pies ma jeszcze szczenięcy podszerstek (był zgłoszony do klasy szczeniąt).

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie, ja zapewnie nie wiele pomoge, ale Akitka ladniusia jest, chcialam zapytac czy to zdjecie jest aktualne i na tym zdjeciu ma 4,5 miesiaca, poniewaz jakas drobniutka mi sie wydaje ?
Nasza Shirai'ek to jest straszny rudzielec, ma 3 miesiace i 10 dni, a wyglada tak:[IMG]http://img145.imageshack.us/img145/1140/spacerek.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ale ta Shirai śliczna :loveu:

Hm.. a czy ta 4,5 miesięczna akita to przypadkiem nie będzie sezam...?
Pozwole sobie zamieścić link do galerii sezamowej Cory: [url=http://www.dogomania.pl/gallery/pic49978.html]Dogomania : Galeria zdjęć : Cora 5 tydzień[/url]

Link to comment
Share on other sites

Więc tak. Zdjęcie nie jest do końca aktualne, robione około 2,5 tygodnia temu, ale nie mam nowych, więc pozostaje mi tylko opowiedzieć. Mój Aki teraz jest już troche czerwony na łapach, w okolicach szyi. I jak miał 3 miesiące to wyglądał niemalże tak samo jak Cora na zdjęciach. Ale jesteście pewni, że to nic poważnego i dostanie czerwonej barwy? Tak się zastanawiałem właśnie. Jak to jest. Skoro oboje rodziców jest maści czerwonej, to jak to się dzieje, że szczenie może być sezamowe? Z tego co wiem, to tylko mój Aki był taki w całym miocie.

Link to comment
Share on other sites

Requiem, nasza akitka też była taka szara, jak była mała.
Dziś Honi jest sezamowa, ma 10 m-cy.

Coś nie umiem wstawiać tu zdjęć:roll: [IMG]http://kakita.flog.pl/wpis/192784/zielono-mi-beztrosko-tak[/IMG] Ale może link do naszego fotobloga
[URL="http://kakita.flog.pl/archiwum/albumy/6174/honoo/"]Honoo - Archiwum fotobloga kakita.flog.pl[/URL]
[IMG]http://kakita.flog.pl/wpis/192784/zielono-mi-beztrosko-tak[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam, że mnie uspokoiliście.

Tymczasem mój Aki rośnie jak na drożdżach, z dnia na dzień jest coraz większy i sierść mu jaśnieje. :) Jak porobię dzisiaj jakieś zdjęcia, to postaram się wrzucić :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...