Jump to content
Dogomania

obóz IPO 2008 w ZKO Horni Sucha obok Cieszyna


molos

Recommended Posts

termin: [B]22-31 sierpnia 2008[/B]

miejsce: [B]ZKO Horni Sucha[/B] (niedaleko Cieszyna)

dokładne informacje na stronie:

[URL="http://glogar.molos.pl/"]http://csp.molos.pl/[/URL]

oraz

[URL]http://molos.pl/oboz/[/URL]

pod koniec obozu planowany jest egzamin IPO dla chętnych (uwaga! w Czechach do egzaminu nie mogą przystępować psy z kopiowanymi uszami!)

Link to comment
Share on other sites

sytuacja wygląda następująco

jeśli osoba, która przyjedzie chce się uczyć, czyli uczestniczyć w szkoleniach (ślady, posłuszeństwo, obrona) i czerpać wiedzę (taki wolny słuchacz) to płaci połowę ceny szkolenia tj. 225zł + koszty pobytu pod namiotem tj. 100zł

Jeśli osoba ta jest np synem, małżonką, narzeczoną ;) itp która jedzie tylko i wyłącznie towarzysko płaci za pobyt 100zł

Link to comment
Share on other sites

a skąd przeciwskazania do udziału psów z kopiowanymi uszami ??
wiem, że w CZ nie wolno wystawiać psów z ciętymi uszami ale co to ma wspólnego ze szkoleniem ?? Zwłaszcza, że na obóz teoretycznie mogliby przyjechać ludzie z Polski czyli z kraju gdzie ten przepis praktycznie nieobowiązuje :roll: ( bo teoretycznie istnieje ale nikt go nieegzekwuje)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Zwłaszcza, że na obóz teoretycznie mogliby przyjechać ludzie z Polski czyli z kraju gdzie ten przepis praktycznie nieobowiązuje[/quote]doprecyzuje - [B]na obóz MOGĄ się zapisać i przyjechać również psy kopiowane - jak najbardziej! Sam mam kopiowanego boksera (patrz avatar obok), byłem z nim rok temu i zabieram również w tym![/B] Natomiast tak jak napisała saJo - przepisy w Czechach są takie, że psy z kopiowanymi uszami (tylko uszami - ogonów to nie dotyczy) nie mogą być ani wystawiane ani brać udziału w zawodach i egzaminach. Nie jest to przepis wewnętrzny czeskiego związku kynologicznego tylko jest to regulowane ustawowo!

Reasumując - [B]psy na obóz mogą jechać bez jakichkolwiek ograniczeń[/B] - ograniczenie dotyczy [B]tylko[/B] egzaminów, które odbędą się prawdopodobnie w ostatni dzień obozu i są tylko dla osób chętnych z odpowiednio przygotowanymi psami!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sorrki, że z opóźnieniem ale dopiero zauważyłem

oczywiście może jechać "laik" :) czy dog nadaje sie do tego sportu? z pewnością nie jest w czołówce ras na zawodach ;) ale w Czechach trenują przeróżne rasy - widziałem nawet bernardyna nieźle radzącego sobie z "tym sportem" :] najważniejsze żeby dobrze się bawił pies i przewodnik ;) no i oczywiście liczą się predyspozycje osobnicze

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...