Jump to content
Dogomania

Tibor Gellen (HU)


TANANA

Recommended Posts

[color=blue]Oceniał nas na klubówce w zeszłym roku (pasterskie) zwraca uwagę praktycznie na wszystko, pomijając fakt że mojemu psu znalazł wadliwe to, co tydzień przed i tydzień po klubówce miał doskonałe. Najbardziej chyba jednak zwracał uwagę na ruch, proporcje i zachowanie psa.[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Gosik71'][color=blue]Oceniał nas na klubówce w zeszłym roku (pasterskie) zwraca uwagę praktycznie na wszystko, pomijając fakt że mojemu psu znalazł wadliwe to, co tydzień przed i tydzień po klubówce miał doskonałe. Najbardziej chyba jednak zwracał uwagę na ruch, proporcje i zachowanie psa.[/color][/quote]
to prawda, ale ja odparłam wrażenie że to stronniczy sędzia :roll:
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja mam informacje starsze ale da ci to taki pełniejszy obraz na przestrzeni lat :P hehe
Łódź 2006
Na ring dwie osoby się spóźniły i wpis w ocenie "nieobecny" został wykreślony. Psy ogląda dość dokładnie,
jeśli się waha między jakimiś to je sobie jeszcze bierze i porównuje, nie czuje się takiego pośpiechu jak u niektórych sędziów. Opis dobry, zawierał: kościec, głowę, rozmiar, kątowanie kończyn, linia górna i dolna oraz ruch. Nie zauważyłam aby na coś zwracał szczególną uwagę.

Wrażenie ogólne- sympatyczny ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

My również się u niego wystawiamy jutro. Nawet nie wiem na ile ten pan miał styczności z belgami, więc trochę się martwię.
Jeszcze dzisiaj troszkę łapę nadwyrężyła moja kluseczka i jak zacznie kuleć to chyba będzie totalna porażka.

Dużo maca, liczy każdy ząb? Bo ktoś mówi o braku pośpiechu, to od razu sobie wyobrażam ociąganie, czego mój pies nie zniesie.

Gorączka przed wystawowa trwa :shake:

Link to comment
Share on other sites

Maca sporo, no chyba że widzi bardziej zdenerwowanego psa - chociaż ani jednemu psu nie podarował sprawdzenia jajek, mimo, że ogon sięgał brzucha. Zęby ogląda dokładnie, ale szybko(i nie sam, tylko czeka aż pokaże wystawca) - u nas bardzo spodobały mu się te perełeczki w jamie ustnej ;)
Przy ocenie nie jechał na zasadzie "mac mac NASTĘPNY" jakby to był wyścig szczurów, a właśnie w miarę delikatnie się zabierał za macanie.
Dość fajny opis mamy. Sędzia miły. Ja zadowolona, pies po obmacaniu trochę mniej, ale jest dobrze :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Może to zależy od rasy. W przypadku belgów nie pchał się do oglądania zębów, chyba tylko raz widziałam jak zaglądał psu w paszczę. Poza tym nawet pytał, czy można obmacać. Bardzo podobał mi się sposób jego oceniania. Jeśli chodzi o belgi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...