Jump to content
Dogomania

szczepienie


Sandra i Soul :)

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem po co aż tak daleko to wszystko zabrnęło... gdyby chodziło o mojego psa i ktoś powiedziałby mi, że mogę go zaszczepić już po ukończeniu 3 miesiąca to poszłabym od razu do weta. I tak to trzeba zrobić prędzej czy później. Nikt nigdzie nie napisał, że jest różnica między szczepieniem szczeniaka 3-miesięcznego i rocznego. Lepiej mieć z głowy i nie myśleć o ewentualnych zagrożeniach itp. Czego chcieć więcej?

W naszym przypadku to wet ustalił terminy szczepień i się do nich dostosowałam. Jestem pewna, że gdybym poprosiła go o wcześniejsze szczepienie to nie odmówiłby mi. Mam do tego prawo.

Jeśli chodzi o ugryzienie przez takiego małego szczeniaka to trochę mnie to śmieszy:lol: Ja nigdy nie chodziłam z książeczką na spacer, a rodzic musiałby być naprawdę upierdliwy, żeby zażądać jej pokazania. Nie wpadajmy w paranoje...

Link to comment
Share on other sites

no i witajcie :razz: przypadkowo trafiłam na waszą dyskusję przez wyszukiwarkę :lol: posty Zetki73 są błędne, więc lepiej nikt ich nie słuchajcie.
[quote name='Pegaza']słuchajcie ale nie bądzcie smieszni jaką krzywde moze zrobic 3-miesieczny york hahahah[/QUOTE]
krzywdy może i nie zrobi, ale sam sobie może :cool3: np. poliza jakieś śliny zarażonego żyjątka

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] no i witajcie :razz: przypadkowo trafiłam na waszą dyskusję przez wyszukiwarkę :lol: posty Zetki73 są błędne, więc lepiej nikt ich nie słuchajcie. [/QUOTE]
czemu są błędne ? jeśli tak jest to wyjaśnij w czym jest błąd bo sama chciałabym wiedzieć

[QUOTE]W naszym przypadku to wet ustalił terminy szczepień i się do nich dostosowałam. Jestem pewna, że gdybym poprosiła go o wcześniejsze szczepienie to nie odmówiłby mi. Mam do tego prawo.[/QUOTE] i ja właśnie tak robie. :) Tylko nie wiem czemu az taka burza rozgorzała :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie czytasz kobito, wyjaśnienie jest w moim poście, tamte drugie zdanie :razz:[/QUOTE]

właśnie czytam i nie widze wyjasnienia ?

Piszesz o jakiejs krzywdzie a ja w swoich postach nie przypominam sobie żebym cos tam takiego napisała

[QUOTE]krzywdy może i nie zrobi, ale sam sobie może :cool3: np. poliza jakieś śliny zarażonego żyjątka[/QUOTE] to jest to drugie zdanie i nie wiem do czego sie odnosibo na pewno nie do moich postów

dlatego prosiłam o jaśniejsze wytłumaczenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']właśnie czytam i nie widze wyjasnienia ?

Piszesz o jakiejs krzywdzie a ja w swoich postach nie przypominam sobie żebym cos tam takiego napisała

to jest to drugie zdanie i nie wiem do czego sie odnosibo na pewno nie do moich postów

dlatego prosiłam o jaśniejsze wytłumaczenie[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]i kto tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem :cool1:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]i kto tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem :cool1:[/QUOTE]

zrozumiałam ale nie widzę związku z moimi wypowiedziami

a jedyne czego nie rozumiem to tego [QUOTE]posty Zetki73 są błędne, więc lepiej nikt ich nie słuchajcie.[/QUOTE]

dlatego PYTAM UPIORA które i dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']a my nie mamy szczepienia na wściekliznę i nie wiem kiedy to zrobić bo jedni mówią że już dawno powinnam a inni zeby sie nie spieszyć ze około 1 roczku

co wy sądzicie?[/quote]


zetka ty sama pytałas co inni o tym sadzą!!! każdy wyraża swoje zdanie!!! Ja mam całkowite zaufanie do swojego weta i stosuje się do jego zaleceń!!!
A ty chodzisz do kilku naraz i jeszcze masz watpliwości skoro pytasz. Nikt z as którzy sie tu wypowiadają nie studiował i nie praktykuje weterynarii więc albo słuchaj swojego weterynarza (jesli jakiemuś zaufasz) albo sama zacznij studiowac weterynarie i wtedy nikt nie bedzie wchodził ci w droge!!!

ps. już ie wytrzymałąm dlatego wtrącam sie do dyskusji choc jakis czas temu podjełam decyzje ze ie bedę wdawac się w bezsensowne dyskuje:diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jest bardzo jasno okreslone, w jakim terminie powinien byc pies zaszczepiony na wscieklizne:
[B]Art. 8.[/B] 1. Psy w wieku powyżej dwóch miesięcy żyjące na obszarze całego kraju oraz lisy wolno żyjące na obszarach określonych przez ministra właściwego do spraw rolnictwa podlegają obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
2. Posiadacze psów obowiązani są doprowadzać psy na smyczy do wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii punktów szczepień:
1) w terminie dwóch miesięcy od dnia ukończenia przez psa wieku dwóch miesięcy lub
2) w terminie określonym przez lekarza weterynarii podczas poprzedniego szczepienia.
3. Psy poddane szczepieniu podlegają wpisowi do rejestru. Po przeprowadzeniu szczepienia posiadaczowi psa wydaje się zaświadczenie, a informacje o dokonaniu tej czynności zamieszcza się w rejestrze psów zaszczepionych przeciwko wściekliźnie.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa, w drodze rozporządzenia:
1) określi:
a) szczegółowe zasady przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, a w szczególności obszary, o których mowa w ust. 1, rodzaj szczepionki i sposób jej podania,
b) szczegółowe zasady prowadzenia rejestru i wzór zaświadczenia, o których mowa w ust. 3,
2) może wprowadzić obowiązek ochronnego szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie.
Dziennik Ustaw z 1999 r. Nr 66 poz. 752

Natomiast wlasciciele czesto "wiedza lepiej" i mamy takie efekty:
[URL]http://fakty.interia.pl/news/wlasciciele-psow-maja-gdzies-przepisy,1126393/26b88c12b797dc0ccf5f2b3761a17cdd?source=rss[/URL]
A wcale nie jest rzadkoscia spotkac nawet w srodku miasta lisa czy nietoperza (tez czesto choruja na wscieklizne) i co wtedy?

[quote name='Magda_Miki']

Jeśli chodzi o ugryzienie przez takiego małego szczeniaka to trochę mnie to śmieszy:lol: Ja nigdy nie chodziłam z książeczką na spacer, a rodzic musiałby być naprawdę upierdliwy, żeby zażądać jej pokazania. Nie wpadajmy w paranoje...[/quote]
Magda, dziabniecie malego dziecka nawet przez kilkumiesiecznego yorasa wcale nie jest smieszne, a przy modzie na nie - prawdopodobienstwo tez rosnie, i norma, wymogiem jest przedstawienie ksiazeczki szczepien i obserwacja psa u weta.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie dyskusja jest jalowa i troche bez sensu.
Zetka, faktem jest, ze masz 8-miesiecznego psa bez [COLOR=Red]obowiazkowych[COLOR=Black] (jedynych w Pl) szczepien, czyli jaskies 3-4 miesiace po szczepieniach podstawowych dla szczeniat (gdy z reguly odczekuje sie 3-4 tygodnie).
Jest to nielegalne, a wet o przesunieciu terminu decyduje, gdy pies nie wychodzi w ogole z kojca/domu (nawet do ogrodka przydomowego),badz jest w trakcie leczenia powaznego schorzenia (silna infekcja, nowotwor itp.).
Zastanow sie nad wetem, bo takie postepowanie jest po prostu nielegalne, ze wzgledu na wysokie zagrozenie wscieklizna na terenie PL.
I rownie niebezpieczne dla Twojego pupilka, chyba, ze korzysta z kuwety i jest ciagle w domu?
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Generalnie dyskusja jest jalowa i troche bez sensu.
Zetka, faktem jest, ze masz 8-miesiecznego psa bez [COLOR=Red]obowiazkowych[COLOR=Black] (jedynych w Pl) szczepien, czyli jaskies 3-4 miesiace po szczepieniach podstawowych dla szczeniat (gdy z reguly odczekuje sie 3-4 tygodnie).
Jest to nielegalne, a wet o przesunieciu terminu decyduje, gdy pies nie wychodzi w ogole z kojca/domu (nawet do ogrodka przydomowego),badz jest w trakcie leczenia powaznego schorzenia (silna infekcja, nowotwor itp.).
Zastanow sie nad wetem, bo takie postepowanie jest po prostu nielegalne, ze wzgledu na wysokie zagrozenie wscieklizna na terenie PL.
I rownie niebezpieczne dla Twojego pupilka, chyba, ze korzysta z kuwety i jest ciagle w domu?
[/COLOR][/COLOR][/quote]

zgadzam sie w 100 % z cała wypowiedzią
jestem już umówiona na szczepienie bo oczywiście ze muszę je zrobić i co do tego nie miałam żadnych wątpliwości
nie widzę też powodów aby rozwijać dalej tą dyskusje już nie wiem czego dotyczącą w tym momencie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']właśnie czytam i nie widze wyjasnienia ?

Piszesz o jakiejs krzywdzie a ja w swoich postach nie przypominam sobie żebym cos tam takiego napisała

to jest to drugie zdanie i nie wiem do czego sie odnosibo na pewno nie do moich postów

dlatego prosiłam o jaśniejsze wytłumaczenie[/QUOTE]

o Boże, ile jeszcze jest tu takich osób co nic nie rozumieją :lol:
ile metrów ma smycz twego psa? jesteś pewna, że twój pies niczego nie poliza (nie zdąży polizać) na ulicy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']zgadzam sie w 100 % z cała wypowiedzią
jestem już umówiona na szczepienie bo oczywiście ze muszę je zrobić i co do tego nie miałam żadnych wątpliwości
nie widzę też powodów aby rozwijać dalej tą dyskusje już nie wiem czego dotyczącą w tym momencie[/QUOTE]

no nareszcie :lol:

P.S. słuchajcie, może na dłużej u was zostanę, ależ gorąco tu macie, lubię taką atmosferkę :lol:

Link to comment
Share on other sites

:)) przecież sie z tym zgadzałam zawsze od początku :)
Tylko jak sie przyszło późno i nie czyta od początku to potem są efekty:) :diabloti:

Witaj na DOGO -- czasem jest tu naprawdę gorąco

A Tigrunia sie juz wycofała bo podałam jej namiary na tych wetó ---spodziewała sie ze nie podam :) no i zamilkła nie odpowiedziawszy na kilka zadanych pytań :) a jutro pewnie już jej nie będzie bo leci na wczasy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Upiór']o Boże, ile jeszcze jest tu takich osób co nic nie rozumieją :lol:
[U][B]ile metrów ma smycz twego psa? jesteś pewna, że twój pies niczego nie poliza (nie zdąży polizać) na ulicy[/B][/U]?[/quote]
Zetka właśnie szuka linki 10 metrowej dla swojego Nerusia - na takiej na pewno będzie miała pełną kontrolę :diabloti:
[quote name='zetka73']:))
A Tigrunia sie juz wycofała bo podałam jej namiary na tych wetó ---spodziewała sie ze nie podam :) no i zamilkła nie odpowiedziawszy na kilka zadanych pytań :) a jutro pewnie już jej nie będzie bo leci na wczasy :)[/quote]
Więc .. moja droga Zetko :razz: Musiałaś podać mi te namiary bo inaczej by było wiadomo, że opowiadasz bzdury. :cool1: Do wetów nie dzwoniłam bo czasu zbrakło . Jak widzę jesteś świetnie poinformowana więc chyba rozumiesz, że dzień przed wyjazdem załatwia się te czy inne sprawy - żegna się z rodziną bo w końcu lecimy w piątek 13 :p no i dopiero weszłam do domu. Spróbuję zadzwonić rano (mam nadzieję,ze mają czynne od 8 bo tylko do 9 będę w pracy :cool1:)

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie :)
uważam jednak temat za zamknięty i mam nadzieje ze może zmienisz choć trochę to cyniczne podejście do wszystkich moich wypowiedzi na tym forum bo nikomu i niczemu nie służą jakieś głupie słowne gierki i przepychanki

czego Tobie i sobie z całego serca życzę :)



całkiem szczerze życzę szczęśliwej podroży i udanego urlopu w kraju faraonów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']ciesze sie :)
uważam jednak temat za zamknięty i mam nadzieje ze może zmienisz choć trochę to cyniczne podejście do wszystkich moich wypowiedzi na tym forum bo nikomu i niczemu nie służą jakieś głupie słowne gierki i przepychanki

czego Tobie i sobie z całego serca życzę :)



całkiem szczerze życzę szczęśliwej podroży i udanego urlopu w kraju faraonów[/quote]
Ja nie mogę po prostu pojąć jak można narażać swojego psa na takie niebezpieczeństwo i tyle. Skoro Ty mówisz,ze Twój 8 m-czny pies nie ma szczepienia na wściekliznę to mnie krew zalewa :angryy: Ale ok.. Twoja sprawa .. Również kończę temat tylko jeszcze zadzwonie do tych wetów i jeśli faktycznie nie wiedzą, kiedy sie szczepi psy przeciwko wściekliźnie to ja juz ich uświadomie :mad:

No to całkiem szczerze podziękuję .. Mam nadzieję, ze urlop faktycznie się uda :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Ja nie mogę po prostu pojąć jak można narażać swojego psa na takie niebezpieczeństwo i tyle. Skoro Ty mówisz,ze Twój 8 m-czny pies nie ma szczepienia na wściekliznę to mnie krew zalewa :angryy: Ale ok.. Twoja sprawa .. Również kończę temat tylko jeszcze zadzwonię do tych wetów :mad:

No to całkiem szczerze podziękuję .. Mam nadzieję, ze urlop faktycznie się uda :razz:[/quote]

daj mi znać po tej rozmowie koniecznie - bo z góry wiem ze powiedzą ze od 3-4 miesiąca :)

j[QUOTE]eśli faktycznie nie wiedzą, kiedy sie szczepi psy przeciwko wściekliźnie to ja już ich uświadomię
[/QUOTE] ależ oni doskonale wiedza :cool1: tylko jak już wiele osób tu wspominało biorą pod uwagę nie tylko to ze zapis w prawie jest taki czy siaki ale różnież wszystkie inne dodatkowe czynniki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']daj mi znać po tej rozmowie koniecznie - [B][U]bo z góry wiem ze powiedzą ze od 3-4 miesiąca[/U][/B] :)

j ależ oni doskonale wiedza :cool1: tylko jak już wiele osób tu wspominało biorą pod uwagę nie tylko to ze zapis w prawie jest taki czy siaki ale różnież [B][U]wszystkie inne dodatkowe czynniki [/U][/B]:)[/quote]
To czemu tobie niby mieli powiedzieć co innego ?? :cool1:

No jakie sie pytam po raz drugi ??

Link to comment
Share on other sites

rany !! znów to samo!!
zacytuje jus nie siebie

czemu ty nie czytasz również wypowiedzi innych ?? a moje czytasz jakby fragmentami wyrwanymi z kontekstu ?

a no takie czynniki !!! :
[QUOTE][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=10455"]Sandra i Soul :)[/URL]
To i ja wyrażę swoje zdanie poparte przez nie jednego hodowce i weterynarza. Nie wiem czemu uważasz że psa trzeba szczepić w wieku 3 miesięcy :shake:.
Psy [B]można[/B] szczepić na wściekliznę [B]od 3 miesiąca[/B] [B]ale nie widzę[/B] powodu jeżeli pies wychodzi tylko i wyłącznie na smyczy. Nie sądzę żeby DZIKIE WIEWIÓRKI:cool3: nagminnie biegały po osiedlach:evil_lol:. Do tej pory [B]każdy hodowca i każdy weterynarz z którym rozmawiałam na temat szczepień uważa że ze szczepieniem na WŚCIEKLIZNĘ nie koniecznie trzeba się śpieszyć[/B] ([COLOR=Red]zależy od sposobu życia psa i właściciela[/COLOR]) np. moja starsza suka została zaszczepiona w 11 miesiącu życia (i żyje szczęśliwie :lol:) a druga ma 6 miesięcy jest po wymianie zębów i jeszcze nie była szczepiona na wściekliznę [/QUOTE]

dalej ciągniesz temat a myślałam ze mamy to już za sobą i wszystko zostało wyjaśnione:crazyeye:

[QUOTE]To czemu tobie niby mieli powiedzieć co innego ??[/QUOTE] nie chodzi o to ze mnie mieliby powiedzieć coś innego ale każdy lekarz rozmawia jak wiesz z pacjentem indywidualnie tak samo jest z wetami i tak jak leczenie musi być indywidualnie dobrane tak kalendarz szczepień może być również dobrany do zwierzęcia i nie ma w tym nic dziwnego
Z ludźmi jest tak samo ja dzieci tez szczepić powinno sie wg kalendarza szczepień ale nie zawsze sie tak da i mogą być i są dopuszczalne pewne "poślizgi" i jakoś nikt nie robi z tego wielkiego HALO

Link to comment
Share on other sites

Zetko37, nie lubisz tygruni, to mi odpowiedz :lol: jesteś pewna, że twój pies nie poliza np. śliny czy wymiotów chorującego zwierzaka gdzieś na ulicy? ile metrów ma jego smycz? czy wiesz, że tak naprawdę pies jest psem i musi gdzieś poszaleć i bez smyczy? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...