Jump to content
Dogomania

Świnki morskie w nowych domach:)


Doda_

Recommended Posts

[quote name='invictus hilaritas']moja samiczka dzieci nie miala i nie miala zadnego zapalenia.. teraz mam samiczki 4 i tyz nie maja zadnego zapalenia.. nie wiem co to za wet ale jak bym go zmienila..[/quote]

To wet gryzoni, jest dobra. Z moimi wszystkimi gryzoniami, ptakami do niej lecę. Twoje swinki nie mialy zapalenia, to moze Tola ma to od rodziny..? Moze byc tak?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 443
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm, lekarzem nie jestem, ale ogólnie chodzi fama, że jak suka nie ma szczeniąt to albo świruje, albo choruje na ropomacicze. Moja suczka nie miała szczeniaczków i zachorowała na ropomacicze, więc może o to wetce chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='trolka']hmmm, lekarzem nie jestem, ale ogólnie chodzi fama, że jak suka nie ma szczeniąt to albo świruje, albo choruje na ropomacicze. Moja suczka nie miała szczeniaczków i zachorowała na ropomacicze, więc może o to wetce chodzi?[/quote]

Tak, o to. Mowilam wetce ze swinka ma krwawienie i dziwny zapach, mowila ze to ropy.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
To ja Tomek ('brat' Dody :diabloti:) Trolka, bardzo Ci dziękuje, ze dałaś mi świnki morskie, w domu codziennie dwa prośki biegaja po pokoju, to daje mi wielką radość:loveu:.Jedzą strasznie dużo, pilnuję zeby nie byly grube, ale moja mama niestety - mówi 'biedne świnki' i ciagle im daje po troszku.. a prababcia, jak Doda przyjechała do mnie ze świnkami, zaniosła ich na góre do mojego pokoju to prababcia mowila ze nie chce mieć w domu szczurów (no, chyba nie ma szczurow bez ogonków?), tak się wściekała a teraz chodzi do chłopaków nakarmić;).Chłopaki uwielbiaja biegac i codziennie po pokoju biegają. Jak tylko widzą, ze zamierzam ich złapac, to sie chowaja tak daleko...:loveu:.no a jak juz chcą wracac do domku, to same wchodza do klatki. Ważą ponad 700 g, kiedyś pochwalilem sie Dody, ze waża 700 dkg a to jest 7 kg..:oops:.Doda powiedziala ze mam w domu świnie z rózowymi ogonkami.... niedobra siostra!:placz:.
no i co jeszcze wam opowiedzieć? Aha, chlopaki wychodza na dwor (mieszkam w domu z ogrodem) i jak tylko poczuja zapach trawy to strasznie sie bardzo ciesza, a jak sa juz najedzone to fajnie lezą i maja duuuuuzy brzuch... Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tola zrobila sie taka nerwowa, nie umie siedziec spokojnie, biega i szuka Versele lage.. Wie gdzie to chowam i musi to znaleźć.. a jak dostaje versele, to odgania Torę, nie pozwala jej dotknąc miseczke.. A jak Tory udaje sie ukrasc versele, to Tola goni i zabiera jej z pyska... :shake: :mad:

Link to comment
Share on other sites

a ja mam od dziś - bardzo krótkie - pięciodniowe wakacje!!!! będziemy z Evelin głaskac 7 świnek, chodzic na krótkie, 10-cio kilometrowe spacerki, czytać dobre kryminały i ogólnie - byczy się:) studenci i młodzież ucząca się - wiem ze nie wiecie czym się tak ekscytuje - pogadamy za kilkanaście lat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Doda_ Pisała: [I]Pozdrów wszystkich ode mnie na DOGO, tu w górach jest pięknie, przez okno widać duże góry, obok domu są rzeki, i pełno żabki. Łapie ich i wypuszczam przy rece xD. Są też pełno ślimaków brązowych, nawet na naszym aucie też. tęsknię za DOGO, nie zabrałam laptopa, bo muszę odpocząć od kompa. PA PA!
[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No dziś wróciłam.. strasznie tęsknie za górami.. Tam codziennie łapałam kilka-kilkanaście zabek.. głaskałam.. i wypuszczałam przy rzece.. takie duże żaby.. :loveu: :loveu: :loveu: Aha.. jednego ptaszka uderzył samochód, próbowałam coś zrobic ale nie udało sie.. jak go znalazłam to odchodził.. :placz: Długo bylam zła na siebie ze wcześniej tam nie bylam.. No i pełno ślimaków, bez 'domków' na plecach :diabloti: takie brązowe.. :loveu: wiele ich bylo, nawet na naszym samochodzie.. Pogoda, byla strasznie upalna, nie wytrzymalam i nagle strasznie mocna ulewa :loveu::cool3: Były siana na polu, zamierzałam ukraść (no ukraść bo byly tam panie, pakowały siana do samochodu) ale nie zdązylam :angryy: No nic, ale przywiozłam do domu duuuuuuuuuuuuuuuzo trawy.. prosto z gór :loveu: Tomek też... Teraz w łazience mieszka duuuuzy pająk, pierwszy raz widziałam takiego dużego.. pewnie był w trawie i wybrał sobie mieszkanie w łazience :angryy: Nieźle, nie wejdę do łazienki.. :shake: Na polu pełno pająków, takie duże i kremowe :mdleje: W rękawiczkach zrywaliśmy trawe:stupid: Rano w górach tata idąc do sklepu na ulicy spotkał sie z węzem :evil_lol: Wygonil weza do lasu, bo auta przecież jeżdzą na tej ulicy.. A Dziś jak wracaliśmy, zatrzymaliśmy sie troche w lesie.. Poszłam sobie z psem na spacer do lasu, znalazłam miejsce gdzie byly wiele malutkie żabki, tata zabrał psa do samochodu, a ja zaczęłam łapac żabki i dłoń miałam na...głowie węza :mdleje: Nie wiedziałam, ze to wąz, myślalam ze liście.. dotykałam strasznie długo.. Niestety, on byl niezywy :placz: Taki długi i gruby.. Tomek uciekł az do samochodu :mdleje::stupid: A ja obejrzałam węża dokladniej...

Dziewczynki dziś odebrałam, grubaśne sie zrobiły.. Babcia mówi, ze grzeczne byly, a Tomek się skarzyl ze Tola ugryzła jego palec.. No Tomku co ja mam zrobić? To i tak Twoja wina, po co palec wsadziłes do pyska Toli? Miała prawo ugryźć :evil_lol:

No co jeszcze tu napisać? Idę spać! DObranoc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...