Jump to content
Dogomania

Czarny spanielek - jak dbać o sierść


odrobinka1

Recommended Posts

Witam.. proszę o pomoc- moja Nesia jest 100% czarna- codziennie - około 5 minut-czeszę ją średnio miękką szczotką z włosia oraz taką - nie wiem jak to opisać- wygląda jak do czesania koni- ma bardzo drobniutkie mięciutkie druciki przeplatane włosiem.. do tego kupiłam gumową szczotkę- coś a' la gumowa rękawicę. Jednak pomimo starań na futerku małej cały czas jest coś w rodzaju- łupieżu- kurzu.. nie wiem jak to opisać.. po prostu matowieje jej sierść poprzez drobniutki biały pyłek.. starałam się ściągnąć palcami osad z włosa, jest dosyć ciężko nawet z małej ilości kosmyka.. myślę, że to łuszcząca skóra- lecz może się mylę.. jak dbać o sierść by była tak lśniąca jak na początku - gdy ją zabrałam.. Wykąpałam ją szamponem dla szczeniąt- trixie.. mocno wypłukałam włos- pomogło- jednak nie na długo..
Zaznaczę że weterynarz nie widzi według niego nic niepokojącego- co mogłoby wskazywać na chorobę skóry.. prosimy o pomoc:oops:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co odrobinka, ja co prawda nie wiem jak dbać o sierść czarnego spanielka, ale jeśli chodzi o ten łupież czy coś w tym stylu to wydaje mi się, że my mieliśmy ze Spajkuniem to samo i to chyba była wysuszona skóra. Na dogo poradzili nam aby dodawać codziennie do jedzenia raz dziennie łyżeczkę oleju z pestek winogron. Spajkuniowi pomogło, w tej chwili już nie ma łupieżu i sierść nabiera już połysku, tylko, że mój maluszek linieje po boczkach jeszcze:loveu: Ale też często go wyczesujemy i mam nadzieję, że wkrótce mu to przejdzie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Wiesz co odrobinka, ja co prawda nie wiem jak dbać o sierść czarnego spanielka, ale jeśli chodzi o ten łupież czy coś w tym stylu to wydaje mi się, że my mieliśmy ze Spajkuniem to samo i to chyba była wysuszona skóra. Na dogo poradzili nam aby dodawać codziennie do jedzenia raz dziennie łyżeczkę oleju z pestek winogron. Spajkuniowi pomogło, w tej chwili już nie ma łupieżu i sierść nabiera już połysku, tylko, że mój maluszek linieje po boczkach jeszcze:loveu: Ale też często go wyczesujemy i mam nadzieję, że wkrótce mu to przejdzie;)[/quote]


Bardzo dziękuję Ci za podpowiedź- na pewno sprawdzę - może i Nesce pomoże:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Tak,na początek można podawać właśnie olej z pestek winogron,albo gammolen - powinien pomóc.[/quote]

Wybacz moja niewiedzę- lecz kto pyta nie błądzi:oops:.. co to jest gammolen:niewiem::-o ?.. i jak to podawać?..
z góry dziękuję za odpowiedź..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Gammolen to preparat właśnie na poprawę stanu skóry i sierści - w formie kapsułek,do kupienia u weterynarza,albo w internetowych sklepach zoo.
[URL]http://www.gammolen.pl/[/URL][/quote]

Kolejny raz bardzo Ci dziękuję za pomoc- :loveu::kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

Nasze też są na Eukanubie Profesjonal.Maluchy jedzą dla juniorów i nic się nie dzieje z włosem ani ze skórą. Co nie zmienia faktu,że czasem nawet najlepsza karma może jakiemuś psu nie służyć.
Ja bym spróbowała na początek dodawać olej lub podawać Gammolen - jeśli za jakiś miesiąc (minimum) nic się nie będzie poprawiało,to wtedy spróbowałabym zmienić jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...