Jump to content
Dogomania

Pazurki


wix

Recommended Posts

Nie tyle trudno, co ryzykownie. Trzeba wiedzieć gdzie ciąć, jeśli obetnie się za krótko- zrani się "żywy paznokieć" a takie rany nie za dobrze się goją i są nieprzyjemne dla psa.

Z pewnością ktoś musiałby Ci pokazać jak to się robi i przy odrobinie wprawy mogłabyś to robić sama. 8)

Ale z pazurami u psów nie ma zbyt wiele zachodu. Nie rosną jakoś szalenie. Jeśli pies dużo spaceruje, w dodatku sporo po betonie (w mieście nieuniknione), to pazury same się ścierają.

Mojemu Pierwszemu Psu pazury zaczęłam obcinać (u weterynarza) dopiero na starość, kiedy już nie chciał chodzić na dłuższe spacerki.

Link to comment
Share on other sites

Obcinanie pazurkow nie jest trudne. Warto nauczyc sie robic to psiakowi samemu zeby go nie stresowac wizytami u weta. Niby nie rosna one szybko ale to tez zalezy od psa. Mojemu psu rosna wolniej niz suczce. Ja czesto przycinam im ten piaty pazur zeby mnie nim nie drapaly.

Ja uzywam czegos takiego:

s_1043.jpeg

ale sa rowniez:

s_1044.jpeg

Przy tych drugich pisze ze sa one dla duzych ras ale moje psy to goldeny - wiec tez nie male psy i ta pierwsza gilotynka dobrze sie sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja Joka ma tak: pazurki 'zewnętrzne' (1-szy i 4-ty) są dłuższe niż 'środkowe'. Czy powinienem je skrócić, aby wszystkie były równe? Po drugie: czy nie świadczy to o jakiejś wadzie chodu (nieprawidłowe stawianie stóp - ON-ka 4 m-ce)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No tak, mija ponad miesiąc i nikt mi nie odpowiedział. Ale wczoraj, pływając z Joką sam przekonałem sie, jakie te pazurki mogą być niebezpieczne :)

Otóż dopływając do mnie, stara się (jak dziecko) 'wejść na mnie'. No i teraz jestem cały 'pocięty'. Pazurki ma naprawdę niezłe :)

Ale i tak I Love Her najbardziej na świecie :)

Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Obcinanie pazurkow nie jest trudne. Warto nauczyc sie robic to psiakowi samemu zeby go nie stresowac wizytami u weta. Niby nie rosna one szybko ale to tez zalezy od psa. Mojemu psu rosna wolniej niz suczce. Ja czesto przycinam im ten piaty pazur zeby mnie nim nie drapaly.

Ha! Jak dobrze, że tu zajrzałam.

Mam problem z SH - wszystkie pazury pięknie sciera na spacerach, oprócz tego piątego. On rośnie jak szalony. I teraz jest problem - sunia jest po operacj, pozszywana i boję się, że będzie próbowała się drapać. hoć ma kolnierz na pysku i tak się obawiam, że sobie poradzi. No i największy problem z tym piątym pazurem. Może się nieźle załatwić...

Swoją drogą

NA JAKĄ DŁUGOŚĆ TRZEBA PSU OBCIĄĆ PAZURA? :confused:

Kotu wiem, ale psom to zawsze ktoś inny obcinał. Teraz mam taką sunię, która pozwala robić przy sobie tylko mnie i mojemu mężowi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...