Jump to content
Dogomania

Błędy - które się poprawia?


dog_master

Recommended Posts

Nigdy tego nie pamietam ;) Ktore bledy nalezy poprawiac, a ktore nie? Tzn chodzi mi o to, ze np. wylamania na salomie trzeba poprawic, zrzucona hopke - logiczne, ze nie ;)

Jak jest z kolem? Jezeli pies przeskoczy przez dziury miedzy oponą a stelazem to nalezy skok powtorzyc czy nie?

Czy w razie bledu na slalomie mozna powtorzyc caly slalom czy tylko od miejsca, gdzie byl blad? [mozna troszke wiecej niz od miejsca bledu?]

Jezeli pies zeskoczy ze stefowek przed polowa, to powtarzamy, za polowa - nie? Cos mi sie takiego kojarzy, ale nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

za regulaminem FCI:
[QUOTE]Za odmowę uważa się: zatrzymanie się psa przed przeszkodą jak i zatrzymanie się w czasie pokonywania toru, obiegnięcie przeszkody z boku, odskoczenie na bok w celu uniknięcia pokonania przeszkody, skok pomiędzy kołem i ramą przeszkody, przebiegnięcie przez skok w dal, wsunięcie głowy lub łapy do tunelu i wycofanie się.

Odmowa musi zostać skorygowana. Jezeli to nie nastąpi, pies zostanie zdyskwalifikowany. To samo odnosi się do slalomu, w którym oprócz tego kazdy błąd musi równiez zostać natychmiast naprawiony[/QUOTE]

slalom mozesz poprawic w calosci lub od miejsca w ktorym pies wyszedl. jesli chcesz poprawic od poczatku musisz uwazac zeby psiak nie pokonal go pod prad - za min. 3 tyczki pod prad jest dis ;)
edit: o pardon, juz za 2 tyczki dis :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yassue']no tak ale wg regulaminu jest to odmowa wiec do poprawienia[/quote]Poprawia się tylko to, co [b]sędzia zasygnalizuje jako odmowę[/b]. Jeśli poprawisz coś, co wg regulaminu jest odmową, ale co sędzia (z przyczyn tylko jemu znanych ;) ) zasygnalizował jako błąd, to dostaniesz najprawdopodobniej detkę... :( Więc jeśli ma się wątpliwości, to trzeba niestety zerknąć na sędziego. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Więc jeśli ma się wątpliwości, to trzeba niestety zerknąć na sędziego. :)[/quote]

Ja to w Pruszkowie Pani Beaty pytalam co bylo, bo nie widzialam a to dlatego, ze w tym czasie probowałam łapac psa 40-50kg lecacego z kladki
moze szkoda czasu ale przynajmniej dis nie wylapalismy :D

Link to comment
Share on other sites

Skoczenie koła nie przez koło jest odmową i należy to poprawić.
Przebiegnięcie po skoku w dal, oraz skoczenie go na ukos pomiędzy ogranicznikami jest odmową i należy go poprawić. Jeśli jednak pies stawia łapy pomiedzy na ziemi czyli traktuje skok w dal jak kawalety to jest to błąd i sie tego nie poprawia. Przewrócony kawałek skoku to tez błąd. Jak widac sprawa skoku w dal nie jest taka oczywista, więc rada Hani, patrzeć na sędziego jest bardzo na miejscu.
Co do strefówek, to z tymi połowami masz rację na palisadzie i hustawce. Na kładce strefa wejściowa rozciąga sie też na część poziomą, więc jak pies ci zeskoczy z rampy wejściowej takze z części poziomej, to jest to odmowa i należy to poprawić. Jak pies wskoczy ci bokiem na kładkę lub co chyba nie jest mozliwe od razu na część pozioma to jest to błąd i sie tego nie poprawia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']
Ze slalomem jest problem, ze nigdy nie pamietam, na ktorej dokladnie tyczce byl blad i predzej zle wprowadze psa niz poprawie blad ;)[/quote]
Ja też nigdy nie pamiętam ;) zawsze zaczynam od nowa, poza tym uważam że slalom jest całością i nie powinno się robić go częściowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba']Ja też nigdy nie pamiętam ;) zawsze zaczynam od nowa, poza tym uważam że slalom jest całością i nie powinno się robić go częściowo.[/quote]
A mój sucz po błędzie na slalomie kocha wracać pod prąd :diabloti:. Już 2 razy zebralim za to detkę... To są błędy wczesnej fazy nauki :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']A mój sucz po błędzie na slalomie kocha wracać pod prąd :diabloti:. Już 2 razy zebralim za to detkę... To są błędy wczesnej fazy nauki :cool3:.[/quote]
Saba też ma na to ochotę i dlatego muszę ją zawsze porządnie asekurować :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pamiętam jak chyba w Łącku Astro spadł mi z kładki w trakcie spadania patrzyłam na psa nie na sędziego po czym(z racji, żę to chyba były moje 2gie zawody w zyciu) nie wiedziałam co dalej robić ...patrze na sędziego, który chyba nic pokazać więcej nie mogł... czasem warto słuchać publiki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O rety, kto to wymyslil... :D

To jeszcze jedno pytanie ;p

Jak pies zmieni pozycje na stole to co? ;)
a) wracamy do poprzedniej i czas liczy sie od poczatku
b) wracamy do poprzedniej i czas liczy sie dalej [z przerwa]
c) zostajemy w tej nowej i czas sie liczy od poczatku
?

Na zdrowy rozum to c), ale jak to jest naprawdę? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...