Jump to content
Dogomania

co o nim myslicie?


Recommended Posts

[quote name='Canaveral-staff']Ja metryki dostaję od razu po przeglądzie ,[/quote]
A ja po tygodniu ;) przegląd mieliśmy w poniedziałek a odbiór metryczek też w poniedziałek, z tym że następny:evil_lol: tak więc możliwe że hodowca nie ma jeszcze metryczek, a jak poczta idą to można i jeszcze dłużej czekać :shake:

Link to comment
Share on other sites

hodowla to sbtbudziwój
jade dzis, ale chyba postawie warunek ze druga polowe pieniedzy wplace po otrzymaniu metryki- tylko pytanieczy sie zgodzi.
Szczeniaki maja tatuaze i sa po przegladzie wiec ja nie wiem o co chodzi:roll:
podobno hodowca nie mial czasu ich odebrac ze zwiazku.
A czy dzwoniac do zwiazku moge sie cos dowiedziec o tych metrykach?
No i co robic jezeli hodowca bedzie chcial cala gotowke?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daro 25']hodowla to sbtbudziwój
jade dzis, ale chyba postawie warunek ze druga polowe pieniedzy wplace po otrzymaniu metryki- tylko pytanieczy sie zgodzi.
Szczeniaki maja tatuaze i sa po przegladzie wiec ja nie wiem o co chodzi:roll:
podobno hodowca nie mial czasu ich odebrac ze zwiazku.
A czy dzwoniac do zwiazku moge sie cos dowiedziec o tych metrykach?
No i co robic jezeli hodowca bedzie chcial cala gotowke?[/QUOTE]

nie miał czasu przed wydaniem szczeniaka to po wydaniu tym bardziej trudno czas zanalezc, nie napalaj się taka moja rada, zadzwon i umow warunki, nie jedz bo jak zobaczysz szeniora to juz poplyniesz...
naprawde chce dobrze....

Link to comment
Share on other sites

chyba nie powinno byc problemu w zk jeżeli znasz nr tatoo ,datę urodzenia i nazwę hodowli,powinni udzielic informacji czy taki psiak jest u nich zarejestrowany
pozatym nie musz przecież należeć do zwiazku,odrazu będziesz pewny czy to metryka zk,czy innego zrzeszenia kynologiczngo

Link to comment
Share on other sites

juz uzgodnilem- wiec odbieram go dzis.
Zaliczka byla wplacona juz 2 tyg temu(200zl), dzis wplacam 600zl i odbieram malego, a po odebraniu metryki reszte. Oczywiscie umowa bedzie spisana z jakims terminem, ktory uzgodnimy. Ok zbieram sie i jade po malego:loveu::multi:

Link to comment
Share on other sites

Super! Dobrze, że hodowca przystał na takie warunki i że spiszecie umowę!!!Dziś nie warto nic uzgadaniać na "gębę", papier to papier!Jak będziesz u hodowcy to poproś o protokół przeglądu miotu i rodowody rodziców-to Twoje święte prawo mieć wgląd we wszystkie dokumenty, a hodowca niech wie, że ma do czynienia z solidnym nabywcą, który orientuje się we wszystkich procedurach!
Wracaj szybko z Basterem bo niecierpliwie czekamy na fotki i dokładne dane rodowodowe! Powodzenia!:)

Link to comment
Share on other sites

tak sobie czytam i muszę wtrącić swoje 2 grosze :p

ja nigdy nie dostalam metryk od razu po przeglądzie

po pierwsze- robię odbiór miotu w domu, żeby nie stresować maluchów
metryki są wypisywane po kilku dniach w ZK, 80 km ode mnie

po drugie- z ZK różnie bywa
raz natrafiłam na urlop i mimo wykonanego przeglądu musiała czekać ponad 2 tygodnie na metryki, wcześniej nic nikt mi o urlopie nie powiedział,

więc moim zdaniem nie ma afery kręcić i tylko spytać hodowce o co chodzi, no i spisać umowę

w takich przypadkach zawsze w umowie zaznaczam, że metrykę dośle po jej otrzymaniu, później wysyłam listem poleconym
wiadomo- trzeba zaufać

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...