Jump to content
Dogomania

Czy to może być dysplazja?


Katica

Recommended Posts

Witam,
Mam 15 miesięczną sukę pitbulkę- dość spora jest około 52-53 cm w kłębie, waży jakieś 28-29 kg0 jest szczupła, od małego była szczuplutka, ale dość mocno umięsniona.
Suka gdy biega ma taki zajęczy bieg, nogi tylne bardzo do przodu daje, nie podgina ich jakby pod siebie. Nie wiem czy to może być objaw dysplazji?? Nic innego się nie dzieje, nie skubie tych nóg, nie kuleje, nie ma problemów z wchodzeniem, czy schodzeniem po schodach, skacze, biega itd SIada pięknie równo, często rozkłada się na "żabe". No kompletnie żadnych innych objawów które jak czytałam pasowałyby to dysplazji. A ten "zajęczy" bieg to tylko przy "galopie" bo "kłusuje" normalnie.
Może to jest spowodowane tym że te tylne nogi ma takie długie, i jest jej wygodniej je tak zawinąc??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Naprawde nie mozna stwierdzic, ze pies leżacy na żabe nie ma dysplazji a ten nie przybierajacy takiej pozycji ja ma :) U wielu psow dysplazja przebiega bezobjawowo i wychodzi np przy przeswietleniu po wypadku czy z innych powodów. Jesli pies sie ma dobrze i nic mu nie dolega nie doszukiwałabym sie choroby, jednak profilaktyczne RTG bioder napewno nie zaszkodzi a Ciebie uspokoi. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hej. Twój piesek moze mieć enostozę. to młodzieńcze zapalenie kości. Objawy sa podobne do dyspalazji jednak enostoza jest o tyle lepsza, że z niej sie poprostu z wiekiem wyrasta. Może jedźcie do weta. enostozę diagnozuje sie poprzez pobranie krwi i mazi stawowej. Jak wet albo tą chorobę zdiagnozuje ablo wykluczy będziesz spokojniejsza. I nic sie nie martw może poprostu Twój psiak ma taki dziwny "galop" ;) pozdrawiam, Ania
P.S. a dyspalzję najłatwiej zdiagnozować, ze pies nie wyciąga tylnych nóg na tak zwaną "żabę" ale wiesz jak sie martwisz, lepiej, żeby ją obejrzał wet i zrobił wszystkie stosowne badania. Pozdro dla Twojej pittbulki :buzi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...