Jump to content
Dogomania

Fizykoterapia


isacz

Recommended Posts

Medycyna fizykalana zajmuje sie zastosowaniem metod fizykalnych w celach leczniczych, zapobiegawczych i diagnostycznych. w zakres medycyny fizykalanej wchodza:

fizykoterapia

fizjoprofilaktyka

fizykalne metody diagnostyczne.

i masz dzialy: cieplolecznictwo, wodolecznictwo, balneologie i balneoterapie, krioterapie, Swiatlolecnictwo.laseroterapie (laser bardziej biostymuluje niz rozgrzewa). elektrolecznictwo, pulsujace pole magnetyczne malej czestotliwosci, ultradzwieki, inhalacje,

to jest to samo co dla ludzi tylko dawki i wykonanie jest inne. w polsce jescze malo rozwinieta jest wogole rehabilitacja zwierzat (ludzi zreszta tez :-? ). ale moja pani weterynarz z powodzeniem stosuje elektroterapie. a kilka moich kolezanek rehabilitowalo swoje zwierzatak po udarach dodajac cwiczenia i masaze ze skutkiem dobrym

jak jeszce jakies pytania to prosze

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jest fyzykoterapia dla zwierzat bardzie rozwinieta, ale i bardzo droga.Moja psina ma w przednim 'lokciu' po urazie dysplazje i artretyzm a ma dopiero dwa lata, w tym wieku jest to bardzo smutnebo duzo rzeczy nier moze robic a jej ulubiona pileczka, musiala isc w odtawke, dlatego mysle tez o tym czy sama moglabym cos z fizykoterapii cos robic. jak masz pomysli i wiesz co moge sama robic to powiedz.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

z fiztkotrapia bedzie ciezko bo potrzebny do tego w wiekszosci sprzet medyczny. ja nie jestem wet. i nie powinnam im wchodzic w paraade,ale jezeli przyblizysz mi bardziej schorzenie twojego psa tzn jki uraz, jak to sie stalo , jak dlugo byla leczona i jak, czy miala lapke unieruchomiona itd itd tak jakbys sama byla u lekarza. czy sa pory roku dnia ze sie nasila bol czy boi sie wody i czy cierpliwe wysiedzi jak jej bedziesz cos robic czy raczej jest diebel i potrzebna ci bedzie czyjas pomoc. i najlepiej jak pzeslesz mi to mailem, a ja daje slowo ze pomysle i postaram sie jakos tobie pomoc. ale juz nie na forum ale mailem badz na gg

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='isacz']Czy ktos mi moze cos powiedziec o fizykoterapi dla psow, kto to robi i na czym to wlasciwie polega??? :confused:
Pozdrawiam[/QUOTE]
W Katowicach na ul. Kordeckiego 3A jest Zakład Rehabilitacji Zwierząt prowadzony przez małzeństwo fizjoterapeutów (takich od ludzi, którzy z doskonalymi wynikami stosują zabiegi rehabilitacyjne u zwierzat) . Trafiłam do nich poprzez weta, ktory był bezradny wobec choroby mojego psiaka. Pies jest po operacji resekcji główki kosci udowej z powaznymi komplikacjami. Nie stawał na operowaną nogę 2 m-ce i doszło do zaniku mięśni. Było podejrzenie uszkodzenia badź zaniku nerwu, bo pies nie reagował na bodźce bólowe. Zwisała mu taka sucha i bezwładna .Zastosowane u niego magneto i laseroterapia oraz ultradźwięki spowodowały, że pies po 5 zabiegach "przypomniał" sobie o swojej nodze i zaczął się nia podpierać, potem podnosić do sikania, drapać za uszkiem, a teraz po 10 zabiegach juz śmiało nia stąpa. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe! Zainteresowanym służę nr-em tel.na priv

Link to comment
Share on other sites

kURKA ALE DALEKO ... DLA MNIE ... wiecie przydałoby sie w końcu stworzyc zestaw ćwiczeń pourazowych dla róznego typu schorzeń, ja dostałam dla Lilith po zerwaniu więzadła i załozeniu implantu zalecenia ćwiczeń, ale wiem ze sporo ludzi nie - a bardzo naszej sucz one pomogły ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Zna ktoś może ten zakład rehabilitacji w Gdańsku? Jak długo już istnieje?
Jeszcze jak mój kochany piesek żył (odszedł w październiku '09 :-() i od paru lat miał problemy z kręgosłupem, to przeszukiwałam internet, czy w Trójmieście istnieje jakiś zakład rehabilitowania zwierząt. Nic nie znalazłam. Pytałam również wetów - nikt nic nie wiedział. Pytałam też na forum - nie otrzymałam odpowiedzi...

Warto reklamować takie miejsca, bo dużo zwierząt potrzebuje pomocy, a mało kto wie o możliwości rahabilitacji zwierząt.

:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam ! Może odświeżę troszkę ten wątek
Od półtora roku zajmuję się rehabilitacją i fizykoterapią zwierząt. Oferuję również profesjonalny przewóz zwierząt, opiekę i pielęgnację. Serdecznie zapraszam wszystkie czworonogi w potrzebie. Więcej informacji na stronie [url]www.impulsdlazwierzat.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Byłam właśnie na szkoleniu - przyjechali do nas przedstawiciele firmy Fizjopet razem z całym sprzętem.
Dawki terapeutyczne magneto i lasera już znam, ale nie wiem jakie dawki są bezpieczne dla prądów wszystkich innych i dla ultradźwięków ???
Człowieka można się zapytać co odczuwa ... mrowienie, szczypanie, delikatne swędzenie a psa lub kota nie zapytam :crazyeye:.
I trochę dziwnie będzie się robić niektóre zabiegi na sierści z żelem ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...