Jump to content
Dogomania

W jakim wieku z Yorkiem za granice ?


Psiurka99

Recommended Posts

[quote name='Psiurka99']tj. w temacie. Chciała bym kupić Yorka (szczeniaka) gdzieś w lipcu. I tu moje pytanie: Czy w ciągu jednego miesiąca zdąże załatwić wszystko, żeby piesek mógł wyjechać za granice ?? I w jakim wieku musi być ??[/QUOTE]

smoze jak skonczy się tak zwanna kwarantanna, tzn. jak po ostatniej puppy szczepionce przejdzie 10 - 14 dni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiurka99']Jeżeli wezmę 2-miesięcznego psiaka to mogę mu już zrobić szczepienie przeciw wściekliźnie i inne szczepienia, które potrzebne są do przejazdu za granice państwa należącego do UNI ?[/QUOTE]

to wszystko zalezy...
przede wszystkim od tego gdzie będziesz kupowala pieska, ile wyczytalam to chcesz z normalnej, dobrej hodowli, za to jestes zuch :lol: ale z tamtąd najczęsciej dobry hodowca oddaje gdzies juz 2,5 - 3 mies. psiaka. I jeszcze zalezy kto kiedy szczepia, bo mozna to robic nie w jeden sposob, mozna szczepic pierwsza szczepionka w 6 tyg., a druga 8 tyg., mozna pierwsza w 8 tyg., druga w 12 tyg.
Więc będziesz patrzyla wedlug konkretnego przypadka, bywa, ze hodowcy oddają pieska do nowego domu tylko z jedną szczepionką, a drugą musi nowy gospodarz sam zrobic, ale najczęsciej juz oddają po dwoch szczepionkach, więc policzysz sobie dni i juz, zapytasz ile robiono szczepionek, kiedy, zresztą dostaniesz i paszport pieska, tam będzie napisane.
A teraz nie masz jeszcze czym zamartwiac się ;)

Link to comment
Share on other sites

Vici przeważnie pies ma tylko książeczkę zdrowia, trzeba psa zaczipować, zaszczepić na wściekliznę (plus ewentualnie zrobić badania na przeciwciała jeśli państwo do którego się jedzie wymaga ich) i wyrobić paszport. Nie jestem pewna czy można takiego malucha kłujnąć na wściekliznę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Vici przeważnie pies ma tylko książeczkę zdrowia, trzeba psa zaczipować, zaszczepić na wściekliznę (plus ewentualnie zrobić badania na przeciwciała jeśli państwo do którego się jedzie wymaga ich) i wyrobić paszport. Nie jestem pewna czy można takiego malucha kłujnąć na wściekliznę.[/QUOTE]

tak, zgadzam się, zapomnialam, ze np. Wielka Brytania, Irlandia czy Szwecja tez są w Europie... a tam to takie wymagania, ze uj... my tam się nie wybieramy raczej... :shake: jest wiele innych krajow, gdzie nie mają takich absurdalnych wymagan...

chociaz, wczoraj dowiedzialam się dlacczego te kraje mają takie wymagania, chodzi o to, ze tam jeszcze nigdy nie bylo zarejestrowane przypadki wscieklizny, więc oni tak i dbają o to, zeby nikt jej i nie przywiozlby, np. ze swoim psem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiurka99']Czy w ciągu jednego miesiąca zdąże załatwić wszystko, żeby piesek mógł wyjechać za granice ?? I w jakim wieku musi być ??[/quote]

Co do wieku to nie wiem, ale wszystkie sprawy załatwia się około pól roku. Poczytaj [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=46962"]tutaj.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy gdzie będzie jechał np. Anglia ,Norwegia trzeba maluszka zaszczepić 3 razy na choroby mija minimum 12 tygodni ,potem jakieś 3 tyg szczepisz na wścieklizne ,czekasz 120 dni ,robisz badania na przeciwciała i czekamy jeszcze około 2 tygodni na wynik .Piesek może jechać ma skończone 9 mc ,szczepionka na wścieklizne mósi być oczywiście w paszporcie ,kazdy kraj ma inne zasady przewozu zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Na terenie Europy szczenię musi posiadać:
czytelny tatuaż bądź chip
paszport (oraz wpisane w paszporcie, iż jest zdrowy i może wyjechać z kraju)
szczepienia na psie choroby
odrobaczenia i odpchlenia
oraz szczepienie przeciwko wściekliźnie (które wykonuje się po 3 miesiącu życia) [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anushka']tu pisze 3 miesiące,na tym wątku podanym przez Magdę - Miki że pół roku /?? czegoś nie chytam,no ale jak zlikwidowali granice to może krócej ?? :roll:[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Anushka to wszystko zależy gdzie pies jedzie ;)
są kraje gdzie pies musi posiadać dodatkowo badanie na przeciwciała i dlatego to się tak przedłuża
ale jeżeli chodzi o Niemcy to 3 miesięczny szczeniak z wścieklizną może spokojnie jechać
wiem bo byłam
nawet byłam na wystawie z 3 miesięcznym szczeniakiem - wet na terenie wystawy sprawdził tylko szczepienie oraz wpis w paszporcie, że pies jest zdrowy i może podróżować :cool1:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...