Jump to content
Dogomania

uczulenie na kurczaka a karmy alergiczne


blaira

Recommended Posts

czy ja wiem?Zapytaj się może veta

I to bylo takie wazne, ze musialas napisac? Naprawde, niesamowity pomysl :evil:

Wydaje mi sie, ze jesli takie skladniki znajduja sie w karmie dla uczuleniowcoc, to nie powinny byc alergenne - popros o probke lub kup najmniejsze opakowanie i obserwuj.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies ma potwierdzone uczulenie na kurczaka, to na pewno nie powinien jeść nic, co zawiera cokolwiek kurzego pochodzenia, w tym tłuszczu kurzego czy też karm alergicznych zawierających taki tłuszcz.

Karmy alergiczne są zrobione ze składników, na które większość psów z alergiami nie reaguje. Ale to nie znaczy, że nie zdarzaję się psy z alergią właśnie na jeden ze składników takiej karmy. I jeżeli masz takiego psa, to unikaj tej karmy...

A jeżeli okaże się, że pies nie ma reakcji alergicznej na tę karmę, to albo diagnoza co do alergii nie została poprawnie postawiona, albo zawartość tłuszczu kurzego w karmie jest zbyt niewielka, żeby wywołać reakcję u Twojego psa.

Link to comment
Share on other sites

aha, bo zastanaweialam sie nad karma nutra nuggets ale tam jest np tluszcz kurzy zreszta w kazej z karm jest cos przewaznie kurzego mowie o tych alergicznych

co do objawow to ma napewno mniejsza imunologie i straszliwie sie drapie az sobie siersc wydrapuje no i jeszcze pojawila sie nuzyca :-?

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak do końca.

Mój psiak ma uczulenie na kurczaka,ale kurczak w karmie-konkretnie w Acanie-nie powoduje u niego żadnych sensacji.

Nie wiem,od czego to zależy :o

Sylvia, tutaj nie ma żadnej magii... Albo alergen nie został dokładnie sprecyzowany, albo w karmie jest go zbyt mało, żeby wywołać widoczną reakcję... Z alergenami nie jest tak, że w jednym towarzystwie powodują reakcję, a w innym - nie...

Na przykład, częsta aleregia jest nie "na kurczaka", tylko na kurze białko. W tym przypadku, kurzy tłuszcz nie musi wywołać reakcji, bo nawet jeśli nie jest czysty i zawiera troszeczkę białka, to może tego białka nie być dosyć, żeby wywołać reakcję.

Link to comment
Share on other sites

hmm bo na karcie tesow z alergiamy byla kategoria mieso:

-kurczak

-indyk

-wolowina itp no i kurczak byl znaznaczony plusikiem

wiec jezeli bedzie np tl.kurzy tzn ze raczej nie powinien wywolac alergii??albo maczka kurczaka?

Link to comment
Share on other sites

blaira

zawsze możesz ugotować psu wołowinę z ryżem i będziesz w 100% pewna, że nie ma w niej kurczaka ;)

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest przestawienie psa na jakiś czas na niealergiczne żarcie domowe. Kiedy ustąpią objawy alergii- wprowadzisz nową karmę. Jest szansa, że szybko zauważysz czy uczula, czy nie...

Link to comment
Share on other sites

blaira

zawsze możesz ugotować psu wołowinę z ryżem i będziesz w 100% pewna, że nie ma w niej kurczaka ;)

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest przestawienie psa na jakiś czas na niealergiczne żarcie domowe. Kiedy ustąpią objawy alergii- wprowadzisz nową karmę. Jest szansa, że szybko zauważysz czy uczula, czy nie...

:klacz: :klacz: i to bym tez zrobila!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...