Jump to content
Dogomania

Hodowle


kaziu92

Recommended Posts

[QUOTE]3.Gdy już mam jednego psa(jamnika) w domu, czy zakup amstaffa jest dobrym wyborem? Lepiej kupić psa czy suke, (jakmnik jest psem)
[/QUOTE]

Na pierwsze dwa pytania Ci niestety nie ummeim osobiscie udzilic odpowiedzi :shake: Ae na 3 sie postaram:p

Niby zawsze zakłada się , że jesli masz samca w domu - nie dokupuj drugiego, tylko jesli juz to suke i na odwrót - suka to jesli juz kup psa.

Jednak ja wychodzę z innego załozenia.

po pierwsze wane jest czy twoj wspomniany jamnik w ogole toleruje inne zwierzaki?

Bo jesli tak , to sadze , ze jezeli kupisz szczeniaka (nawet samca) powinny sie dogadac.
Jamnik jest starszy wiec szczenior powinnien sie podporzadkowac.
Ale trzeba brac pod uwage tez to ze chcesz asta , a ,asty ulegle nie sa :shake:
I tu sie zaczyna. zazwyczja suki sa bardziej ulegle - wiec proonowalabym Ci sukę.


Dla przyladu ja mam 2 boksery (psa i suke) , ktore mialy p 8 i 9 lat jak wnioslam do domu moja obecnie 7 miesieczna stafficzke.
Suka jak wspomnialam ma juz 7n miesiecy , i jak narazie straci miedy nimi nier bylo ani jednego - stafficzka na warkniecie lub klapniecie paszcza koregos ze staruchow ulega.



z tego powodu ze to raczej nie zbyt ulegla rasa , polecalabym ci suke.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]3.Gdy już mam jednego psa(jamnika) w domu, czy zakup amstaffa jest dobrym wyborem? Lepiej kupić psa czy suke, (jakmnik jest psem)[/B]

Czy pies czy suka nie ma znaczenia w zasadzie, ważne żeby jamnik się nie wściekł, że nie jest już najważniejszy. Jeśli zdecydujesz się kupic sukę, to będą jazdy w domu podczas cieczki, jeśli psa to będą jazdy o dominację, którą przede wszystkim ast jak podrośnie będzie egzekwowac.
Czy zakup takiej rasy jest dobrym wyborem? Ciężko odpowiedziec, ponieważ są 2 rzeczy do rozważenia.
1. Jaki masz charakter i jaką osobą jesteś? Do psów typu bull trzeba miec silną osobowośc moim zdaniem, żeby trzymac stadko w ryzach a szczególnie amstaffa - z tym wiąże się wychowywanie, trening, itp.
2. Jaki charakterek ma twój jamnik, czy jest zsocjalizowany, itp.

[B]2.Jaką polecacie szkołę dla psów w okolicach Poznania?[/B]

Co prawda mieszkam w UK od 2,5 roku, ale z urodzenia pyra poznańska jestem i mieszkałam w Poznaniu. Wtedy miałam ONkę i świetne szkolenie odbyłyśmy na Woli koło hipodromu. Nie wiem czy ta szkoła nadal istnieje, w każdym razie wtedy cieszyła się dużym powodzeniem, a po treningach jeszcze na spacerek nad Rusałkę albo na terenie hipodromu się łaziło z towarzystwem ze szkolenia, wspólne zabawy z psami, itp. Świetnie wspominam tamte czasy.

[B]1. Jaką polecacie hodowlę amstaffów?[/B]

Ja co prawda hodowli nie polecę, ale na własnym przykładzie ci powiem, że słuchałam zawsze różnych opinii przed zakupem psa, ale zawsze jeszcze uderzałam do związku kynologicznego przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...