Jump to content
Dogomania

Bull i kaganiec


GOSIA09

Recommended Posts

Mam problem ponieważ moja Emi dostaje szału jak jej zakładam kaganiec i strasznie wariuje na dworzu próbując go zdjąć nic innego ją wtedy nie interesuje.

A chciałabym żeby w nim chodziła bo zjada wszystko co na drodze.

Niedawno zatruł się jeden psiak bo coś zjadł u mnie pod blokiem i niestety nie przeżył no i ja się teraz bardzo boję ją puszczać żeby biegała bez kagańca.

Doradżcie jak ją przyzwyczaić do niego??

Link to comment
Share on other sites

witaj

musisz poprostu psiaka przekonac do kaganca a najlepszym patentem sa smakolyki sama piszesz ze zjada wszsystko co spotka na drodze ,wiec bedzie to odpowiednia nagroda

poczatkowa wloz jej np do kaganca smakolyk i kaz jej go z tamtad wyjac i go sobie zje tak kilka razy ale nie wszystko naraz potem zacznij go powoli zkladac !!pamietaj o smaloykach!! jak bedzie maiala zalozony namordnik to przez dziurki daj jej smakolyk i zdejmuj go i powtarzasz to i przedluzasz czas trzymania namordnika na pyszczku

pozdrawiam(mam nadzieje ze zrozumiale napisalam ) :D

Link to comment
Share on other sites

Sprawa dość pilna !

W związku z tym , że dużo podróżujemy sobie z Lugerkiem głównie środkami komunikacji miejskiej zmuszona jestem kupić mu kaganiec. Coraz częściej ludzie w autobusie się krzywo patrzą :x no i dostałam już ostrzeżenie od Straży Miejskiej :evil: ( najpierw czepiali się , że puszczam psa na zabawy z innymi psami, więc kupiliśmy 10 m linki i teraz mogą nam naskoczyc, więc zaczęli się czepiać , że nie mamy kagańców dla psów ) WRRRRR....złośliwość ludzka nie zna granic!!

Nie chodzi o to, że Luger jest agresywny, bo NIE JEST!!! Potrzebuję ten kaganiec "tak na wszelki wypadek", jak gdzieś będziemy jechać autobusem czy wyjdziemy na dłuży spacer daleko od domu.

Wiem , że jest kilka typów kagańców możliwych do założenia bullkowi. Napiszcie o wadach i zaletach poszczególnych typów, gdzie i w jakich cenach można je dostać?

Link to comment
Share on other sites

uważam ze kagance specjalne dla buli sa okropne po prostu! :evilbat:

dlatego mam inny pomysł-

przypatrz się jak wygląda jakis zwykły kaganiec- chodzi mi o rozwiązanie jak paski sie łączą ze sobą , jaka jest konstrukcja kaganca

powycinaj z papieru paski.

posklejaj je tak aby stworzyc kaganiec o podobnej konstrukcji co wzór ale z przymiarką specjalnie na twojego bullika czyli- tu dłuższy pasek, tam krótszy... zeby pasował do specyficznego kształtu mordki ( moze to sie wydawać zabawne ale nie mam lepszego pomysłu... :roll: )

na każdym pasku napisz ile ma cm.

z tym papierowym tworem wybierasz sie do szewca i jest szansa ze nie weźmie cie za nienormalną :D :wink: i zrobi skórzany lub parciany kaganiec na wzór tego papierowego. przypilnuj aby jesli jest skórzany był podklejony jakims materiałem (filcem?) coby mordki nie kaleczył i gotowe :D

hm.. taki mam pomysł. i ja tak ja bede kombinować. 8) jak zajdzie taka potrzeba. :P

Link to comment
Share on other sites

ekhm....spodziewałam się trochę większej frekfencji w tym temacie :-?

MSMIMI :

uważam ze kagance specjalne dla buli sa okropne po prostu!

przypilnuj aby jesli jest skórzany był podklejony jakims materiałem (filcem?) coby mordki nie kaleczył i gotowe

ba! i dla bullków i dla ASTów kagańce ze skóry wygladają jak żywcem wyjęte z "Milczenia owiec" ! I takiego właśnie nie chcę !

I filcem nie powinno sie podklejać bo filc albo wyciera sierść albo ją mechaci lub kołtuni.

Zrobiłam już mały rekonesans po sklepach, znajomych, pytałam też Piotra hodowcę i zdecydowałam sie na kaganiec materiałowy ( nylonowy ) ogólnie dla ras dużych ( rozmiar 9 ) . Wprawdzie nie leży idealnie, są luzy, ale wg mnie to nawet lepiej, ma być przecież tylko dla pozoru :wink:

Wydatek niewielki....tylko 20 zł.

Link to comment
Share on other sites

hmmm ja sama sie zastanawiam nad zrobienien kaganca czy ktos ma pomysl gdzie moglabym kupic paski max 1cm szerokowsci (ale raczej trocche mniej) iok2 m dlugosci skorzane koloru ciemnego brazu(najlepiej ale nie koniecznie)??? za cholere nie wiem gdzie cos takiego moge dostac i jaka moze byc tego cena ,moze macie jakies pojecie?

Link to comment
Share on other sites

hmmm ja sama sie zastanawiam nad zrobienien kaganca czy ktos ma pomysl gdzie moglabym kupic paski max 1cm szerokowsci (ale raczej trocche mniej) iok2 m dlugosci skorzane koloru ciemnego brazu(najlepiej ale nie koniecznie)??? za cholere nie wiem gdzie cos takiego moge dostac i jaka moze byc tego cena ,moze macie jakies pojecie?

Próbuj w pasmanteriach. Tam jest wszystko. Kiedyś potrzebowałam właśnie elemetów (trasiemek i pasków) właśnie skórzanych i dostałam je właśnie w pasmanterii. Ceny nie pamiętam :wink:

Link to comment
Share on other sites

ja:

aby jesli jest skórzany był podklejony jakims materiałem (filcem?) coby mordki nie kaleczył i gotowe

złośnica:

I filcem nie powinno sie podklejać bo filc albo wyciera sierść albo ją mechaci lub kołtuni.

no bardzo możliwe ze tak jest, nie jestem niestety specjalista w tym temacie :D stąd znak zapytania

a co do lugera w kagancu nylonowym- czy masz jakies zdjecie psa w nim? chciałabym zobaczyc jak to wygląda. moze rzeczywiscie to jest dobry pomysł :)

Link to comment
Share on other sites

Kaganiec nylonowy jest super - pozwala swobodnie oddychac i w ogole :) Bercia go nosila, jak byla mlodsza - teraz ma dwa: jeden szkoleniowy tzw. kantarek, a drugi ze skorzanych pasków wlasnie - taki do pociagu i autobusu.

Skorzane dla bullowatych sa okropne i w ogole mi sie nie podobaja - poza tym, ze pies wyglada - jak juz ktos wspomnial - niczym Hanibal Lecter z "Milczenia owiec", to pomyslcie, jaki latem tam musi byc upal.... Paskudztwo i tyle.

Link to comment
Share on other sites

11.jpeg

12.jpeg

:-? Nylonowa tuba mało "wyględna", wiosenne słonko grzeje :-? a tu nijak mordy otworzyć...

Na dobrą sprawę Butch w tym kagańcu nogi nie odgryzie ale uszczypnąć ząbkami to pewnie by dał radę :-?

18.jpeg

Jeep natomiast ma model przewiewny i łatwy do utrzymania w czystości.

Link to comment
Share on other sites

ja swojej suni tez nie moglem dobrac kaganca, ale w koncu zdecydowalem sie na taki

Giha66.jpg

a przyzwyczajalem ja do niego 3 dni zakladajac co jakis czas

a teraz jak go zaloze to nawet nie chce do mnie przyjsc, wyglada jak by sie obrazila

Link to comment
Share on other sites

a teraz jak go zaloze to nawet nie chce do mnie przyjsc, wyglada jak by sie obrazila

Dokładnie :D to samo mamy z Pączkiem, po założeniu kagańca kompletnie zawiesza się w domu , natomiast spacer jest na tyle atrakcyjny, że zapomina o namordniku :wink:

Chiko czy Twoja psinka swobodnie otwiera pysk w rzemykowym kagańcu? Przymierzaliśmy naszemu piesowi różne modele namordników ale żaden nie dawał tyle swobody co prezentowany na Jeepie :-?

W tubie latem psu będzie za gorąco, skórzane a la Hanibal Lecter odpadają (fu), druciak by był ok, ale taki bulkowy, podejrzewam, że Jeepowy model przeznaczony jest dla molosa :fadein:

Może macie warszawski/wrocławski namiar na bulkowy druciany kaganiec?

Link to comment
Share on other sites

wiesz otweria mordke tylko troche ale zakladam go tylko jak jade autobusem dla zasad a tak to mojej suni kaganiec jest niepotrzebny

z reszta jest na razie taki przejsciowy bo suńka jeszcze rosnie i za nieddlugo bedzie jej trzeba kupic nowy i wlasnie tez zastanawiam sie nad nylonowym ale z drugiej strony ten co teraz ma jest bardziej przewiewny i zastanawiam sie czy nie kupic czegos w tym stylu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...