Jump to content
Dogomania

nowa hodowla briardow;-)


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Dzisiaj dostalam potwierdzenie rejestracji nazwy nowej, oczywiscie mojej hodowli briardow;-)

OOOjej, ale sie ciesze,a hodowla nazywa sie Coeur d'Ambre de Baltique.I w niedzieje jedziemy z Gosse do Koszalina zdac testy i juz bedzie wsio git.

Pozdrawiam wszystkich.

Bym zapomniala Gloria Batangas w Dobrym Miescie zgarnela boba i 2msc. w grupie!!! wlascicielce oczywiscie serceczne usciski.

Link to comment
Share on other sites

Gosse bede kryc w okresie wiosenno letnim 2005;-) teraz wykanczam mieszkanie wiec nie wyobrazam sobie w bajzlu szczeniaczkow;-), ale za to pozniej beda maly superowo.

Krycie mam juz ustalone Talismanik De la chaume du bois dieu po m.Just For Fun Des Pitr'Engoele, o.Bingo De La Cruche D'Argile.

Na naszej stronie jest zapowiedz miotu mozesz zobaczyc tam tez sa najswiezsze zdjecia Taliego.

Z tego miotu zostawiamy sunie, myslimy tez o psie, ale nie wiem czy pies bedzie mial sens???????????mam co to zostawienia psa 100 znakow?

Rozwazam tez zakup psa, ale na razie za duzo na glowie.

Monia i gosse

www.gosse25.webpark.pl

Link to comment
Share on other sites

Czyli rozumiem że chcesz ruszyć pełną parą w hodowlę?

A nie boisz się konfliktów między sukami?bo niestety ale w tej rasie jest to częste.

Talismanika znam bo jestem częstym gościem na stronce Du Chaum Du Bois Dieu.

Link to comment
Share on other sites

Tak rusze z hodowla najlepiej jak umiem;-))

Znam na codzien w sasiedniej hodowli zycie 3 briardow(2suki i 1 pies)+1 suka sznaucerka.Psy jak psy sami tworza i rzadza stadem, toszto nie ja pierwsza ni ostatnia bede miala w domu wiecej jak 1 suke;-))A tak wogole bede miala pokoik dla psow(3 na2m.)wiec wiem ze sobie poradze tylko oko bede miala czujniejsze, psy beda pod moim okiem 24h.

A na wyjazd zatrudniam rodzicow;-))

Monia i Gosse czyli gosia

Link to comment
Share on other sites

tak Helcia!

Najstarsza suczka Nobletka szefuje reszta sie podporzadkowala i nie ma problemu.A jak sie czasem ktoras pokloci to idzie do swojego salonu.U mnie bedzie tak samo(z salonem)tylko ze mala bedzie musiala tam chodzic bo moja goska czywiscie nauczyla sie otwieradz drzwi w kazda strone;-((.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Briards moje pytanie brzmi widzialas jego zgryz, kontakowalas sie z wlascicielami Binga???

Bo ja tak gdyz w pierwszym zalozeniu krycie mialo sie odbyc na niego, ale jak wyczailam Taliego ktory nie ma wady zgryzu i nie moge sie oprzec jego........, do tego doskonale pasuje mi eksterierowo i powiedzmy rodowodowo.

Wiesz ja jestem postrzelona strasznie i uwierz mi ze jakbym pojechala tak jak bylo w pierwszym zalozeniu do (czyli Bingo) i zobaczylabym zly zgryz(tylozgryz, czy przodozgryz)oczywiscie wiodomo ze cegi powiedzmy moga byc to najzwyczajniej w swiecie nie pokrylabym swojej suki!!!!

O tym uprzedzalam w meilach hodowcow z ktorymi pisze, w zapytaniach o niedoskonalosci.

A tak wogole nie sadze aby bylo cos nie tak ze zgryzem ojca Taliego, przypuszczam ze doswiadczeni hodowcy nie zostawiali by po takim psie z jakas niedoskonaloscia psa na reproduktora, majac szeroki wybor.

Bardzo dziekuje za ta uwage i prosze o szczera odpowiedz.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To znowu ja;-)

zapomnialam dodac, a raczej zapytac.

Czy Ty uwazasz ze pies z wada zgryzu o ktorej wczesniej sama piszesz wygralby selekcje Francji, czy Niemiec??????? Co jak co, ale ten numer tam na 100% by nie przeszedl.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

J równiez, bo briardy są dość bliskie memu sercu, a Briards to eksoert w każdej dziedzinie - hodowli, żywieniu, wystawach...itp. chętnie się dowiem, jak to jest, że pies pokazywany na wielu różnych prestizowych wystawach ma złe zęby.

Link to comment
Share on other sites

Helcia, super, że zareagowałaś na tę nieszczęsną dziewczynę z "przystojynm briardem" z Twojej hodowli. BTW, u mnie na osiedlu mieszka Twoj DCP, ale powiem Ci szczerze, że jego państwo sa... dziwni. Pewnie zaraz tu przyjdą :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ od roku jesteśmy szczęśliwymi opiekunami naszego płowego słoneczka, bardzo często wchodzimy na różne stronki na temat briardów, żeby się czegoś dowiedzieć albo nauczyć. Sądziliśmy, że forum służy właśnie do takich celów. Dziś dowiedzieliśmy się, że forum poświęcone briardom może służyć także do wymieniania niesympatycznych uwag o właścicielach psów tej rasy. Jesteśmy "dziwnymi" właścicielami DCP i chcielibyśmy publicznie oświadczyć pani, która podpisuje się jako Aga2, że nie znamy jej, a od dziś już nie chcemy jej poznać.

Nie wiemy, na czym ma polegać nasza "dziwność", ale podziwiamy spostrzegawczość Agi2, bo my nie zauważyliśmy u siebie niczego dziwnego. No, może tylko to, że jako jedyni na osiedlu sprzątamy po naszym psie. Negatywne uwagi o obcych ludziach wypowiadane publicznie (bo przecież forum jest właśnie takie) przyprawiają nas o mdłości. Może dlatego jesteśmy dziwni?

Link to comment
Share on other sites

No więc pozwolę sobie ustosunkować się do przepięknej wypowiedzi mego poprzednika.

Wychowanie i socjalizowanie psa polega na mądrym prowadzeniu go. Mądre prowadzenie psa polega nie tylko na szkoleniu, ale na odpowiednim reagowaniu na negatywne zachowania psa na co dzień. Tymczasem reakcja polegajaca na tym, że gdy leżący pies zaczyna ni z tego, ni z owego szczekać na przechodzącą starsza kobietę, panią z wózkiem, dziecko, innego psa, a właściciele psa w tym momencie kładą mu rekę na głowie i mowią : "No juz, dobrze, dobrze" jest "dziwne", ponieważ utwierdza psa w przekonaniu, ze robi dobrze. "Dziwne" jest również prowadzanie go po ulicy bez smyczy, bez wzgledu na to, czy pies jest łagodny, czy nie. Jest duży, a to wystarczy. Nie każdy sobie życzy, by po ulicach biegał szczekający briard.

Znam Was tylko z widzenia i moge sie wypowiadać tylko na podstawie tego, co zaobserwuję. A to, co widze, w zupełności mi wystarczy.

No i nie wiem jak zniose fakt, że nie chcecie mnie poznać :( Zawsze wydawało mi się, że własciciele psów sa jak jedna wielka rodzina, ale widze, że środowisko psiarzy jest niestety bardzo skłócone. Ale do Waszych mdłości ustosunkowywać sie nie będe :wink:

Widziałam rowniez właścicieli jamnika i yorka, któryz sprzątaja po swoim psie.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie nie kłóćta się !!!!

Kazdy ma w sobie coś dziwnego, mnie np. wytykaja palcami bo mam w domu 3 duże psy a mieszkam w bloku.

Może i moja Vicia nie obszczekuję nikogo bo poprostu wie że pańci się to niepodoba, ale razi ludzi w oczy jej wielkość i pochodzenie. Lata luzem po parku nie zaczepiajac nikogo i nieobchodzą mnie żadne zakazy .Znam swojego psa na tyle dobrze że mogę mu ufać.

Ale równiez nie lubie psów wyskakujacych i szczekajacych na mnie czy moje psiaki, i nie szczędzę wtedy słów :evil:

Proponuję szkolenie PT u dobrego szkoleniowca on da napewno dobre rady jak oduczyć psa takiego zachowania.

A jako lekturę polecam "Okiem psa".

Aga2 :

To co dla nas wieloletnich właścicieli psów jest oczywiste nie dla każdego takie jest a szczególnie dla początkujących nie zagłębiajacych się w zachowania psów . :angel:

POZDRAWIM !!!

Link to comment
Share on other sites

Kochani myślę że nie oto chodzi aby się spierać .Kazdy ma pewnie ttroche racji.Ale faktem jest że jeżeli istnieje taka sytuacja że pies obszczekuje każdego przechodnia trezba mu zwrócić na to uwagę.Kochani od DCP napewno Aga2 nie chciała ani was urazić ani spowodować tej mełej wojenki.Czyż nie łatwiej było by się spotkac gdzieś na kawce albo piwku i sobie spokojnie pogadać każdy z nas uczy sie całe życie-czyż nie??? :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...